Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 173cm magas és 59kg vagyok....

173cm magas és 59kg vagyok. Túlsúlyosnak érzem magamat! Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
2011-ben elkezdem a diétát 71kg voltam és 10-12 hónap alatt lefogytam 58 kg-ra ,persze mellette rendszeresen futtam is.Aztán egy évet kihagytam ,nem híztam vissza 58-59 kg vagyok de ha tükörbe nézek nem vagyok elégedett önmagammal,újból visszajöttek azok az érzések ,hogy nem szeretem önmagamat kövérnek látom magamat a tükörben ,lelkiismeret furdalásom van ha csak bármit is eszem ennek a következménye ként elkezdtem megint a futást 7 napból 5-öt rendszeresen tornázok és futok.De semmit nem javult az önbecsülésem ha a tükörbe nézek egy nagyon kövér személyt látok.Lehet hogy testképzavarom van?Tudom hogy nem teljesen normális a gondolkodásom de nem tudom mit tehetnék ellene.Nem valami jó minden reggel azzal ébredni hogy "jaj ma nem ehetek ,ha pedig eszem akkor azt le kell futnom" . Mit tehetnék?

2013. júl. 29. 02:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*Elkezdtem
2013. júl. 29. 02:29
 2/11 anonim válasza:
100%
Szerintem a 173 centiméterhez kevés az 59 kiló..:S Szóval szerintem ne sanyargasd tovább magad, mert úgy vagy jó, ahogy vagy, csak keress fel egy pszichológust, mert ő szerintem hamarabb tudna segíteni a problémádon :/
2013. júl. 29. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
ha lány vagy akkor nem fog megártani a fogyás, még 50 kilóval is jól néznél ki, de ettől még nem tartanád magad szebbnek és nem lennél elégedett. ez a része fejben dől el. Szeresd magad így is :) az a kis felesleg nem rondít rajtad, attól még ugyanúgy te vagy, max még nem a legjobb formában, de ugyanúgy szép vagy :)
2013. júl. 29. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
bocsi, pontosítok: 50 kilóval akkor néznél ki jól, ha nagyon vékony a csontozatod :) pl ha izmos vagy és erősek a csontjaid és nehezek, akkor lehet, hogy most is vékony vagy. Túlsúlyos viszont nem vagy. Egy képet nem mutatsz nekünk? sztem dícséreteket kapnál :) az is jó az önbizalomnak :)
2013. júl. 29. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
szerintem kezdödö anorexiád van. menj dokihoz. a sulyod tökéletes. még 63-65-tel is az lenne.
2013. júl. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Le kellene adnod még vagy 8-10 kilót! Így sosem döntöd meg az anorexiás rekordot!
2013. júl. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

175 cm vagyok 58 kg és minden nap zabálok csak hogy hízzak, mert én meg anorexiásnak látom magam. Szerintem még hízhatnál is kicsit, nehogy fogyni kezdj!

22/L

2013. júl. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én ugyanekkora magassághoz 64 kiló vagyok és nagyon jól érzem magam így. Persze attól is függ, hogy a súly hogyan oszlik el rajtad, de nem tudom elképzelni, hogy 59 kilóval ne néznél ki jól. Elmondom mi a titok: nem szabad annyit nézegetni magad a tükörben! Én is beleesek néha ebbe a hibába, hogy ráparázok a súlyomra meg a kinézetemre. Szerintem meztelenül meg fehérneműben egyáltalán ne nézegesd magad a tükörben, mert akkor úgyis rákoncentrálsz a hibákra. Csak öltözködésnél nézz bele a tükörbe és olyan ruhákban, amik jól állnak (de gondolom úgyse veszel direkt olyan ruhákat amik nem állnak jól) és akkor visszajön az önbizalmad. Meg a visszajelzésekre figyelj inkább! Nekem sokszor van, hogy az utcán megnéznek vagy próbálnak ismerkedni, ez eléggé önbizalom növelő és azt sugallja, hogy ha másnak így tetszem, akkor magamnak miért ne?
2013. júl. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat igyekszem megfogadni őket ,de a futást és az edzést nem fogom abbahagyni,egyébként pedig 20/L vagyok.
2013. júl. 29. 14:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Én meg 172 vagyok és 55. egyáltalán nem "anorexia alkat" mindenkin máshogy oszlik el a súly
2013. júl. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!