Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nem itthon főzök, hanem...

Ha nem itthon főzök, hanem menzán eszem vagy instant, akkor mik a legfogyókúrásabb, mégsem egyhangú kaják?

Figyelt kérdés

Fősulis vagyok, heti 2x 2 órát tornázom, plusz este is tervezek fél órát mozogni, guggolás, kitörés.

A legnagyobb bajom azzal van, hogy itthon nincs időm reggelizni, és menzán kajálok, vacsorázni vacsorázom csak itthon. A Sparba szoktam bejárni, az a legközelebbi olcsó bolt, utána rohanok fel órára.

A boltban nem valami változatos a gyümölcskínálat, alma van, meg narancs, ezeket már unom reggelire. Ezen kívül még kefírt szoktam venni, plusz 15dkg csirkemellet, de ezt is meg lehet unni.

Mit tanácsoltok? Hogy oldjam meg, hogy kalóriaszegény is legyen az étkezésem, de változatos is, ne csak 3 reggelit váltogassak?

Ebéd a suli menzáján vagy kínaiban zajlik, általában tészta, rizs, vagy krumpli a köret, és hús a fő. Sajnos ezt sem tudom megválogatni, ennem pedig kell, mert 5ig bent vagyok általában.

Mit ebédeljek, hogy szintén kevés kalóriát egyek, és ne mindig csak hízlaló kajákat? Hogy oldható meg így a fogyókúra?

És vacsorára mit vegyek? Azt már jobban tudom befolyásolni, az már itthon zajlik:)

Amúgy 1000 kcal-s napokat akarok kialakítani, figyelni arra, hogy ezt ne lépjem túl.


Miket tudtok tanácsolni?


2010. febr. 21. 19:08
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát tényleg nem valami változatos.Én mindenképpen azt javaslom hogy este főzzél magadnak amit elviszel másnap ebédre a kínai nagyon hízlal, a menza sem az egészséges kajákról szól,este megpárolsz egy kis csirke mellet reggel raksz mellé zöldséget és kész, müanyag dobozban viheted,stb.Olyan sincs hogy reggel ne tudnál 2 perc alatt egy zabkását főzni,mazsolával majd rá gyümölcsök,pici méz ezt is viheted akár magaddal.A spárbn vehetsz banánt,kiwit,greepfruitot is délelőt eheted nyugodtan.Ha mindenképpen kajáldában eszel a husi mellé egyél salátát,savanyúságot.Délután egyél egy joghurtot,ebbe is tehetsz magvakat egy kis zacsiban tudod ezt is vinni/lenmag,dió,szezám stb/persze ne sokat.Vacsira mindenképpen főzöl mint írtad dupla adagot csinálj és vidd másnap ebédre.Párolt,grillezett húsok zöldkörettel,virsli,tojás,ilyenek.A spárban vehetsz rozszsemlét és nem csak csirke mellből áll a felvágottas pult,és egy szem paradicsomot vagy valami zöldfélét is tegyél bele.A menzán próbálj kevésbé hízlalót választani ha levest eszel ne egyél másodikat,ha főzeléket ne egyél hozzá feltétet stb és mindennek a felét edd meg.
2010. febr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!