Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hormon vay stressz okozhatja...

Hormon vay stressz okozhatja a hízást? Hogy tudom megállítani?

Figyelt kérdés
Elveszítettem a kisbabám 1,5 hónapja. (missed ab)A terhesség befejezésétől a mai napig 4kg fel is jött, a terhességgel 2kg, de már 2 hete intenzven heti 3x1,5 óra kardiót, heti 1X1 óra alakformálást tartok, diétázom, de a kg egyre csak nő. Nem lehet izom, nem amitatt nő ,mert a testzsírom sem változik!!Szeretnék újabb kisbabát, és már szeretnék vitaminokat szedni, de azoktól még jobban hízni fogok.MIt csináljak???
2009. nov. 25. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A stressz hat a hormonokra.

A hipofízis, agyalapi mirigy felel a termelésért.

A te esetedben hormonálisan még nem álltál vissza. (ezért is mondják, 3 ciklust várj).

A stressz megemeli a TSH-t, ez gyakran ok nélkülinek tűnő súlyingadozást okoz. Havi 2-4 kg-ot is.

Nem a vitaminoktól fogsz hízni.

Mensi 2-3. napi vérvétel hormonvizsgálattal ajánlott, a többit ennek tükrében tedd.

2009. nov. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
alapvetően hülyeséget írsz! Ha a testzsír%od nem változna (ami egyébként elképzelhető ha megfelelő a diétád és ugye megvan az aerob edzés, nem kardió elsősorban) tehát ha a testzsírod nem változik akkor csakis izom lehet amitől a súlyod nő. Ha viszont a testzsírod is nő, tehát hájasodsz akkor az a nem megfelelő étrend miatt lehet csak (a hormon + stressz egy megfelelő kifogás az embereknek, ennek nem kell bedőlni)
2009. nov. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Alapvetően hülyeséget írsz,mivel se a hormon se a stressz nem tartalmaz kalóriát egyértelmű,hogy ezektől nem hízhatol.Nem megsértődni,de Te is a kevés mozgás mellett sok kalóriát - többet mint kellene - viszel be a pocidba.Az elfogyasztott ételektől hízhatunk csak,semmi mástól,csak ezt rossz hallani,tudomásul venni.
2009. nov. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
kaja, kaja, kaja, semmi sport... ettől lehet hízni.
2009. nov. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
76%
Az első válasz adónak igaza van!!!A hormon sokat tesz be.Pajzsmirigy beteg vagyok.....Bármit teszek a hormon ingadozás miatt duci lettem,nem a kaja miatt nem a mozgás hiány miatt.Hanem a Hormonok miatt.Ezt senkinek nem kívánom.Ha gondolod menj el orvoshoz és ö meg vizsgál ez ügyben hogy mi az oka
2009. nov. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindent
2009. nov. 26. 09:02
 7/11 anonim ***** válasza:
A te esetedben a hormon és a stressz is hozzájárul, de hozzájárul a hízáshoz az is, ha nem mozogsz eleget, ha nem kiegyensúlyozottan táplálkozol, és bizony a hajlam is közrejátszhat, hogy mit örököltél. Anyukám, a húga és az ő anyjuk mindhárman felszedtek túlsúlyt terhesség után, apám testvérei közül ez vegyes, volt, akin semmi nem látszott meg terhességek után, de volt, akin nagyon, függetlenül az életmódtól. Anyai ágon nagyjából mind leadták a túlsúlyt, illetve ami maradt, az nem kóros, apám egyik nővére nem tud lefogyni, és neki beteg a lába, így mozogni csak annyit tud, amennyit elmegy a dokihoz vagy a rokonokhoz tömegközlekedéssel, de cipelni ugyancsak nem tud.
2009. nov. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Gyerekek! Ez nem fitnesszkérdés. Talán a kérdező sem tudta.

Súlyos és tragikus előtörténete van a kérdezőnek, amit csak az tud, aki már szült. Egy frissen szült nő nem mozoghat egyből heti 5X3 órát. Enni pedig ebben a helyzetben csak egy hülyének van kedve. Nem a mozgás mennyiségével van gond.

A szülés igenis felboríthatja a hormonháztartást, a tragikus körülmények pedig stresszt okoznak.

Ha a probléma 3 hón túl is fennáll, hormonvizsgálat kell. Endrokrinológus könnyen segíthet a helyzeten.

Ne keseredj el! Időben észrevetted a problémát, akár már most is kérhetsz orvosi vizsgálatot.

A baba pedig nagyon jó, hogy felkészülve fog ismét jönni.

(Bár nem a kérdés része, de terhesvitamint, folsavat addig is mindenképp egyél. Szurkolok Nektek!)

2009. nov. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az első (v.utolsó?) válaszadónak üzenem, hogy neked külön köszönet! Talán te értettél meg leginkább. Azt sem tudom hol kérdezzek, nem kifogásokat keresek, nem tudom mi történik velem. Habár elkezdtem sportolni 4 hét után, de hasizmot még egyáltalán nem csinálok. Megfogadom a tancsácsod a vitaminokkal, illetve folsavval kapcsolatban. Amúgy megpróbálkoztam az előző válaszadók miatt, hogy talán a kajával lehet gond. Gyümölcsnapot tartottam, minimális gyümölcsöt ettem, banánt egyáltalán nem (+0,8kg) Akkor mi ez? Ha nem eszek is hízok???
2009. nov. 27. 07:21
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Ismét én. Nekem is volt (van) hasonló problémám, azért tudtam válaszolni. Még egy házipraktikát bevethetsz, bár így télen körülményesebb. Nekem sikerült, és azóta is figyelek erre. A Tsh-t rendbe teheti, ha csak 1-2 alkalommal volt magas.

Rengeteg antioxidánst fogyassz (de ne gyógyszer formájában): piros gyümölcsök (kék szilva, kékszőlő, mazsola, eper, málna, feketeribizli, áfonya...), zöld tea. Az antioxidánsok megkötik a szabadgyököket. Szabadgyököket termel a szervezet stressz, környezeti ártalmak..., de fizikai leterheltség esetén is. Ezért hatásos! Ám arra számíts, ha pl. sok szőlőt fogsz fogyasztani, a benne lévő magas cukortartalom miatt a fogyás nem fog sikerülni.

Döntsd el fogyás, vagy baba.

2009. nov. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!