Mitol lehet az, hogy néha egész nap akármennyit eszek éhes vagyok, de néha egész nap csak egyszer eszek egy kicsit és egyáltalán nem vagyok éhes? Amugy naponta kb.3-szor szoktam enni, és akkor is kevset.15/L
Mivel megszakadt a kapcsolatunk az ösztöneinkkel, és testünk jelzéseit tanult, kulturális hatások színezik át olykor teljesen felismerhetetlenné, túlnyomó részünk azt hiszi, hogy éhes, amikor csak a zsigerekben érzett negatív érzelmek jelentkeznek. Ezért van, hogy stresszhelyzetben, illetve annak véget értével (és az emberek többsége észre sem veszi, ha stresszben van) valamilyen enni-, nassolnivalóhoz nyúlunk. A szervezetnek csak a minimálisan szükséges tápanyagokra van szüksége, mely tiszta bél (candidától, egyéb élősködőktől illetve tápanyaglerakódásoktól, melyek kisebb-nagyobb mértékben jelen vannak a civilizált emberben, mentes) esetén pár gyümölccsel és egy maréknyi zsenge leveles zöldfélével fedezhető, hébe-hóba némi olajos maggal egyetemben, hogy ezúttal állati eredetű élelmet ne említsek. A fent említett táplálékmennyiség nyersen fogyasztva magas vitamin- és ásványianyag tartalmú, mindent tartalmaz, amire a testnekl szüksége van, s az valódi éhségérzet jelét csak tápanyaghiány esetén fogja adni.
Amivel az érzelmek mellett még gyakorta összekeverik a valódi éhség érzését, az a kiszáradás érzése. Próbáld ki, ha gondolod, hogy naponta 3 liter tisztított vizet viszel magaddal egy kanál citromlevet belecsepegtetve, és óránként 3 decit megiszol belőle. Ha reggel már valami nagy tápanyagtartalmú ételt ettél, például egy marék goji-bogyót, és 1 liter citromos vizet ittál ébredés után, akkor csak délután leszel éhes először, feltéve hogy stresszmentes a napod/tudod kezelni a stresszt különféle technikákkal, illetve hogy tisztítókúrákkal eltávolítottad a beleidből az élősködőket (káros baktériumok, candida gomba stb.), amik a bevitt tápanyagaidat is helyetted eszik meg, és olyan hamis éhségérzetet keltenek benned a véráramodba ürített kemikáliáik révén, mely az ő általuk preferált tápanyagok fogyasztására késztet téged öntudatlanul.
Ha keveset eszel, de nem vagy éhes, akkor azokon a napokon szerencsésen jobban hidratált is vagy, illetve valamiképp a stressz is mérsékelten van jelen számodra, akár, mert sportolsz, pozitív emberi interakciókban veszel részt, vagy más, kedélynövelő foglalatosságot végzel, illetve csak távol maradsz a stresszt kiváltó tényezőktől.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!