Igaz ez a nyolc tanács a diétával kapcsolatban? (lent írom őket)
1. Kezdjük a napot citromlével. Ez a legnagyobb ellensége a hasi zsírpárnának. Egy pohár langyos vízbe tegyünk pici sót és pár csepp citromlevet, és fogyasszuk el még melegen.
2. A fehér rizst felejtsük el, és cseréljük le barnára. Ha lehetőség van rá fogyasszunk hetente több alkalommal is a főétkezésekbe iktatva.
3. Mint minden diétánál, itt is szóba kerül a cukor és a zsír. 2 hétig ne is nézzünk semmiféle nyalánkságra, és a zsíros ételeket is mellőzzük.
4. Igyunk naponta 2 liter vizet. Ne csak akkor nyúljunk folyadékhoz, ha szomjasak vagyunk, ugyanis a víz segít méregteleníteni a testet, és fokozni az anyagcserét.
5. Naponta együnk 1-2 nyers fokhagymát, ugyanis segít fokozni a vérkeringést. A fentiekkel kombinálva zsír-bombaként hat majd pár nap eltelte után.
6. A rendszeres zöldség fogyasztásra különösen figyeljünk, és a hasi zsírpárna menekülve csökken majd.
7. Napi egy tál gyümölcsöt is fogyasszunk, mivel tele van vitaminokkal, antioxidánsokkal és ásványi anyagokkal.
8. Dobjuk fel a főzést egy kis fahéjjal, gyömbérrel vagy borssal. Ezek a fűszerek ugyanis bizonyítottan csökkentik a cukorszintet a vérben.
Szerintem:
1. Ez hülyeség. Ihatsz akármennyi citromlevet, ha nem eszel normálisan.
2. A fehér rizzsel sincs baj, de nem kell hetente sokszor enni, inkább zöldségköret legyen többször.
3. Mi számít zsírosnak?
4. Ez jó.
5. Még nem hallottam róla. Szerintem ez felesleges diétában.
6. Fontos.
7. Mit jelent, hogy egy tál? :) Egyébként jó mindig valamennyi idénygyümölcsöt enni.
8. Lehet, még nem hallottam róla.
Kissé személyes lett, de talán nem baj. Megmutatok egy más irányt.
1. Fogalmam sincs, én azért kezdem limonádéval a napot (citrom+aszkorbinsav+mentalevél), mert frissít, reggel (illetve amikor felkelek) pedig élőhalott vagyok.
A citromlé tuti jó dolog, már ha nem töményen vagy nagy mennyiségben isszuk, mert eléggé savas s nem jó a fognak, egyeseknél másnak sem.
2. Sose jöttem rá, a fehér vagy a barna rizs a jobb, hallottam ezt is, azt is, bár a barnát szokták dícsérni. Mi a párommal azt esszük, ami nekünk tetszik, ő ipari mennyiségű fehéret, nekem pedig van barna a fiókban, talán egy éven belül meg fogom kezdeni. Nem sürgős.
3. A cukrot nem árt elfeledni, OK. A napi szintű édességgel nem hiszem, hogy baj lenne (csak mi dolog már ilyen függőnek lenni, a testnek nem kell... én nem is kívánom, csak poénos és a párom hálás érte).
Számomra nincs olyan, hogy túl sok zsír. A kalóriabázisbeli limitem (egyéni, persze) 140g, csak mert kicsit túllépem, még eléggé fogyókúrás marad a napom.
Persze, ehhez az kell, hogy kevés legyen a szénhidrát. A test működése miatt hatékony a zsírdús, szénhidrátszegény étrend, a test zsírégetésre vannak beállítva, a szénhidrát ebbe komolyan bekavar. Persze fehérje is kell, de ilyenkor kevesebb, mert nincsenek akkora veszélyben az izmok.
4. Csak 2 liter? Ezt még el tudom fogadni, persze az étel víztartalma is beleszámít :) A vízfogyasztás természetesen fontos. Én akkor iszom, ha szomjas vagyok vagy valamiért jó ötletnek tűnik (reggeli ébresztő limonádé). Nekem ez elég, jól működik a szomjúságom, túrakor pedig folyton iszom. Aki nem szomjazik meg sosem és alig iszik, annak jó, ha valahogy emlékezteti magát. Ugyanez vonatkozik az evésre is. Szinte sosem feledkezem el róla.
5. Nincs kedvem fokhagymát enni többnyire. Nekem minek is? Ketogézenek, próbálok mozogni, ezen javítani már nem egyszerű.
6. Önmagában a sok zöldségtől ugyan nem menekül a hasi zsírpárna (mindig sok zöldséget ettem, én vagyok az, aki szerint nem kihívás olykor 200g ch-t bevinni paleo zöldségekből egy nap, s napi többször eszem nyers zöldséget. attól még lazán lehet hízni így, ez nyilvánvaló), de szerintem nagyon, nagyon, nagyon, nagyon kell, minél több. Ez az egyetlen nehézség a ketogénemben, de beleszuszakolok annyi zöldséget, amennyit csak tudok :) Úgyis odavagyok az uborkáért.
7. A gyümölcs már sokkal kevésbé fontos. Mi az, hogy egy tál? Van fél literestől 10 literesig sokféle... Rosszul is lennék tőle, én naponta, de kevés gyümölcsöt igénylek. Olykor, némelyik gyümölcsszezonban ez valamelyest változik, de van egy határ. Van, akinek több kell, az egyen többet. Nem hiszem, hogy a sok zöldség és kevés gyümölcs gond lenne, a tapasztalatok sem ezt mutatják szerintem. De nem értek eleget a flavonidokhoz... Vitaminhiányom biztos nem lesz amiatt, hogy kevés gyümölcsöt eszem, az ásványi anyagokról nem is beszélve, arra pont jobb forrásaim vannak.
8. Ezt nem tudtam :) A fahéj viszont inzulinválaszt ad, így ketogénben nem annyira ajánlott. Nekem, ugye, nem kell foglalkoznom a vércukrommal, az alacsony.
Ezek egész értelmes dolgok, a tál gyümölcs mondjuk extrém... A kevés zsír szükségessége sem igaz, de ez régi téveszme és szénhidrátdús étrendben igazzá válik.
Viszont nem volt sok apró étkezés és gabona, ez jó. Azokkal is teljesen szembenállok, nem ketogénben is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!