Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megettem ma egy 30 centis...

Megettem ma egy 30 centis sonkás-kukoricás pizzát, ezenkívül semmit. Hízni fogok?

Figyelt kérdés
2013. máj. 2. 23:31
 1/6 anonim ***** válasza:
30 centit fogsz szélesedni derékra.
2013. máj. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Az "ezen kívül semmit"-től fogsz hízni, nem a pizzától.
2013. máj. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Megettél egy tonna tésztát egyszerre (finomított szénhidrát), amivel kb semmit nem tud csinálni a szervezeted, mint zsírba tenni, mivel egy rakás energia, főleg mivel aznap nem ettél semmit, inkább raktároz, mert éhezés van.

Tehát a lehető legoptimálisabb feltételeket biztosítottad a hatékony elhízáshoz.

2013. máj. 3. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt senki nem tudhatja. Én nem híznék tőle. 3 napja a 30 centis pizza után fagyiztam, előtte habos palacsintáztam (egy tál palacsinta öntettel és SOK habbal, nem volt semmi látvány), de volt még Balaton szelet, este sör már alig fért pár korty... Másnap teljesítménytúra kissé telítetten, utána szülinapi ebéd nagy szelet habos tortával. Másnap annyi voltam, mint az egész előtt, pedig előtte majdnem paleósan és nem oly sokat ettem (mittomén, 1500-2000 kalória?), fogytam is. Még volt egy pihenőnapom, jólesik visszaállni (többé nem csinálok ilyet, nagyon élvezetes az étrendem, de valahogy... adódott), most tovább fogyok.

De biztos van, aki hízna ennyitől. Vagy nem fogyna a bőven 1200 kalória fölötti, zsíron alapuló, de édességet is (de szolidat, banánból készült csokipuding, csak néha csoki) napi szinten tartalmazó étrendemtől, amiben most, hogy meleg lett, heti többször sör is van :). Nem vagyunk egyformák. (Bezzeg amikor egyszer szinte semmit nem ettem napokig, nem fogytam s szinte egész életemben kalóriabeviteltől és mozgástól függetlenül stagnáltam, illetve évi 1 kilót híztam. Ez ilyen.)

Ahogy a gyk-t olvasom, egyre kevésbé megyek el azon, hogy mi történik, hisz oly sokfélék vagyunk, némelyek teste minden logikával szembemegy. Nagyon bonyolult dolog ez.

Úgyhogy majd az idő eldönti, mi lesz, én igyekeznék fegyelmezett, szolid napot tartani utána, sok mozgással. De lehet, hogy Neked ez a pizza kevés is egy napra, a párom ugyanazt ette az antipaleós napomon, mint én (csak a Balaton szelet helyett sör volt), másnap pedig folytatta életét, éhség, reggeli. Én a teljesítménytúrát evés nélkül nyomtam le, víz is alig fért belém 1-2 korty... Gondolom, a súlyunk hasonlóan nem változott az előzőekhez képest, ő többet evett, de többet is használ, kiegyenlítődnek a dolgok. Ha komoly volt a kérdésed, gondolkodj el, semmit nem tudunk a paramétereidről, anyagcserédről, arról, hogy másnap mit ettél, mozogtál...


A szénhidrát pedig nem szeret zsírba menni az ember esetében (pár gramm naponta max, illetve valamivel több egyesek esetében, genetika, IR, étrend), ezt már megállapították és tudományos cikkeket írtak róla. Mindazonáltal segítheti a zsír raktározását egyes esetekben (pl. ha kevés zsírt eszünk, bár itt erről nem volt szó), s gátolhatja a fogyást, nálam azt tette.

S nehéz hízni, ha elégeted az energiát, amit beviszel. Özön szénhidráttal és/vagy zsírral sem hízol el, ha lemozgod :D Fogyni a komplikáltabb, úgy tűnik.

2013. máj. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Beteg vagy, és én nagyon sürgősen orvos felkeresését tanácsolom.


Nem megoldás, hogy szemetet eszel aztán semmit, ebből a beteges elképzelésből, a hízástól való félelemből sajnos fizikai betegségek is kialakulnak.

2013. máj. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Napi 2,5-3g x testtömegkg fehérje és 1-2g x testtömegkg szénhidrát (ch).


Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]


Érdemes a sárga kapszulát is elolvasni (bodybuilder.hu)

2013. máj. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!