Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudnék egészségesen...

Hogy tudnék egészségesen lefogyni?

Figyelt kérdés

Annyi mindent olvastam már, hogy teljesen össze vagyok zavarodva, és mindenhol mást írnak.

Azt tudom, hogy ötször étkezzek egy nap vagy többször, de keveset és, hogy az édességet, kenyeret, fehér lisztet, cukrot nem szabad.

A kérdésem az inkább, hogy mit szabad enni, és mi a legjobb mozgás, amit itthon is tudok csinálni súlyzók nélkül, és mennyi idő alatt tudok 10kg-t lefogyni?


A másik, hogy a tejtermékekkel akkor mi van? Valahol az olvastam, hogy segít és egészséges, de most nagyon elterjedt, hogy nem.

(15/l 165cm/65kg)


Annyit még hozzá tennék, hogy nem szeretem húst, szóval csirkemell, hal meg ilyeneket ne írjatok. Előre köszi a válaszokat!:)



2015. júl. 11. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez ismerős, nehéz kiigazodni ezeken a dolgokon, én évek után sem tudom az általános tutit, talán mert ilyen nincs, túlságosan különbözünk mi, emberek... Azt legalább tudom, hogy nekem mi a jó ;) A napi sok kis evés tuti nem.


A tejtermékek az emberek többségének nem esnek jól, akkor sem, ha nem kifejezetten allergiásak a laktózra. Van is benne logika, sokuk meg is dobja az inzulint... Én maximum sajtot és vajat eszem néha, azok még elmennek, legalábbis ha jobb minőségű háziak. De mindenki döntse el maga, mit fogyaszt belőlük.


A tojást szereted? Az speciel remek, tápanyagdús, sokoldalú, nem is árt, ha van az étrendedben egy komplett állati fehérje (lehet anélkül is, de macerásabb). Itt is a minőségi házit ajánlom.


Zsírégetésre az aerob mozgás a legjobb, s jónak tartom, ha meg van mozgatva minden fontos izomcsoport. Biciklizés/túrázás plusz teljes testes edzés, az jól hangzik.


A normál tempós fogyás heti fél-1 kiló, elég nehéz fölémenni, ha nincs óriási fölösleged. De ha lassabban megy, az se gond, egyszer akkor is eléred a célod. Nem mindenkinek ugyanolyan könnyű. Mindenesetre ne sanyargasd magad, ne éhess, válts egy jobb életmódra s mozogj valamit, amit szeretsz.

2015. júl. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, hogy naponta többször keveset enni jó az anyagcserének. Na mindegy:D. Köszönöm a választ:) Még írhattok!:)
2015. júl. 11. 21:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Rengeteg cikket olvastam arról, hogy az anyagcsere lassulásához tartós koplalás kell. Az, hogy napi egyszer vagy ötször eszel, irreleváns. A rendszeres és elégséges napi beviteltől a test aztán nem lassítja az anyagcserét, miért tenné, ha egyszer nincs semmi gond, az étel rendesen érkezik, ha egy szolid deficittel is...

Rengetegen fogynak napi kevés evéssel, semmi baja az anyagcseréjüknek.

2015. júl. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!