Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mérlegelhetek állítást?

Mérlegelhetek állítást?

Figyelt kérdés
Azt olvasom nap mint nap, hogy ne állj sokszor a mérlegre. Nos, pontosan miért is? Én, úgy 2 naponta mérem a súlyomat, az soknak számít? Na, és ti hányszor méritek meg magatokat?

2014. máj. 18. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért mert egy csomó digitális mérleg nem pontos, hogy ha egymás után ráállsz mondjuk 5-ször, minden alkalommal mást fog mutatni. Én egyszer kipróbáltam, és 0.5 kg-os különbségek voltak.

A másik pedig az, hogy a súlyodat sok minden befolyásolja, lehet például, hogy előtte többet/kevesebbet ittál és amiatt mutat többet/kevesebbet a mérleg, mint előtte lévő nap. Ez pedig néhány embert nagyon le tud lombozni, mert rögtön azt hiszik, hogy akkor hatástalan a diétájuk, feleslegesen sportolnak annyit, és inkább abbahagyják.

Felesleges 2 naponta mérni a súlyodat, annyi idő alatt nem lehet (egészségesen) annyit fogyni, amennyit érdemes lenne feljegyezni. Egy héten egyszer szerintem bőven elég.

2014. máj. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én minden nap mérem, és feljegyzem kalóriabázisban. Igazából főként a súly grafikon funkciója miatt használom az oldalt, mert így, hogy 25 kilót fogytam már (van még mindig vissza valamennyi sajnos) ennyi idő alatt nagyjából tudom, hogy miből mennyit ehetek, hogy beleférjek a kalóriakeretembe. Van, hogy többet mutat, mint az előző napokon, aztán hirtelen csökken többet a súlyom, pont ezért vezetem grafikonon, mert ha egy időben több is, akkor is 'megnyugtat', hogy látom, hogy mégis folyamatosan csökken.
2014. máj. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van, aki annyiszor állhat mérlegre, ahányszor akar, akár napi 5-szor is, semmi baja nem lesz tőle.

Amikor vezettem a fogyásomat (s már vettünk mérleget is, eleinte nem volt, sose tudom meg, mennyiről indultam), naponta minimum egyszer mértem magam, tipikusan ugye reggel. 5-8-szor ráálltam s átlagoltam (1 kilót simán ingadozik a szerencsétlen, nem áll vissza a 0-ra... mechanikus, de a digitálisak is ezt csinálják alattam), fárasztó egy idő után, most már heti 1-2 alkalommal mérek súlyt (már ha nem hagyok ki heteket), bár sok értelme nincs, rég nem fogyok.

A párom heti párszor méri a súlyát, mert kíváncsi, 17 éve fogyott le és egy ideje, ha nem épp evés után van, mindig pont 65 kilót mutat a mérleg, ha rááll. Szerintem tök felesleges mérnie, de megértem, milyen, ha az ember kíváncsi.


Azért nincs olyan mélységes értelme sokszor mérni, mert úgyis ingadozik s súly, napi szinten a lehetséges fogyásnál és hízásnál nagyobb mértékben. S van, akit demotivál, ha hirtelen 1 kilóval több. De van, akit nem, van, akit motivál... Ha valaki depresszióba zuhan, csak mert több lett a súlya a mérleg szerint, az lehet, hogy jobb, ha nem méregeti naponta... Én max. vesztek vele fél percet, na bumm, a gyk-n órákat vesztek.

2014. máj. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs értelme azt mérni, hogy éppen megittál-e egy pohár vizet vagy kipisilted.


Ugyanis napi méréssel kb. ennyit tudsz monitorozni, nem hízást / fogyást, ezek lassabb folyamatok amik nagyságrendileg kisebbek mint a táplálkozás - ürítés miatti napi tömegváltozásunk.

2014. máj. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 18. 18:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!