Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az utóbbi időben kb 1 almát...

Az utóbbi időben kb 1 almát ettem összesen naponta, mert egyszerűen nem vagyok éhes. Mi legyen? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szerda óta suliszünet van

Éppen fogyókúra közben vagyok

20kiló felesleggel kezdtem el, azért híztam meg ennyire, mert ha éhe svoltam, ha nem folyamatosan csak ettemm, amikor a családom többi tagja is)

Olvastam, hogy sokszor kell enni, meg keveset. (a napi 1 alma mellett persze pl hétfőn ettem összesen 1 szelet sonkát és ennyi) Bármennyire is keveset eszem, egyszerűen kb 5-6 óráig nem vagyok éhes suliidőben, szünetben meg estig

Akkor egyek úgy is hogy nem vagyok éhes?

Mert ugye az is lehet, hogy a szervezetem koplalásnak veszi. Vagy nem?


Suliidőben pedig eszem itthon kevés reggelit, kb 3kor a suliba menzát(kb 4-5 villányi kaját mert undorító és annyira nem is vagyok éhes) és hazaérek, egy kis salátát, de ilyenkor se tudok 5-6szor enni naponta


Mit tegyek? Eddig 6 kg ment le és további 15kgtól szeretnék megszabadulni, de egyszerűen nem tudok sokszor keveset enni


14/l


2013. ápr. 2. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez alkati kérdés is, hogy ki mikor éhes, a B-s vércsoportba tartozóknál gyakori, hogy az nap első részélben csak folyadékot kívánnak.

Teljesen éhen nem szabad maradni, legalább inni kell, vizet, gyógyteát, kakaót, tejet, gyümölcslevet, stb., amit kívánsz. Enni is jó volna, de nem kell erőltetni, csak falatkákat, pl. egy kis pohár kefírt, joghurtot, egy darabka sajtot,zöldséget.

2013. ápr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor maradjak annál, hogy csak akkor eszem, ha éhes vagyok?
2013. ápr. 2. 20:18
 3/7 anonim válasza:
Velem is ez volt. Én 2-3 hét után éreztem éhséget. Ekkor fokozatosan ettem kevest többször naponta. Elöször napi 3x aztán napi 4x majd 5x és végül 6x. Most is 6x eszek egy nap, és nem vagyok éhes. Szerintem egy kis idő múlva már te is éhes leszel. (én így 10 kg-tól szabadultam meg. Most 170cm 50kg vagyok :-) )
2013. ápr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2: Hát azért ha naponta csak 1 almát kívánsz, akkor neee!:)

1000 kalória alá nem szabad menni!

Vigyél a suliba pl. zacskóban vagy dobozkában előre feldarabolt falatkákat vagy üvegben innivalót, és 2-3 óránként táplálkozzál egy kicsit!

Milyen magas vagy és hány kilóról indultál?

2013. ápr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

155Cm

78kg voltam

2013. ápr. 2. 21:16
 6/7 poiu ***** válasza:
Ez teljesen OK. Ha túlsúlyos vagy, nem kell enned, ha nem vagy éhes. Látod az eredményt, nem? A sokszor evés elmélet megdőlt. Be fog állni egy normális egyensúly. Amíg nem tudsz rendesen enni, nem ártana valami multivitamint szedned.
2013. ápr. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy a drasztikus diéta váltotta ki ezt a fajta nem evést, ami egyáltalán nem jó. Az anorexiások a legjobb példa arra, hogy a szervezet attól még éhezik, hogy te nem vagy éhes. Ha 5x 6x nem tudsz enni egy nap, akkor próbáld meg legalább a főétkezéseket tartani és normálisan enni, mert az most nagyszerű, hogy lement 6kg, de ezt a fajta koplalást a végtelenségig nem tudod folytatni és ha majd jön a habzsolási vágy, mert majd jönni fog, a szervezeted minden egyes kalóriát le fog pakolni, hogy ne éhezzen a következő koplalásnál.

Ezt nevezik jojo effektusnak.

2013. ápr. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!