Miért kell annyira félni az édes gyümölcsök cukor tartalmától?
Megnéztem tápanyagtáblázatban. A Gyümölcsök cukortartalma, szénhidrátja átla5- és 12 között mozog. eltekintve néhány nagyobb eltéréstől szerintem nem gond a fogyasztásuk. Nagyon magas 24 a banán szénchartája és nagyon alacsony a citromé 2,3. De ezektől eltekintve átlagban egyik sem több 5-10-15nél.
Akkor miért reszketnek annyira a 90 napos és más diétások?
Ez már kórós.
mert csacsik. A gyümölcsök egészségesek, hiába édesek. Délelött éhgyomorra fogyasztva megemelik a vércukorszintet hogy jól induljon a napod, ugyanakkor méregtelenítenek és tápanyagokkal látnak el.
(Ez olyan fogyós tévhit, hogy a szénhidrátok "hízlalnak")
Első válaszolónál a pont!
Azért mert a gyümölcsök súlyosan hízlalnak. A fruktóz miatt.
Elmesélem:
A fruktóz (gyümölcscukor)az egyetlen egyszerű szénhidrát, ami ugyan átalakul glukózzá, de a máj nem képes belőle glikogént előállítani, mint a többi szénhidrátból. A szervezetben a glikogén egy energiaforrás, ami az izmokban, májban raktározódik. Amit felhasználsz belőle, az nem alakul zsírrá, csak a felesleg. Ez a nyomorult fruktóz pedig, mivel nem épül be, csak egy dologra jó, az agy és egyébb szervek energiaellátására.
Ez viszont korlátozott mennyiség, csak mintegy 40-50 gramm szénhidrátot képes felhasználni az agy. A többiből zsír lesz sajnos.
Tehát:
Lehet enni gyümölcsöt. Főleg délelőtt, reggel hasznos. Egészséges is valóban. De nagyobb mennyiséget fogyasztani, netán gyümölcsnapot tartani a legnagyobb ostobaság lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!