Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1200 kalóriás diétát meddig...

1200 kalóriás diétát meddig lehet csinálni?

Figyelt kérdés
1000-1200 kalóriás diétát csinálok már lassan 3 hónapja, szépen mennek le a kilók, eddig olyan 12, még egy 10-est szeretnék. működik a dolog, bírom, nem vagyok napközben éhes, és szinte csak egészséges dolgokat kajálok. (csirke, zöldségek, magvas kenyér, meg ilyesmi.) Meddig folytathatom? akár még 3 hónapon keresztül is? Semmi negatív tünet nincs, a közérzetem nagyon jó, és kezdek azt hiszem, boldog lenni.
2009. dec. 31. 11:23
 1/10 maundrel ***** válasza:

szia. először is bocsánat hogy nem a kérdésedre válaszolok, de elküldenéd nekem ezt a diétát? (szudaragi@vipmail.hu). Köszönöm szépen.


Egyébként sztem addig folytathatod amíg eléred a kívánt súlyt, főleg hogyha "semmi negatív tüneted nincs". :)

2009. dec. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Látod a baj ott van, hogy azt kérdezed meddig folytathatod... Holott így kéne étkezni, életed végéig. Ha lementek a felesleges kilók, akkor egy kicsit emelsz az adagokon, de nem térsz vissza a szemét kajákhoz amiket régen ettél... Ha nem így teszel, minden kiló visszajön.
2009. dec. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
hát azért ha lassan mentek le a kilók nemhiszem hogy olyan könnyen visszajönne.
2009. dec. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
na. azt nem írtam, hogy olyan 1600-1700 kalóriára szeretnék majd visszamenni, mert állítólag az nagyon egészséges. én nem akarok többet szemét kajákat enni, úgy is mondhatnám, hogy valamiféle életmódváltáson megyek éppen keresztül, ha ez nem hangzik túl nagyképűen így 3 hónap után. nem akarok hamburgert enni pizzával, annyira hülye még én sem vagyok, ha már 3 hónapig működött, akkor hosszabb távon is tud működni, a kérdésem az az volt, hogy az 1200 kalóriát meddig folytathatom.
2009. dec. 31. 12:52
 5/10 A kérdező kommentje:

az első válaszolónak meg azt üzenem, hogy itt nincs semmiféle "recept", vagy ilyesmi, mindennek megvan a kalóriaértéke, és azt számolod. ha 1200-ig eljutsz, akkor aznap már nem ehetsz. :) ennyi. de ugye az okosabbak beosztják. az én főétkezésem amúgy este 8kor van, azt hittem, majd baj lesz, mert 6 után van, de ugyanígy működik a dolog. csak van egy pici babám, akit 7kor teszek le aludni, még akkor állok neki megcsinálni a vacsorámat.

amúgy én úgy gondolom, hogy ezt az 1200-at akár még egy éven keresztül (sőt) is tudnám tartani, a kérdésem az az volt, hogy meddig egészséges.

2009. dec. 31. 12:54
 6/10 anonim válasza:

Első válaszoló!

Azért ha megpróbálod betartani az "alapvető fogyókúrás szabályokat" pl. nem eszel cukrot, max. fruktózt, sok-sok vizet/izesítetlen teát iszol, 3 után inkább csak fehérjét eszel, és ha megteheted, 6 után nem eszel akkor még jobban fog működni a dolog. ;o)

2010. jan. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

igazság szerint a 6 után ne egyél dolog nem éppen felel meg a kívánatosnak, ez egy berögzött módzser. elviekben lefekvés előtt 3-4 órával kellene utoljára enned. tehát, h kb 11kor fekszel le (ami a kisgyerek mellett valjuk be nem ritka), akkor a 7-8 órási vacsora még belefér.

igazából, az, hogy te meddig csinálod az 1200 kcal-os diétát, az teljes mértékben tőled függ. ameddig a szervezeted engedi, szerintem egy ilyen kalóriamennyiségű étrendet akár évekig is folytathat az ember. de azt jó tudni, hogy egy egészséges felnőtt nőnek be kellene vinnie naponta legalább 1500 kalóriát a szervezetébe (persze nem fogyókúrás időszakban).

ha nagyjából tudod, hogy mennyi kiló szeretnél lenni, akkor számolj minden kilódra 30 kalóriát, így egy kb 50 kilós nő eszik meg naponta 1500 kalóriát (ezért tűnhet kevésnek majd egy idő után az 1200, mert ugye az csak 40 kilónak felelne meg)

tehát csináld addig, amíg kedved van és még nem érzed magad folyamatosan éhesnek!

nagyon sok sikert kívánok :)

2010. jan. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen :)))

és valóban, 11 előtt szinte sosincs lefekvés :)

2010. jan. 3. 20:11
 9/10 anonim ***** válasza:
ha lefogytál az ideális súlyodra, akkor szépen fokozatosan felemelheted a napi adagodat 1500-1600 kalóriára. Emellett már nem fogsz éhezni és hízni sem.
2010. jan. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi, így gondoltam. :)
2010. jan. 3. 22:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!