Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 14 éves vagyok és 160 cm,...

14 éves vagyok és 160 cm, jelenleg 71 kg. Az utóbbi időben sikerült fogynom öt kilót. Hogyan érhetném el, hogy szeptemberre leadjak még 10-et?

Figyelt kérdés
Köszönöm a segítséget.:)
2015. máj. 2. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Végre egy értelmesebb 14 éves, aki nem a következő egy hónapban akar ennyit fogyni...


Hogyan fogytál eddig?

Itt lesz a nyár, én ajánlom a sok kinti mozgást, de természetesen az étkezés a döntő. Ilyen zsenge korban különösen nem ajánlott a fogyókúra, de egészségesebb életmódra váltani sosem árt :) S a legtöbbünkre rá is fér.

Most nem írom le részletesen a szokásosakat, hogy ne egyél kenyeret meg cukrot miegymás, rengetegszer le van írva.

2015. máj. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nyáron szerintem "könnyen" leadhatsz 10 kilót.

Szerintem kezd napi fél/1 óra gyors sétával és ha utána úgy érzem a futás is menni fog akkor próbálj meg egyre hosszabb távokat lefutni.

Egyél kevesebbet. Nekem az vált be, hogy sokszor ettem kis adagokat. Minden nap vittem az iskolába 1 almát szépen felszelve. Ha kibírod akkor este 6 után ne egyél. (Mivel te még fiatalabb vagy ezért ezt nem muszáj betartanod, de csokit meg hasonlókat este már tényleg ne egyél)

Nyáron sok a gyümölcs ezért próbálj meg több gyümölcsöt enni. (hanyagold a szőlőt, mert abban sok a kalória)

Viszont dinnyéből nyugodtan ehetsz, mivel annak nagy része víz.

Remélem azért tudtam valamennyit segíteni.

A lényeg a sport és a mértékletesség.:)


~16 éves lány :)

2015. máj. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt remélem tudod hogy nem a zsírtól hízik az ember, hanem a szénhidráttól és a cukortól :)


Ha fogyni akarsz akkor az étrendedből próbáld meg kivonni ezeket, fehér kenyér helyett egyél barna vagy magvas kenyeret, kajához köretnek rizset vagy édesburgonyát.


Ha érdekel esetleg mit okoz a glutén a szervezetben esetleg olvasd el ezt a cikket: [link]


Kerüld a keményítő tartalmú zöldségeket mint a burgonya(teljesen más mint az édesburgonya!!!) és a kukorica.


Ne használj cukrot semmihez, ha mégis szükségesnek érzed használj barnacukrot, abból is minél kevesebbet.

Ez alól a gyümölcscukor kis mértékben kivételt képez, és a gyümölcs hasznos a benne lévő rostanyagok miatt, ezért 2 naponta egy banánt vagy egy almát nyugodtan egyél meg.


Ha megvonod magadtól a tápanyagot és egész nap csak 2 almát meg egy kis pufirizst eszel azzal csak a szervezetedet építed le. Ilyenkor a szervezet felhasználja ugyan az elraktározott anyagokat, de ezzel együtt az izomból is épít le, arról nem is beszélve hogy ha ezt az önkínzást abbahagytad, 2 héten belül még több jön vissza mint amennyi lement.


Ezért egyél minél több fehérjét, csirkét, marhát, sertéshúst,kolbászt, szalonnát naponta többször.

A tévhittel ellentétben se a kolbásztól, se a szalonnától nem lesz magas a koleszterinszinted, se pedig elhízni nem fogsz.


Ehhez kapcsolódó cikkeket linkelek neked, ha esetleg érdekelnek az olaj egészségkárosító, koleszterinszint növelő és elhízást elősegítő tulajdonságai:


[link]


[link]


Szóval ha teheted kérd meg anyukádat hogy otthon ezentúl zsírral főzzetek süssetek, de fontos hogy ne zsírosan! Remélem érted a különbséget! :) Ha kérdezi hogy miért, egyszerűen kérd meg hogy olvassa el ezeket a cikkeket. Elég terjedelmesek, de tényleg érdemes elolvasni :)


Ha nassolni szeretnél valamit, akkor ajánlom a puffasztott rizset mogyoróvajjal, isteni finom és ennyi már nem számít, szénhidrát tartalma se magas. :)


Zöldségeket ha esztek, próbáljatok meg utánanézni a benne lévő tápanyagoknak. A borsónak van a legnagyobb fehérjetartalma, de ajánlom a brokkolit is párolva, vay bármit, a salátát, a karalábét, a cukkinit, a paprikát, vagy bármit amit a piacon találsz, és kicsi a keményítőtartalma.


A zöldségeket próbáljátok meg piacon beszerezni, sokkal olcsóbb is mint a boltokban és egészségesebbek, főleg ha hazai termelőtől veszed, az se baj ha kicsit fonnyadtabb ha már kifutott a szezonjából, mert akkor tudhatod hogy nincs telefújva tartósítóval.


Napi 2.5-3 liter vizet próbálj meg meginni, 1-1.5 litert reggel egyből felkelés után, majd a többit a nap többi részében. Az első 2-3 napban óránként kell majd pisilned,de ez csak azért van mert a víz átmossa a szervezetedet és a belső szerveidet, ezt nevezzük tisztítókúrának. Ha ezt túléled onnantól már könnyen megy minden, de ez is, és a megfelelő mennyiségű vízbevitel is fontos.


Emellett fontos sportolnod


Heti 1x HIIT edzés (100m sprint 45 mp séta bukásig)

Heti 2x Közepes gyorsaságú futás, kocogás (kb 10 km/h 45 perc)


Remélem tudtam segíteni :)

2015. júl. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!