Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Felment a koleszterin szintem....

Felment a koleszterin szintem. Milyen ételeket ehetek a diétámban?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a tojást...talán ez a gond, mert szinte minden nap eszem tojást. Mit lehet diéta alatt enni pl. reggelire, ha nem tojást? Amiben nincs liszt, cukor semmi? A tejtermékek közül sok olyan van, amit nem tudok megenni, úgyhogy kefír, joghurt kizárva. Tejföl és tej esetleg lehet? Mit lehet még gyümölcsön kívül? Ha megsütöm a tojásfehérjét, azt lehet?
2009. szept. 30. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:

szedjél naponta Omega 3-at, legalább 800-1000 mg-ot. a DM-be eléggé kedvező áron kapható, csak figyelj a hatóanyag mennyiségre, mert sok fajta van és jóval olcsóbb ott mint ugyanaz a patikában.


én 9 hónapja szedem és 6,3-ról 3,5-re lement a koleszterinem :)

2009. szept. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Flora Pro.activ margarin

Hernádi Juditnak bevált. ;)

2009. szept. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Vajat nem szoktam enni ahogy kenyeret sem, szóval gondolom nem ott van a gond. Szoptatás alatt is lehet szedni az Omegát?
2009. szept. 30. 09:58
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet és kell is.

Tejet ne.

Telített zsír, ahogy a margarin is.

Kerülj minden olyan zsíradékot, ami szobahőmérsékleten szilárd halmazállapotú. Vaj, krémsajt, margarin, mind mehet a kukába. A hidrogénezett, un. transz-zsírokat kerüld jó messzire, szó szerint méreg. Olvasd a tájékoztatókat az élelmiszerek cimkéjén.

Jó zsírok pl az olajos magvak, a lenmagolaj és olivaolaj hidegen (extraszűz).

Süss olaj nélkül mindent.

És sportolj sokat, az is csökkenti a koleszterint.

2009. szept. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már elnézést, hogy megkérdezem, de azt írod, hogy "jó zsírok pl az olajos magvak, a lenmagolaj és olivaolaj hidegen (extraszűz)." Hát ezek nem ételek. Ezekből hogy egyek? Egyáltalán mit lehet enni? Tojást ehetek? Engem igazából ez érdekel.
2009. okt. 1. 09:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Tojást ne erőltesd.

Én mondjuk eszek, de én napi szinten sportolok, meg se kottyan 6-8 tojgli reggelire. És semmi bajom a koleszterinnel.

Mi a problémád az olajos magvak megevésével?

Fogod például a mogyorót (lehetőleg sótlant), kinyitod a szádat, pár szemet bedobálsz belőle és az őrlőfogaid segítségével úgymond megrágod. Mindezek után lenyeled.

Ennyi, a többi már megy magától :-)

Az olivaolajat pl. a salátádra öntöd, amit hasonló módon elfogyasztasz. De lehet kapni pl tonhalat olivában, vagy egyéb olivával készült élelmiszereket.

A lenmagolaj az egyik legjobb omega3 forrás, 1-2 evőkanállal akár magában is elfogyaszthatod este lefekvés előtt. Nincs kellemetlen mellékíze, mint a legtöbb olajnak.

De lenmagot is kapsz olcsón, én például ledarálom kávédarálón és vagy a reggeli zabpehelyhez vagy az esti túróhoz adagolom jó bőven. Rosttartalma is magas így.

De kapszulában omega3 (álltalában halolaj) is szedhető 2-3 gramm / nap.

Az EPA és DHA tartalomra figyelj a dobozon, az legyen minél több. A leggazdaságosabbak a sport- táplálék kiegészítők, mert sokkal nagyobb dózisokat tartalmaznak, mint a Dm -es, meg hasonló parasztvakítós termékek. A gyógyszertáriról nem is beszélve, ahol 6-8 -szoros árkülönbség is lehet.

2009. okt. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Amit értettem ez alatt, az az, hogy ettől még nem tudom, hogy milyen normális ételeket ehetek. Mert a mogyoró nem étel. Se liszt, se cukor, se zsír, akkor ezek szerint még húst sem, max. csirkét?
2009. okt. 1. 11:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért akarsz kiborítani?

Írtam ép elég tanácsot, amit hasznosítani tudsz.

A gyógypedagógiához nem értek...

A liszt, a cukor, a zsír az talán étel?

Ezek alapanyagok, amiket én írtam, azok is alapanyagok illetve kiegészítők.

Az ételeidet hadd ne én találjam már ki.

Egyébként igen, a csirkemell a legjobb és a hal.

2009. okt. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az eredeti kérdésem úgy szólt: "milyen ételeket ehetek a diétámban?" Egyébként nem állt szándékomban kiborítani, de nem kell többet írnod, ha nem akarsz. Gyógypedagódusra nincs szükségem, mivel én az vagyok. Kösz.
2009. okt. 1. 22:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!