Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mekkora súlyú ételadagot...

Mekkora súlyú ételadagot ajánlott elfogyasztani étkezésenként?

Figyelt kérdés

Jó persze, tudom, nem mindegy mi az étel, de most vegyünk egy átlagos fogyókúrás menüt. Pl. Csirkemell és saláta

A kérdés az ebédem miatt merült fel bennem.

A párolt csirke 14 dkg-os volt, míg a salátával(jégsali, kígyóub., paradicsom, olívabogyó) szerintem kicsit elszámoltam magam 31 dkg-os volt. (ebben már benne van az öntet is: 120 gr zsírszegény natúr joghurt+ 1 ek. light majonéz, és fűszerek) Ez együtt ugye 45 dkg. Nem túl nagy adag ez egyszerre? Nem ettem meg végül az egészet (de azt hiszem meg bírtam volna), kb. az egy harmadát félretettem, jó lesz uzsonnára.

Kérlek ne értelmezzétek félre a kérdést, tudom, hogy amiket ettem, az rendben van, csak a súlya aggaszt. Nem akarom, hogy a gyomrom a nagy adagoktól kitáguljon, vagy ilyesmi.


2016. jún. 8. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lényegtelen, hogy mennyi a kaja súlya. Nyugi.
2016. jún. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De állítólag ha túl nagy adagokat eszünk, akkor tágul a gyomor, és egyre nagyobb adagokkal lakunk jól. Na de mi nevezhető akkor normál adagnak, akár fogyókúrás, akár más ételek esetében?
2016. jún. 8. 16:00
 3/11 anonim ***** válasza:

Tökmindegy. Egyél annyit, amennyi kell neked.

Nekem hol 2 kiló, hol 10 deka, mit számít ez? :D


Az se mindegy, hogy napi 1 vagy 8 étkezésed van, de még sok étkezésnél is lehet egy hatalmas főétkezés ... Ezzel nincs baj, elsősorban az összmennyiség számít s hogy ne edd túl vagy alul magad, érezd magad jól az elosztással s az ételek fajtájával, mennyiségével, akár súlyával és térfogatával.


Ha levest eszel, ott is zavar, hogy fél kiló víz bemegy és az sok?


A gyomortágulásban nem hiszek. Nem lakom jól kevésbé 10 deka ételtől, csak mert 1-2 kilót/litert is lazán benyomok, ha kalóriaszegény. A szervezetem elemzi az ételt s elsősorban a tápanyagtól függően lakik jól.


Folyadékot úgyis iszol, az nem tágít, ha van tágulás?


De ha félsz, egyél extrém zsírosan, ott brutálisan kis térfogatot el tudsz érni, s nem is laktat rosszul. Ha neked annyira fontos az étel picike mennyisége, ne egyél joghurtot. Bár újra megjegyzem, hogy ez szerintem tökmindegy, nyugodtan ehetsz nagy súlyt, ha az szinte csupa víz, mint az esetedben.

2016. jún. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy mennyit eszel, főleg kcal-ban számolva, a kérdés, hogy mellette mennyit dolgozol le, szintén kcal-ban számolva! Amennyiben a napot úgy zárod, hogy többet égettél el mozgással (torna, kerékpár, stb.), mint amennyit aznap megettél, tehát kcal-deficittel zártad a napot, akkor minden oké!


Én ennek figyeléséhez a KalóriaBázis.hu-t használom, ha te még nem vezeted a napi kcal-t, tudom ajánlani, jó segítség!

2016. jún. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én sajnos hiszek a gyomortágulásban. Volt egy időszakom, amikor folyamatosan nagy adagokat tömtem magamba, napi 3x (normális kajákat) , és tényleg egyre nagyobbakat tudtam utána elfogyasztani. Ennek kb. 20 kilós súlyfelesleg lett az eredménye,és az hogy most fogyóznom kell. Lassan azt hiszem bele is hülyülök a fogyókúrámba, ami a megszállott számolgatásokban mutatkozik meg. :D

Most napi 5x eszem, 3 fő, és 2 kis étkezés.


3-as, ezeket a dolgokat vágom, a kalóriabázissal, és kcal/szénhidrát/zsír/fehérje számolgatással + tornázással fogyok. Már -8 kg-nál tartok. :)

2016. jún. 8. 16:35
 6/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, az utolsó mondat a 4-es válaszolónak szólt.
2016. jún. 8. 16:36
 7/11 crudy ***** válasza:
De köze nincs a gyomortágulásodnak a kaja mennyiségéhez amit elfogyasztasz. Logikus nem: benyomsz egy csomó kaját amiből a szervezet annyit tesz el amennyit csak bír. Növekszik a kalóriaigényed tehát több kajára van szüksége a szervezetnek. Ennek te nem örülsz de a szervezet igen mert neki ez a dolga h ami bemegy azt eltegye későbbre. Nincs semmilyen gyomortágulásod.
2016. jún. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden étkezéssel tágul a gyomor, mivel használatlanul összehúzódik, hisz nem kell akkora hely neki.


A jóllakottság pedig az agyban keletkezik a patkóbél jele alapján, vagyis nem a gyomor térfogatváltozása okozza. Ha gyomrodat térfogatilag teletömöd, akkor is lehetsz éhes, max. fáj a feszüléstől.

Vannak olyanok, akik egy-két étkezéssel letudják az 1400-1800kalóriás napi igényüket, s mégsem híznak el.

2016. jún. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az okosok azt mondják, mindig 1-2 falattal kevesebbet együnk, mint ahogy a teljes jólakottság érzését elérnénk!

No én ezt még gyakorolom!

2016. jún. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előző, nekem kalóriadeficit eléréséhez a legjobb, ha túleszem magam (sokkal tovább tart a jóllakottság, irracionálisan sokáig), csak mivel az nem normális és egészséges, nem csinálom :) Ha nem lakom jól, az a lehető legrosszabb, csak kiéhezem és többet eszem. Erre sincs fix szabály, kinek mi jön be.

Viszont van olyan, hogy az ember még éhes, de ha hagyja ülepedni a dolgokat, akkor ez elmúlik evés után. Ennek mondjuk sok köze nincs a kérdéshez, de hátha valakinek hasznos gondolat. Nemrég jöttem rá, hogy nekem most épp ilyenem van. Nem tudom, ki az, aki egyformán fogy végig sok kiló alatt, de nekem komoly változások történnek közben.

2016. jún. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!