Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Én régen anorexiás voltam, és...

Én régen anorexiás voltam, és pont tegnap gondolkoztam el ezen, és egy pár kérdés teljesen megragadt bennem, tudnátok benne segíteni?

Figyelt kérdés

letudtam fogyni 30kg ra(166cm)

nem voltam rosszul, csak az utolsó időkben

sose ájultam el, nem voltam éhes, egyszerűen nem éreztem éhséget

ez mitől van, mi

történt a testemmel, ezekre nem találom a választ


2013. máj. 9. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi történt a testeddel? A kevés tápanyag hatására lecsökkent a testzsír és az izomszöveted mennyisége.


Nem éreztél éhséget, valószínűleg pszichésen vagy a komoly éhezés tüneteként.

Pontosan milyen válasz érdekel még?

2013. máj. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mikor anorexiás voltál ettél bármit is?

Nekem a böjt jutott eszembe. Aki böjtöl arról számol be, hogy éhséget csak az első pár napban érez (kb 3-5-ik napig) Utánna az éhségérzet megszűnik. Nem hogy rosszul lenne, hanem egyre jobban lesz, felszabadultnak érzi magát. Aki tudatosan csinálja akár 21 napig vagy tovább is böjtöl. De az éhség egy idő után visszatér, ekkor meg szokták szakítani. (ezek nem saját tapasztaltok, de msotanában elég sokat olvastam erről). Szerintem veled is valami ilyesmi történhetett.

2013. máj. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát ettem valmait, főleg zöldséget és gyümölcsöket nyersen, néha joghurtot zabpehellyel, de aztán egy idő után elhagymtam őket. Fél év alatt sikerült 30kg-ot fogynom, nagyon büszke voltam magamra.

2013. máj. 9. 11:08
 4/7 ivilicious ***** válasza:
és mozgás?
2013. máj. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Áhh mozogni nem mozogtam, örültem ha suliba oda-vissza eltudok menni.
2013. máj. 29. 23:24
 6/7 poiu ***** válasza:
A böjt vagy a durva kalóriadeficit hatására pár nap alatt a "maró" éhségérzet elmúlik. Ennek van értelme, mert egyébként tartos táplálékhhiány idején az emberek legyilkolták volna egymást.
2013. máj. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is voltam anorexiás, most ED-m van, de még mindig csinálok alacsony kalóriás napokat (csak nem 400 kcalt eszem hanem 600-800 kcalt)


Volt egy olyan időszakom, mikor nagyon sokat bezabáltam (tényleg 3500-4500 kcal körül) és nem hánytam ki, szóval bennemmaradt.

Utána volt hogy 13 napig (2 hetet sajnos nem tudtam..) almanapokat tartottam.


Lehet ha ezt más olvassa nem hiszi el, de te, Kérdező el fogod hinni hiszen tudod hogy lehetséges :)


az első 3-4-5 napban nagyon éhes voltam, aztán elmúlt. Ez az őskorra nyúlik vissza, hogy miért. Amikor éhínség volt, akkor az emberek szervezete is hozzászokott: ha nem volt kaja, megszűnt az éhségérzet. Ez így volt az őskorban, a középkorban is. Most is így van, csak sokan civilizációban élünk; minden nap hozzájuthatunk a kajához, így sokan nem tapasztalják meg a szervezet ezen "funkcióját"


az éhségérzet elmúlik, illetve nagyon minimálisra csökken (én pl most se érzek ÉGETŐ éhséget, mikor morog a gyomrom, csak egy nagyon picit érzek hogy ennem kell. Vagy azt érzem hogy fáradt vagyok, mindjárt összeesek fáj a fejem, és ennem kell vagy elájulok)


Amúgy igen, böjtnél is ugyanez van, ezért tudnak az emberek böjtölni.

2013. aug. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!