Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy normális...

Hogyan lehet egy normális étrendet kialakítani?

Figyelt kérdés
Egyáltalán szükséges az étrend nem akkor kéne enni és azt amit a szervezet kíván? Hogyan lehet leszokni a káros dolgokról? EGyáltalán mi számít károsnak? Mi fér bele ,hányszor egyek és mit miylen mennyiségben anélkül hogy kalóriát számolnék,mert szerintem ökörség. Ötletek?
2014. szept. 3. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Először étkezz egészségesen, nem kell még számolni semmit, csak étkezz egészségesen. Aztán ha ez megvan majd magától kialakul az étrend, ha úgyérzed kezd el számolni a makrotápanyagokat, azaz a fehérjét,szénhidrátot és a zsírt, ezekről bővebben olvashatsz a Sárga Kaszula c. könyvben.
2014. szept. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De mi számít egészségesnek? Mert ez olyan mintha adnék neked valami feladatot pl. valamilyen gép összeszerelését amit még soha nem láttál és annyit mondanék,hogy csináld ügyesen :DD konkrétumokat please!!
2014. szept. 3. 18:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Például itt van "pár" recept. [link]
2014. szept. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Látod ezek jó kérdések. Az emberek teljesen mást tartanak egészségesnek, de ezzel a tudományosabb cikkek és az ún. szakértők is így vannak. Én az utánaolvasás, gondolkodás és testemre hallgatás vegyülékét használom (nem ebben a sorrendben :)) s remélem, ez így jó lesz.

Én akkor eszem, ha éhes vagyok, annyit, hogy elmúljon, s mindenképpen olyat, amit élvezetesnek tartok s amit kívánok, de néha a testemnek nincs vágya, csak éhes, s amúgyis, mivel fogyni akarok, direkt figyelek a szénhidrátra. No emiatt kicsit tudatosan is alakítom, hogy mit eszem, de a testem vágyaival azért nem megyek szembe.

A hányszor és mennyit a legegyszerűbb, azt úgy csinálom, ahogy nekem jó, igény szerinti etetés :D

Leszokni a káros dolgokról... Nekem elég meggyőző, ha

1. a testem szól, hogy ő ugyan elviseli, de nem az igazi

2. utánaolvasok és valami meggyőz, hogy azt kerüljem. az egészségem nagyon fontos számomra.

3. utánaolvasok, esélyt látok rá, hogy káros s nekem igazából az nem kell...

Ha ezek nem teljesülnek, az nekem nehéz... De ez nem akadályoz meg a nagyon lassú leépítésben.


Kinek mi fér bele. Ez nagyon változó.

2014. szept. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Számomra a normális étrend ott kezdődik, hogy eszem. Ugyanis az már egy hatalmas probléma, mikor valaki képes este 7-ig 8 kávéval, egy brióssal, 2 csokival és egy almával elleni, majd 7-kor bezabál levest, meg két tányér pörköltet, és ezt egy sütivel megkoronázza. Sajnos sokan így táplálkoznak. Az én családom is ilyen, és hiába mondom nekik, hogy ne a vacsora legyen a főétkezés, főleg este 9-kor.

Szerintem:

Naponta egyél 5-ször (reggeli-tízórai-ebéd-uzsonna-vacsora), a főétkezés az ebéd legyen.

Kerüld a cukros üdítőitalok, az alkoholt, a túl sok sót és cukrot

Ne igyál sok kávét, vagy ha mégis, tejjel.

Viszont igyál sok-sok vizet, abból sosem elég és egyél sokszor levest, főleg zöldséglevest! A leves ugyanis nagyon egészséges. Ebédhez mindig egyél levest, és akár a vacsorád is lehet egy tányér leves

Egyél változatosan, és mindig keveset, egy kanál rizs, nem kettő. Egy csirkemell, nem kettő.

Zöldség, gyümölcs minél több és minél nyersebb formában. Liszt mellőzése.

Hetente egyszer egyél édességet.

Keress az interneten alternatív megoldást a kedvenc ételeidre, hogyan lehet pl. a krumplis tésztát egészségesen elkészíteni

Olaj helyett kókuszzsír (bár ez elég kondis szöveg) vagy olíva olaj

Szerintem ami nagyon nagyon jó: kefir, alma, zeller, paradicsom, savanyú káposzta, petrezselyem zöld, fokhagyma, saláta, répa

Én még ajánlom a laktóz mentes tejtermékeket is, ugyanis sokaknak van laktóz érzékenységük úgy, hogy nem is tudnak róla.

2014. szept. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm hasznos válaszokat kaptam :)
2014. szept. 3. 23:18
 7/8 Xyrot válasza:

Normális étrendet igencsak nehéz lehet kialakítani, főleg ha semmiről sincs fogalmunk..rengeteg minden amiről azt hiszik az emberek jó, valójában nem..ott van a gyümölcs..sokan a sok gyümölcsöt ajánlják a fogyáshoz holott valóban jó gyümölcsöt enni de nem amikor fogyni akarsz..hisz sok gyümölcs cukrot tartalmaz ami gátolja a fogyást..

A legjobb (meg fognak ezért kövezni) a napi 4-6 étkezés és ezek közül mindegyik tartalmazzon mind a 3 makró tápanyagot (zsír,szénhidrát, fehérje)!

Az étkezések javarészt fehérjéből álljanak, ennél picivel kevesebb szénhidrátból és pici zsírból ami lehetőleg telítetlen legyen (azok a zsírók telítetlenek amelyek szoba hőmérsékleten folyékonyak)!

Reggel a legkevésbé megfelelő sok ch-t bevinni mivel ilyenkor az inzulinszint nem stabil!

Kávét például 11-15 óra között a legjobb meginni :)

Kalóriát szerintem (Ezért is megköveznek) szintén hülyeség számolni, hisz lehet kevés kalóriát vittél be de ezt rossz ch-ból!

2014. szept. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi :) hát most reggeliztem tojásrántottát 3 tojással meg zöldséggel sajnos olajjal sütöttem ki,de talán hasznosabb mintha benyomtam volna 3 zsemlét meg egy csokit mert ezzel most jóllaktam azokkal meg sose lakok jól.. :/ de lehet hülyeség csak ugye a tojás elég jó fehérjeforrás a zsemlékkel ellentétben.
2014. szept. 4. 10:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!