Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem akarok lefogyni?

Miért nem akarok lefogyni?

Figyelt kérdés
Viccnek tűnhet,de komoly. Teljes nemtörődömség van a fejemben minden téren! Nem akarok semmit és valahogy nem fogom fel,hogy elveszíthetem/elcseszhetem a dolgokat. Segítsete! Miért szokjak le a zabálásról? Miért lesz ez jobb nekem?
2013. máj. 30. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Motiválatlan vagy minden téren. Az viszont neked kell megtalálnod, mi motivál, mi nem tudhatjuk.
2013. máj. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Honnan tudjuk, hogy miért lesz jobb neked? Mennyire vagy túlsúlyos? Nagyobb túlsúlynál millió érvem van mellette.
2013. máj. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy elhízott vagy-e, de ha jól érzed magad így, akkor rendben van a dolog. Ha pedig zavar a túlsúly, akkor bizony össze kell szedned magad!

Először is egészségügyi szempontból fontos, mert a túlsúly, illetve a helytelen táplálkozás kismillió betegséget okozhat. Kezdjük az olyan rendellenességekkel, mint székletrekedés és hasmenés. Növeli a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának esélyét, sanszosabb a II. típusú cukorbetegség kialakulása, a jelentős mennyiségű többlet súly megterheli a csontozatot, gyengül(het) az immunrendszer. És ez még csak pár általános következmény.

Másik érvként az esztétikumot szoktál fölhozni, hiszen a vékonyabb alakú emberek köztudottabban jobban tetszenek az embereknek, persze akadnak így is kivételek.

Ettől függetlenül nekem van egy olyan érzésem, hogy lelki okok is állnak a háttérben, hiszen a nemtörődömség sose utal semmi jóra...

2013. máj. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
10-15kg a túlsúly. Ötleteket várok! :) Nem akarok így élni iyen egyszerű.
2013. máj. 30. 17:33
 5/7 anonim ***** válasza:
beszélgess el egy orvossal erről!!!!
2013. máj. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mert lusta vagy, függő és kényelmesebb enned, mint megválogatnod, hogy mit egyél és tegyél érte.


Én ezért nem fogytam, de beteg lettem nagyon, aztán a paleó által kiküszöböltem a hibát, amit vétettem a testem ellen, de így is nehéz, 24 kiló lement már, de még 20 hátra van. Most fogd meg magad, amíg lehet! Egyszerűbb 10-15 kilótól megszabadulni, mint 40-től!

2013. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyszerűen jobb lesz a közérzeted, jobban fogod érezni magad a bőrödben, könnyebben mozogsz.

Ennyi motiváció nem elég?

2013. máj. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!