Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Felső testemről is fogok majd...

Felső testemről is fogok majd fogyni, ha foytatom a diétát, és eddzek, vagy ez sajátos adottság, hogy ki honnan fogy?

Figyelt kérdés
Diétázok, napi 1200kcalt eszek kb. (Plusz,minusz) és mellette heti 3x 1,15 órás box edzésem van. Eddig 2,5 hónap alatt leadtam 6-7kg-ot. Viszont ez inkább csak a combomon látszik jelentősen, a karjaim még mindig husik kicsit,és a hasam is mindig kigömbölyödik,akármit eszek..Pedig edzésen hasazni is szoktunk mindig.. Valamint most egy pár hete stagnál a súlyom..nem akar lejjebb menni.. Most akkor mit csináljak? Csökkentsem a kalóriát, vagy eddzek többet? 165cm 53-54kg vagyok, 15éves. Lapos hasat,és vékony karokat szeretnék még,most ez a cél. Szóval? Lehet, hogy most kicsit stagnál,de ha folytatom ugyan így tovább,akkor sikerülni fog,és újra beindul a fogyás? Még ezt a 3-4kilót leszeretném adni..
2014. okt. 11. 08:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Genetikafüggő, hogy ki honnan és mennyit fogy. Az is sokat számít, hogy mely izomcsoportjait edzi, mennyi izomzat van rajta.


Valószínűleg ezen felül rossz tápanyagarányban eszel (kevés fehérje, nem megfelelő szénhidrátok, stb), rossz időzítéssel, így az is lehet, hogy a kevésbé használt lábaidról sikerült lefaragni nem kevés izmot is, ezért is lettek vékonyabbak.


Ilyen magasság és súly mellett én a helyedben kihajítanám a mérleget az ablakon, és belevágnék egy lassú tömegelésbe, az boxolás mellé elkezdenék súlyzózni, és a kalóriaszámolgatás helyett továbblépnék a fehérje-szénhidrát-zsír számolgatásra.

2014. okt. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem eszek szénhidrátot a zöldségeken,gyümölcsökön és heti 1x 2x reggelire zabpehely+mandulatej, heti 2x 3x lenmagoskenyeren kívül. Húst szinte minden nap és tojást is
2014. okt. 11. 12:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor folytasd, és legyél türelmes. Csökkenteni ne nagyon csökkents rajta, ez szerintem így is kevés, javaslom, hogy próbáld meg mindenképpen nézni hogy saccperkábé mennyi makrotápanyag arányod. (Még ha nem is eszel annyi szénhidrátot, lehet kevés a fehérje, akkor megy ám az izom elfelé, és összességében úgy tűnik, mintha nem haladnál semerre.)


A másik lehetőség, hogy mellé edzed a lábaidat is. Gondolom a boxedzésnek része valamiféle súlyzózás, és karerősítés mellett nem lesz klasszikus csirkekarod. A has lapossága pedig egyrészt a hasizomtól függ (érdemes erősíteni), másrészt a diétától, szóval arra érdemes koncentrálni.

2014. okt. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen, néha van karra is erősítés, de mivel kalóriadeficitben vagyok, ezért nincs izomépítés...legalábbis ezt olvastam..fogyásnak kéne lennie továbbra is
2014. okt. 11. 13:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha "friss" sportoló vagy, és izomtalan voltál, akkor az első hónapokban még mehet párhuzamosan a dolog (nyilván nem több kiló, de valamennyi azért igen). Fontos az is, hogy az izomterhelés lassítja az izomvesztést, pont ezen alapszik a szálkásítás is, hogy nem emelsz a súlyokon, de nem is csökkented őket, ha nem muszáj, mert ha van az izomnak ingere és persze tápláléka (emelt fehérje), akkor nem fogja elégetni a szervezet, vagy legalábbis keveset.


Szerintem nálad elsősorban az játszik be, hogy alapból nincs sok zsír rajtad, inkább egyenlőtlen eloszlású az izomzatod, ettől fura, hogy a karjaid "vastagok", a lábaid meg vékonyak. Én továbbra is javaslom az összes izmod edzését a box mellett, és valamiféle izomépítést. Ha 165 cm és 54 kiló mellett nem vagy elégedett a kinézeteddel, akkor vagy irreális a cél, vagy bizonyos területeken kevés az izom, és egyszerűen nem mutat jól.


Ja, még valami. A has kigömbölyödésen nem tudom, hogy pontosan mit értesz, de lehet te is abban a tévhitben élsz, hogy akinek lapos a hasa, annak a nap minden percében pont olyan sík, mint az asztallap. Hát ez nem így van :-) Nézd meg a cakkra szálkásodott fintesszmodelleket, akik egy tányér bableves után feszülő és domború kockahassal virítanak :-)

2014. okt. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát,ha eszek eléggé megnő..és olyan mintha hájas lenne. ha nem eszek sokat, meg reggel még viszonylag lapos, de akkorse az igazi
2014. okt. 11. 14:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!