Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A puffasztott rizs miért jobb...

A puffasztott rizs miért jobb mint a kenyér?

Figyelt kérdés
tudjátok pl ez a ham-let vagy hasonlók. megnéztem és kb ugyan annyi kcal van benne mint a kenyérben...
2009. szept. 27. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
nemtom,ezt hogy nézted, mert egy szelet hamlet 35, egy szelet kenyér meg 70 kcal (barna, szeletelt)
2009. szept. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de a hamlet az kisebb, nem? Én úgy néztem h 100gr-ban asszem 275 kcl-van és a kenyér a barnakenyérben meg 270, ami nem nagy különbség sztem
2009. szept. 27. 15:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jobban telít, lassabban bomlik le, több benne az értékes tápanyag.
2009. szept. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ugyan annyi van benne 100g-ra mint a kenyérben, csak nem hiszem hogy egy egész csomag hamletet megeszel egyszerre


22/F

2009. szept. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Azért mert a rizs az egyik legjobb minőségű szénhidrát! A kenyér az egyik legrosszabb minőségű! (Kivéve a TK.)
2009. szept. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A rizs sok keményítőt tartalmaz, ami lassan emésztődik, nem okoz hirtelen vércukoringadozást.

De a legfontosabb az, hogy a pufirízsnek nagyobb a térfogata, mint a kenyérnek.

Valaki írta már, hogy ebből mondjuk megeszel 4 szeletet reggelire, ami nincs 150 kilokalória sem, míg kenyérből legalább 100-150 grammot eszel, ami nemtudommenyi (mert nem eszek kenyeret).

2009. szept. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A vércukor szintnek nem igazán jó. Minden puffasztott holmira igaz hogy jóval gyorsabban emeli, mint pl főzve. BéresAlexandra sem javasolja. Én a saját bőrömön tapasztaltam, mert a terhesség alatt gond volt a cukrommal és nem ehettem mert rögtön felvitte, még a kenyértől is gyorsabban. De amúgy tényleg sok értékes dolog van benne.
2009. szept. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!