Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék tanácsot kérni,...

Szeretnék tanácsot kérni, hogyan kezdhetek el fogyni?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok 178cm és 97kg.

Gyerek korom óta túlsúlyos.

Úgy gondolom hogy most elértem egy olyan érettségi szintet amikor elhatároztam szeretnék megszabadulni kb 10 kg tól.

Tulajdonképpen semmilyen tapasztalatom nincs.

Olyan emberektől szeretnék tanácsot akik valóban értenek ehhez.

Milyen diétát kéne alkalmazni?

Milyen mozgásfajtát kéne űzni?

Edzőterem be nem akarok menni inkább szabadtéri mozgás kéne. Nem messze tölem van egy sportpálya oda elmennék sétálni/kocogni az megfelelne?

Napi mennyi időt kéne (eleinte sétálni késöbb kocogni) ahhoz hogy szép lassan meginduljon a fogyás ?


Azért nem akarok futni mert a túlsúlyom tönkrevágná a térdem. Ezért inkább séta "edzésterv" kéne.


Leginkább reggel érek rá, imádok korán kelni és frissen jobb lennne mozogni.



A napi egy óra mozgás elég?


Azt is megköszönném ha valaki linkelne egy diétát ami nem drága és körülményes de segit, nem kell szuperdiéta hanem olyan ami valóban csökkenti a kalóriabevitelt.


Egyébként nem szoktam egészségtelen vackokat enni inkább a házi koszt ami meggátolja a fogyásom mert már évak óta nem hízok de nem is fogyok szoval kb 1 éve ennyi kiló vagyok, ezért lenne fontos egy kiegynsúlyozott megvalósítható diéta.


Elnézést a helyesírási hibákért de már késő van.


Előre is köszönöm mindenkinek aki elolvassa és válaszol.

Üdv.


2013. ápr. 25. 23:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én receptem kezdésnek:

sport: bicaj. Nem vágja tönkre a térded és legalább másfél óra tekerés, közepes tempón (ha mostanában ülsz bringára, akkor kezdetben elég lesz, a 20 perc is, mert nagyon feltöri a hátsód). Heti kb. 3 nap csináld.


Kaja:

Reggeli: zabpehely (kb 40 g) aszalt gyümivel (ne vigyük túlzásba, és cukrot kerüld max hintésnyi vaníliás cukor)


Tízórai: natúr joghurt almával


Ebéd: egy pohár víz, majd egy jó tál leves, majd a főétel fele


2-3 órával később: az ebéd másik fele + 1 pohár víz


Ötórai: saláta, sült hússal


Vacsi: 3 tojásos rántotta hagymával minimális olíva olajjal, teflonos edénynél ez elhanyagolható. + még ízesítheted gombával is.



Ebéd: válogass. Próbáld meg a köretet zöldségre cserélni, a rántott cuccokat nem meg enni. Olajos dolgokat szintén kerülni. Előnyös a főzelék, azt próbáld meg inkább, és sült húst enni.

Később csökkenteni az adagokat, nem drasztikusan, csak mondjuk, már nem csapott merőkanállal mersz pl.


Nekem ezzel az elvvel sikerült heti 1 kilót leadnom, pedig én 100 kg feletti voltam.


23/L

2013. ápr. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Étkezésről annyit, ahogy az első válaszoló is írja, hogy többször egyél, de egyenletesen és nem túl sokat alkalmanként. Rendszeresen táplálkozz, ne hagyd ki a reggelit stb. Napi öt étkezés legyen meg!

Tészta helyett egyél inkább főtt rizst.

Sovány húsokat válogass, pl. csirke, pulyka. Persze ehetsz sertés- vagy marhahúst is, nyugodtan, csak ne az legyen az elsődleges.

A főzelékeket lehetőleg ne rántsd be, ha mégis, csak egy kicsit, ne legyen vastag zsíros/olajos, túl lisztes.

2013. ápr. 26. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!