Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék húgomnak?

Hogyan segíthetnék húgomnak?

Figyelt kérdés

Húgom 11 éves, kb. 45-46kg (nem tudom, hogy ez sok-e), magasságát nem tudom. Van rajta látható felesleg (főleg hasán). Eddig nem nagyon zavarta (család mondogatta neki, hogy kéne sportolni, stb.), de mostanában el kezdett foglalkozni a fogyókúrával (gondolom látja osztálytársain, hogy ők milyenek + gondolom mondják is neki). Talált a neten egy fogyókúrát: [link]


2 kérdésem van:

1. Jó-e ez a fogyókúra?

2. Ha nem, milyet javasoltok?


2014. júl. 19. 01:28
 1/6 AlinaHella válasza:
bár untig ismételt közhely, de nem pár napos vagy akár hónapos diétával orvosolhatók az ilyen helyzetek, hanem az életmód, étkezési szokások megváltoztatásával. ha van rajta felesleg és nem betegségből adódóan, akkor segíteni fog neki. te testvérként segítheted a mozgásban, lehetsz társa, hogy ne unatkozzon, biztathatod, szórakoztatóvá teheted. a diéta meg azért sem jó megoldás, mert az interneten milliónyi hülyeség van fent, ahol általában hiányzik egy- vagy akár többféle fontos tápanyag, pláne egy fejlődésben lévő gyerek számára. orvossal érdemes kozultálni, ő biztos képben van : )
2014. júl. 19. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

11 éves gyereknek nem mondogatni kell,hogy mit sportoljon,hanem megfogni és levinni edzésre.

a kajával meg az a gond,hogy segíteni az tudna ebben neki,aki ért hozzá,sportoló,edző.

ez,hogy most belinkelted ezt a pár napos sza-rt semmin nem fog változtatni.

az alapvető táplálkozási kultúrát kell átalakítani az egészséghez és nem 17 napra,mint amit ez a mocskos félrevezető femina ajánl,hanem életfogytig.

az egészséges étrend alapja a hús,tojás,zöldség,zsír.

ti valszeg túl sokszénhidráttal tömitek,meg cukorral.

2014. júl. 19. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

11 éves gyereknek nem mondogatni kell,hogy mit sportoljon,hanem megfogni és levinni edzésre.

a kajával meg az a gond,hogy segíteni az tudna ebben neki,aki ért hozzá,sportoló,edző.

ez,hogy most belinkelted ezt a pár napos sza-rt semmin nem fog változtatni.

az alapvető táplálkozási kultúrát kell átalakítani az egészséghez és nem 17 napra,mint amit ez a mocskos félrevezető femina ajánl,hanem életfogytig.

az egészséges étrend alapja a hús,tojás,zöldség,zsír.

ti valszeg túl sok szénhidráttal tömitek,meg cukorral.

2014. júl. 19. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nincs tömve semmivel (azt eszi mint én, de léptékekkel kevesebbet + én vagyok az, aki ált. egyből bezabál pl. egy tábla csokit ha kap, ő pedig hetekig rágódik rajta) és én 16 évesen vagyok 56kg (176cm).
2014. júl. 19. 03:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy 11 éves gyerek egyáltalán ne diétázgasson, cukros dolgokat el kell hagyni, szénhidrátot, zsírt csökkenteni kell, de ha úgy van, ahogy írtad és erre nincs szükség, akkor 11 éves szervezetet még nem szabad diétával terhelni, olyannal, amit meg belinkektél pláne nem.


Egy 11 éves gyereknek neki kell állnia mozogni és nem kérni kell, hanem ahogy felettem írták, elvinni. Lehet ez a sport tánc, kosár, röpi, bármi, a lényeg az, hogy mozogjon és élvezze.


Egyébként, ha nincs rajta extrém sok felesleg, még csak 11 éves, 2-3 év alatt úgy megnyúlhat, hogy pikk-pakk eltűnik a felesleg.

2014. júl. 19. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A femina az pont a legmegbízhatóbb forrás. -.- Ha valamire rákeresek, és kijön egy feminás link, már előre tudom, hogy valami baromság lesz!

Mivel a húgod nem ért hozzá, neked pedig remélhetőleg több eszed van, segíts neki! Fokozatosan alakítsátok át az étrendjét, írhatsz neki napi menüt is! Legyen benne sok zöldség, gyümölcs, (vacsorára már ne) magvak, tojás, hús, hal. Anyukáddal is megbeszélheted, hogy vásároljon egészségesebb kajákat, kevesebb édességet. Ha nincs otthon, nem tud mit bezabálni.

De nagyon ne vond meg tőle az ételt, inkább a minőségre ügyelj, a mennyiség az legyen kielégítő!

És persze sport, ebben is mutass neki irányt, hívd el biciklizni, tornázzatok együtt.

2014. júl. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!