Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen fogyókúra vagy diéta...

Milyen fogyókúra vagy diéta vált be nektek?

Figyelt kérdés
Kérlek adjatok tippeket, linkeljetek olyan diétákat amik gyógyszer mentesek és hatékony fogyás lesz...12 éves vagyok 158 cm és 55 kg. Nekem ez sok, mert elég gyorsan szedtem fel jó pár kilót! Előre is nagyon köszönöm. Egy lány

2013. máj. 15. 17:11
 1/5 anonim válasza:

A legjobb diéta az amikor mindent eszel csak kevesebbet, naponta mondjuk ötször rendszerezetten, de azért kerüld a nagyon hízlaló lisztes, cukros ételeket

Minden más diéta megváltoztatja az anyagcserét, és többet ront mint használ, bár gondolom valaki biztos befogja linkelni megint a testépítős oldalt...

2013. máj. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
az elottem szolo nagyon jol valaszolt, szinte le is irt mindent amit akartam. azert en leirnam a sajat tapasztalatomat, 3 honapja "eszek kevesebbet (epp mig jol lakok es nem erzem az ehseget) fogytam 6kg. ebben az a jo ,hogy ehezes nelkul fogyol, nekem nem sok alkalmam van a mozgashoz a munkam miatt, ugyhogy nagyreszben az etrendenem valtoztattam, reggelire fitnesst tejel eszek, esetleg delben egy alma mert nem vagyok ehes, ebedre akarmi ami jol esik, csak vigyazok a mennyisegel, ha kenyerel eszem a kajat akkor fekete magvas kenyeret eszek , estere gyumolcsot vagy kenyer mentes kajakat szoktam enni, a gyumolcshoz hozza tennem , hogy sok helyen irtak mar hogy savat okoz, ram ez nem vonatkozik, en ugyanolyan jol tudok aludni tole es nem faj a hasam, ehetek gyumolcsot estere, nem nagy durranas amit leirtam de neke bevallt, 6kg-tol mar megszabadultam, de kerulom a gyorskajakat , neha azert eszek de nem olyan sokat, meg az edeseget s hanyagolom, csak ha nagyon megkivanom eszek de mertekel. :)
2013. máj. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hosszú távon nem vált be egy fogyókúra sem (és elég sokfélén vagyok túl).

Ami beválik, az az, hogy azt adod testednek-lelkednek, amitől fejlődik, és amivel nem kell feleslegesen küzdenie, amivel egészséges lesz. Egészséges, élő táplálék, sok egészséges mozgás (nem bodybuilding), kiegyensúlyozott légzés (!), kiegyensúlyozott lelki élet. Ennyi.

2013. máj. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Most látom, nagyon fiatal vagy. Valószínűleg még úgysem rám fogsz hallgatni a válaszolók közül (ennyi idősen még én is a "csodadiétáknak" hittem, mert gyors, látványos eredményeket produkálnak), de nem baj, mert magadnak kell megtalálnod azt, amivel aztán egészséges leszel.

37 éves vagyok, sok minden túl vagyok már. Az egészség, a harmónia az, ami működik. Ha nyitott vagy felé, tanulmányozd a jógát (a jóga nemcsak a mozgás, hanem az egész élet maga!), a csikungot. Ez mind ugyanaz valójában, csak - leegyszerűsítve - a jóga indiai, a csikung indiai, de mind arról szól, hogy mitől működsz jól, hogyan tudsz harmóniában létezni. Valójában a nyugati világban is megvannak az analógiáik, csak nincsenek egységes rendszerbe szerkesztve, mint ezek a régi "életművészetek".


És első lépésnek egy-két gyakorlatias tanács:

- Semmi cukor, finomított szénhidrát - figyeld az ételek glikémiás indexét!

- Semmi glutén! Nagyon fontos.

- Sok NYERS zöldség (nekem ez a napi ételem 70-80 %-a), gyümölcs, sok TISZTA VÍZ.

- Nem sok hús.

- Mozgás: gerinctorna (és/vagy jóga, csikug, pilates, és társaik) + valami cardio. Naponta 40-60 perc mozgás legyen.

- Légzés SOKKAL fontosabb, mint sokan gondolják. Nézz utána: jógalégzés, Butejko.

- Kiegyensúlyozott lelki élet. A túlsúly mindig egy "védekezés" is valami ellen. Amikor eljön az ideje, fel kell dolgozni a sérelmeket, el kell engedni őket. Meditáció.

- Két jó könyv: David Servant-Schreiber: A rák ellen (a szerző agykutató, maga is agydaganatos, emiatt a rákra "hegyezi ki" a könyvet, de amit leír, az minden civilizációs "torzulásra" - a túlsúlyra is - igaz. A másik: Filippo Ongaro: Úgy egyél, hogy jól legyél! Ő szintén orvos, az európai űrkutatási központban dolgozik, és a nutrigenomika szempontjából közelíti a táplálkozást - azaz amit megeszel, hogyan hat a genomod kifejeződésére, mitől leszel egészséges.


Olvass sokat! :)

2013. máj. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocs, elírtam, a csikung kínai.
2013. máj. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!