Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy biológia szakos tanárnő...

Egy biológia szakos tanárnő tanul az egyetemen bulimiáról és anorexiáról? Felismeri szerintetek ha az osztályában anorexiás lány jár?

Figyelt kérdés
2013. okt. 20. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Biológia szakon rengeteg dologról tanulnak, ezért nem kizárt, hogy az anorexia és bulimia is szóba kerül, de nem túl részletesen.

Szerintem ezt a betegséget az ember inkább ösztönszerűen észleli, pláne hogy manapság a csapból is ez folyik...észrevesszük, hogyha valakivel nincs rendjén valami. Hiába próbálnak diszkrétek lenni ezen betegek, hamar kiderül az igazság.

2013. okt. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Sok mindent el lehet tüntetni sminkkel, bővebb ruhákkal. Rólam sem tudta senki, csak megjegyezték páran, hogy de vékony vagy, de sosem voltam kövér, szóval nem volt újság, hogy 42 kg vagyok, még az iskolaorvos sem szólt sosem. 55 és 42 kg között nincs is sok különbség, ahogy visszanézem a régi fotóimat, még így sem tűntem nagyon vékonynak.
2013. dec. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Rólam is csak egy tanár tudja,hogy lelkileg egyáltalán nem vagyok rendben,és ő is azóta,amióta elmeséltem neki.Soha észre nem vette volna.Vaksik az emberek,ki kell ábrándítsalak.

Amúgy meg:én is eü.szakközépiskolában tanultam ezekről a betegségekről ebben az évben.Pont így szünet előtt volt belőle a doga,és basszus az ortorexia nem jutott eszembe(mikor túl egészségesen akar élni kényszerből)


18/L

2013. dec. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell biológia szakosnak, sem tanárnak lenni ahhoz, hogy valaki felismerje az anorexiát. Aki odafigyel a környezetében élőkre, és van némi fogalma az egészséges testképről, az azonnal észreveszi.
2014. febr. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
En anorexias es bulimias vagyok. Az osztalyfonokom (mintha a masodik anyank lenne) eszrevette rajtam. Depresszios is vagyok azt o is es egy masik tanarom is tudja. Nagyon rendesek. Pszihologushoz ajanlottak. Es mar gyogyulok
2016. máj. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!