Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vizsgaidőszak van, tanácsokat...

Vizsgaidőszak van, tanácsokat fogadnék? Illetve, fősulisok/egyetemisták, ti vizsgaidőszakban mit hogyan csináltok?

Figyelt kérdés

Eléggé sok vizsgám van félév végén mindig, még úgy is hogy nem vagyok vizsgakurzuson, hanem a rendes tárgyak. Bár igaz, több kreditet vettem fel, mint az ajánlott, így én is tehetek arról, hogy többet kell tanulnom mint pl aki kevesebbet vett fel.


Na a kérdés az: ti vizsgaidőszakban hogyan esztek, mozogtok?

A másik az alvás... az utóbbi 3 napban alig tudtam pihenni...ma pl. megébredtem 1.30-kor (hajnalban:D) nem tudtam visszaaludni, most van 5 óra.

A kajálást érintve: hajnali 3kor ettem mert nagyon éhes voltam (de ez egy korai reggelinek is felfogható :D csirkemell volt, ubival meg paradicsommal :D)

Amúgy evésnél, van hogy egy nagy gombócot érzek a hasamnál, az idegességtől vagy a stressztől, nem tudom és van hogy nem bírok szinte semmit letuszkolni a torkomon, még gyümit se... a húst meg akkor pláne látni nem bírom. (2 évig vega voltam, tini koromban, de most eszem húst 6 nap/1 héten minimum, csak tényleg van amikor nem megy..)


ti hogyan tudtok aludni vizsgaidőszakban?

hogyan kajáltok? rendesen tudtok enni, vagy van hogy idegesek vagytok?

mozogni próbálok, úgy hogy ha pl. elmegyek a nagyobb boltig lidl, ilyesmi akkor sosem buszozok, sétálok, meg leszállok1-2 megállóval előbb, de konditerembe nem járok vizsgaidőszakban.. talán 1szer ha voltam most így az első (könnyebb:D ) vizsgák közt. Tudom ez csak kifogás... holnap lesz az utolsó vizsgám ha minden igaz, eddig átmentem mindenen, aztán sztem elkezdek mozogni majd!


A kérdéseim:

- ti jól tudtok aludni?

- ti is éreztek "gombócot" /nyomást a hasatokban néha, vizsgaidőszakban? Mikor fogyi ellenére sem bírtok letuszkolni semmit a torkotokon?

- mozogtok? rendesen konditerem, vagy csak sok séta a vizsgák közt?


2013. jún. 12. 05:08
 1/5 anonim ***** válasza:
naponta minímum két óra mozgás télen nyáron,egyébként én vizsgaidőben mindig attól félek,hogy befossok a szóbelin,ezért vizsga ellőtt sem inni sem enni nem merek
2013. jún. 12. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én kiba.szott nyugodt és kiegyensúlyozott embernek tartom magam. Taichizom, nem érdekel ha közben karddal szurkálnak. DE az egyetem az, ami szép lassan eljutott odáig, hogy már rá tud húzódni a gyomromra. Annyi befektetett munka után még annyi kudarc lehetőség van, hogy már az ember mindent beletesz és képesek összetörni. És a fene, még én is megérzem.


Hogy alszom? Többnyire sz.arul, ha időben lefekszem sem vagyok túl kipihent reggel. De most éppen jól sikerült, ilyen is van..

Szerencsére akkora stressz szintem nincs, hogy pszichés gombócaim legyenek. Azért az szívás lenne. Kimondottan ideges nem vagyok, csak feszült. Na nálam ez már elég nagy szó és baj.

Mozgás.. Hát úgy beesem edzésre ahogy sikerül felébredni egy nappali kóma után. Rendszertelenebbé vált az edzésem, határozottan. Mondjuk hogy nemigen érek le 3 órás edzésekre érdekes módon tapasztaltam olyat, hogy 1-2 órás edzés első felében egészen összeszedett voltam. Ez sok szétszórtabb állapotú edzés után nem is rossz.


Próbálj teázgatni, nyugtató hatású teákat fogyasztani. És ha tudatos az ember akkor rászánja az időt jógára, qigongra mert ezek visszatérülnek. Ennyivel jobban megy majd a tanulás, nyugodtabb leszel.

2013. jún. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére összesen 4 vizsgám van, ami azért kibirható. Maximum közvetlen vizsga előtt izgulok, de az meg csak addig tart míg vége aztán megint nincs semmi gáz :)
2013. jún. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam totál felborul minden vizsgaidőszakban, kajálás, alvás, mozgás, minden. Kb. túlélő üzemmódba kapcsolok :) Örülök, ha lemegy vmi a torkomon, nagyon izgulós vagyok. Alváshoz citromfű tea, esetleg macskagyökér hatásos. De ilyenkor jönnek a csokik, energiaitalok, kávé minden mennyiségben. Mondom ezt úgy, hogy am heti 5x2 órát kondizok és figyelek a kajára is, de ilyenkor mikor a suli a legfontosabb képtelen vagyok másra figyelni, kb depis leszek :) de utána annál jobb, ha vége van :)))
2013. jún. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igyekszem úgy beosztani a vizsgákat, hogy pihenhessek a vizsga napján. Már megfigyeltem, hogy amúgy nem nem parázok rá a dolgokra, de vizsga előtt utolsó este már feszült vagyok, nehezen alszok el, hajnalig forgolódom, aztán reggel a koránkelés is taccsra vág. Nekem babonám, hogy vizsga előtt ENNI KELL! Én hiszek abban, hogy ettől leszek okosabb (meg sokminden mástól is :D), pl azzal a tollal megyek vizsgázni, amivel otthon kidolgoztam a tételeket, stb. :D Aztán minden vizsga előtt lecsúszik egy sportszelet és onnantól kezdve, hogy kijövök úgyérzem, hogy fokozatosan eresztek le és aznap már nem is vagyok jó semmire, olyankor végig szoktam má aludni a délutánt és az éjszakát is többnyire. Tehát igyekszem úgy alakítani a dolgokat, hogy ilyenkor pihenhessek egy kicsit nyugodtan.

Egyébként ez a hatodik vizsgaidőszakom, mondhatni már hozzászoktam, kitapasztaltam nekem mi hogy jó, mi nyugtat meg stb.


A kajára különösebben nem figyelek. Lakjak jól, akkor eszek, amikor éhes vagyok és igyekszem könnyű ételeket.

Sétálni szoktam, illetve ha nagyon ki vagyok már, akkor feszültség levezetésként elmegyek úszni.

2013. jún. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!