Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék, a csokival...

Fogyni szeretnék, a csokival leállok de a ropit szeretem. Azt ugye ehetek?

Figyelt kérdés
2013. jún. 10. 13:26
1 2
 11/16 anonim válasza:

Energiát alvás során nyersz. Az alvás tudattalan meditáció, míg a meditáció tudatos alvás. Az élelem és víz mellett a harmadik dolog, ami nélkül nem bírod ki sokáig, és hiányába bele is lehet halni, az - az alvás. Nagyon ősi kínzási és vallatási módszer az alvásmegvonás. Majdhogynem az alvás ma már az egyetlen rendszeres tevékenységünk ebben a világban, és ezt a test is tudja, így a regenerációt és mindenféle "karbantartást" ilyenkor végez el. Viszont ez plusz energia felhasználással jár ráadásként, mégsem kell többet enned reggel, mint este. Az agy is aktívabban működik.


Onnan lehet tudni, hogy nem az ételből nyerjük az energiát, hogyha eszel és iszol rendesen, akkor is alváshiány esetén a test egyre gyengébb lesz és nem képes a feladatát elvégezni semmilyen szinten. Sejtszinten áll le a test, tehát nem arról van szó, hogy az agy nem képes irányítani valamilyen oknál fogva a testet.


Az orvos is a betegnek és sérültnek a mérgek ("gyógyszerek") mellett a sok pihenést és alvást szokta ajánlani. Tudatosan vagy tudattalanul, de tisztában van vele a legtöbb ember, hogy a pihenés elengedhetetlen a gyógyuláshoz.


Nevezheted ezt kozmikus energiának, csi-nek, életerőnek vagy bármi másnak, ami eszedbe jut. A lényeg, hogy van és szükséged van rá. De mivel ez már szerintem eléggé eltér a kérdéstől, itt be is fejezhetjük. :)

2013. jún. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nagyon köszönöm a levezetést, hasznos volt. A fogyáshoz is fontos az alvás, nem tértünk el annyira.


Jelenleg az alvás hatása, miértje úgy tudom még nem tisztázott, csak azt tudják hogy KELL. Arra amit leírtál gondolom kell még némi idő, mire rájönnek.

2013. jún. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Atyavilág, ennyi butaságot rég nem olvastam. :D

A szellemi munkásnak nem kell sok szénhidrát, mivel az izomzatát nem igen használja!

Egy nehéz fizikai munkát végző embernek, sportolónak, kell a szénhidrát, mivel az izomzat tartós terheléséhez energia szükségeltetik, ami a szénhidrátokból könnyen kinyerhető. Ha például egy Marathon futó kevés CH.-t fogyaszt akkor nem tudja lefutni a távot, mert egyszerüen nem lesz elég energiája a feladathoz. Vagy egy testépítő is nehezen visel el egy kemény edzést ha kevés az izmai glikogén szintje. Amikor egy versenyfelkészülés miatt, drasztikusan lecsökkentik a szénhidrát mennyiséget, akkor bizony erőt is veszítenek ezek a sportolók, pedig pont olyankor esznek még több jó minőségű fehérjét.A fehérjék az izmok építőkövei, ha keveset viszünk be ezekből, akkor bekövetkezik az izombontás. ha ezzel párhuzamosan sok szénhidrátot eszünk akkor bizony elhízunk. Elárulok egy titkot még. Szénhidrát nélkül is van élet és még az agy is képes működni, ha megfelelő a zsírbevitel. Mert a szervezet a bevitt és a testen(ben) eltárolt zsírokból, KÉPES az agy működéséhez elegendő szénhidrátot szintetizálni! Pont ezért mellesleg még fogyni is fogunk. Szóval nincs itt semmiféle varázslat.

2013. szept. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Egy nehéz fizikai munkát végző embernek, sportolónak, kell a szénhidrát, mivel az izomzat tartós terheléséhez energia szükségeltetik, ami a szénhidrátokból könnyen kinyerhető."


Akkor barátom, legyél cukorbeteg. Nekünk teljesen mindegy. Mi addig nyerünk energiát zsírból/fehérjéből, vagy a kellő mennyiségű pihenésből. Cukor/keményítő nélkül, mert nem vagyunk primitív egysejtűek, hogy szénhidrát ellátottságtól függjünk.. Te vállalhatsz közösséget az ilyen élőlényekkel.


"egy Marathon futó kevés CH.-t fogyaszt akkor nem tudja lefutni a távot, mert egyszerüen nem lesz elég energiája a feladathoz"


Hány ketogénező futóval beszéltél erről? Nem mintha a maraton futás egy értelmiségi sport lenne..


"Vagy egy testépítő is nehezen visel el egy kemény edzést ha kevés az izmai glikogén szintje"


Akkor bízzuk a májára, hogy szintetizál glükózt, és akkor nem lesz alacsony a glikogén szintje. Pont jó lesz. De várom már a szumós példáját, hogy a szumós is nehezen viseli ha nem tudja felhájasítani magát szénhidráttal... most mi a lényeg, az egészség és a fogyás, vagy az idétlen versenysportokban való értelmetlen részvétel?


"Amikor egy versenyfelkészülés miatt, drasztikusan lecsökkentik a szénhidrát mennyiséget, akkor bizony erőt is veszítenek ezek a sportolók"


Hogyhogy? Ők nem ismerik a ketogén táplálkozást?


"pedig pont olyankor esznek még több jó minőségű fehérjét"


Akkor még mindig túlmisztifikálják a fehérjefogyasztást. Talán egy kicsit belső erőre is kéne gyúrni, de ugye ez már értelmiségi edzésnek nevezhető, nem való akárkiknek.


"A fehérjék az izmok építőkövei, ha keveset viszünk be ezekből, akkor bekövetkezik az izombontás."


Jah. Ugyan a kevés fehérjeevés olyan kis mennyiséget jelent, amennyire keveset már komolyan nehéz megenni, de mindegy, izombontás az nagy ellenség :D Reális veszély ám.. Ha nem lenne kalóriamegvonás, nem lenne izombontás.. nem a fehérje bevitelen van a hangsúly, nem kell egy nap sok fehérje, a mindennapi húsevés csak egy luxus.



Az utolsó részt nem idézem, de nem is értem. Hát erről van szó, tökéletesen egyetértek, bevitt szénhidrátok nélkül is jól működünk, akkor rendben van itt minden szerintem! :D

2013. szept. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az utolsó részt azért nem érted, mert már az elejétől kezdve sem vagy képben. ;)

Nem kell fennhéjázó kommenteket írnod hozzám, tudod ha frankón, válaszolsz, azt is megértem és esetleg belekezdhetünk egy normális hangú beszélgetésbe, amiből akár mindketten pozítívan, okosabban szállhatunk ki. ;)

Gyerekeknek való vitákba nem megyek bele, mert abból a korból már réges-régen kinőttem (sajnos) vagy szerencsére? 1974-ben kezdtem sportolni, azóta érdekel a táplálkozás és azon belül is a sporttáplálkozás témaköre. Van némi tapasztalatom a versenyeket és a kemény edzéseket illetően is. A fizikai munkát sem kell bemutatnod, mert abban is volt pont elég részem. huzamos ideig dolgoztam egy akkor még gépesítés nélküli betontelepen. Hogy miért? Azért mert háromszor annyit kerestem délig, mint a szakmámban egész nap. Mellette rengeteg szabadidőm volt és ez mellett a terhelés mellett is sportoltam.

Szóval egy normális beszélgetésbe szívesen belemegyek veled, de üres, egymást tullicitáló köpködésbe nem, mert az nem köt le, nem érdekel.A mai napig foglalkozom ezzel az igen tág és érdekes kérdéssel. A mozgás az életem, nem hinném hogy cukorbeteg leszek. A tömegpusztító fegyver, ezért tartózkodom tőle.

2013. szept. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Az utolsó részt azért nem érted, mert már az elejétől kezdve sem vagy képben. ;) "


Az utolsó részt nem értem, mert olyat írtál amivel egyetértek. Igen, engem is meg lehet lepni és akkor értetlenül állok.


Nem vitáznék, mert (igazából leírtam) látom hogy lényegében egyetértünk. Ezzel zártam a gyerekes kommentemet, hogy látom az egyetértést. Lehet rosszul fogalmaztam.


Peace!!

2013. szept. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!