Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kínaiak annyi rizst megeszne...

A kínaiak annyi rizst megesznek, hogy hogy nem híznak el? Hisz csak egy üres szénhidrát, semmi jó nincs benne, tudom esznek hozzá fehérjét (halat) de akkor is, ott van a rizs ami értéktelen, miért nem rakódik le rajtuk zsírként?

Figyelt kérdés

az egyik osztálytársam is kínai, és ő is rizst eszik állandóan, ebédre mivel suliba vagyunk 4ig ő szokott hozni csak rizst egy ételhordóba és azt eszi, semmi mást mellé, fiú és nagyon jó alakja van, tiszta izmos, igaz alacsony de jól néz ki, és én fogyózok teljesen elhagytam a szénhidátot, néha olyan ideges és levert vagyok, meg alig bírok koncetrálni, tudom hogy a szénhidrát maitt de akkor meg nem fogyok le, pedig 50kg szeretnék lenni, most 54vagyok, és ő pedig boldog, jó tanuló, állandóan tud figyelni, jelentkezni, én meg amiko hazaérek már szédülök és az a legelső, hogy muszáj lefeküdnöm mert semmi erőm és fáj is fejem

most akkor ha én is ennék egy kis rizst akkor én nekem se lennének ilyen problémáim

eddig tökre vidám voltam, meg rengetek energiám volt, de amióta elkezdtem ezt a fogyókúrát estére már erőm sincs tornázni, eddig volt

ez a szénhidrát miatt van, mert ha igen én nem akarok így élni, hogy állandóan levert, fáradékony vagyok, már itthon is megjegyezték, hogy mi van velem, tiszta rossz kedvű vagyok, nem segítek itthon, állandóan alszok, és eddig hogy szerettem tornázni, már azt se csinálom, és már 7kor ágyba vagyok, most mi legyen, mikor múlik ez el


2013. márc. 14. 08:14
 1/9 gelazso ***** válasza:
59%
rossz az elméleted
2013. márc. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Egyrészt a szénhidrát mint üres élelmiszer igencsak hülyeség, minden emberi kultúra a gabonafélék fogyasztására alapult a történelem során. Ettöl a legtöbben nem voltak kövérek - mert ugye az a lényeg, hogy amit eszik, abban mennyi energia van, meg mennyit hasnál fel a szervezete, és az embereknek régebben is voltak izmai (mivel gyakorlatilag mindenkinek fizikai munkát kellett végeznie) és ezt a gabonafélékböl igen kevés fehérje fogyasztása mellett is fel tudta épiteni. (Azért régen egy favágónak igencsak komoly izmai voltak, és nagyrészt kenyeret ettek némi szalonnával, ha volt).


A másik, hogy a kinaiak ugyan nagyrészt rizst esznek, de egy nap max. 300-400 g-ot, ami kalória szempontjából nem sok: 100 g rizs kb 350 kcal, a 300-400 g össesen 1050-1400 kcal, és ez igencsak fogyókúrás mennyiségnek számit.


Sokkal okosabban tennéd, ha nem ilyen hülye fogyókúrákat tartanál, hanem változatosan étkeznél, akkor sokkal kevesebb bajod lenne, és jobban tudnál tanulni is.


NEm irtad, hogy milyen magas vagy (gondolom, lány), meg mennyi idös, de lehetséges, hogy a mostani súlyod nem sok, csak te gondolod.

2013. márc. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a rizstől leszel vidám, akkor nosza! Edd nyugodtan.:))
2013. márc. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a kínait.Amúgy hülyeség amit írsz, olvass utánna jobban.Egy embernek szénhidrátra és fehérjére valamint zsírra is szüksége van.Tudod mikor fogyóznék szénhidrátok nélkül, hogy rosszul legyek.Butaság, azonnal hagyd abba mert megjárod.
2013. márc. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%

Hehe.. :) Még 1-2 ilyen elmélet Kérdező, és elkezdheted keresni a Föld szélét, mert azt fogod hinni, hogy lapos..


Ne a saját ötleteidet kövesd, hanem tájékozódj, és akkor még hiteles forrásokat is használj.


Kezdjük ezzel: a szénhidrát csökkentett táplálkozás nem okoz levertséget, ez az inzulinrezisztencia jele, vagy valamit rosszul csinálsz. Az IR idővel javul ha így eszel, amit rosszul csinálhatsz pedig: kevés keményítőt eszel de például gyümölcsökkel tönkreteszed ezt. Nem eszel elég húst, zsírt, zöldségeket. EGYÉL HÚST, ZSÍRT, ZÖLDSÉGEKET! :) Ha éhes vagy, fáradékony akkor sokat. Bakker képzeld el, hogy az ember millió éven át így evett, hát nem volt rizs. Szerinted mennyire haltunk volna ki, ha szédelgünk egész nap?


Akkor tovább, rizs és a haverod. A haverod szálkás és izmos, mert fiatal. Ez a péksütizabáló kölykökre is igaz, egy pedofil szétgyalázná őket olyan kis egészségesnek tűnnek a kis Fornetti zabálók, de ez meddig tart? Hát már általános iskolások között van zsírgombóc kölyök, középiskolákban még több, 20-30 évesek között a hájasok már kimondottan sokan vannak, idősebb korukban meg már egészséges testű ember alig van, aki nem szenved elhízástól az más táplálkozás eredetű betegségtől viszont igen.. Miről beszélünk?


Kínaiak és a rizs. A kínaiak eddig a Taoista hagyományokat, az 5 elem táplálkozást figyelembe véve ettek, sőt éltek. Azért annak elég nagy terápiás értéke van, sok betegséget lehet ellensúlyozni vele. Volt elhízás, de mint tudjuk mértékletességgel ezen lehet segíteni, és az elhízásnál is többféle van. A szénhidrát - inzulin összefüggés, ide tartozik a cukorbetegség, ez kezelhető! Még az akupunktúrás kezelése is ismert a cukorbetegségnek. Tehát betegek voltak, csak ahol tudtak ott küzdöttek ellene, és nem számítottak örök életre.. rizs alapon nem. A rizs pedig gluténmentes, tehát pajzsmirigy eredetű elhízás meg nemigen volt Kínában, északon esznek búzát, de nem sokat.


Akik pedig az egészséget keresték Kínában és meg is tehették, hogy jól ettek, azok nem ettek állandóan rizst. Ők ugyan úgy mint itt nyugaton rájöttek a lowcarb táplálkozás előnyére, csak ugye sok száz évvel korábban. De akárhogy is ettek, szerves része volt a táplálékuknak rengeteg gyógynövény, ezzel a sok rizs hatása is ellensúlyozható valamennyire, ott volt az akupunktúra, a Qigong gyakorlatok. Fiatal korban nehéz elhízni, ha ezt az állapotot sokáig meg tudja őrizni valaki, akkor rizsevéssel sem hízik el.


Tegye fel a kezét aki komoly szinten qigongozik, taichizik, akupunktúrás vagy moxa terápiás kezelésekre jár egészségvédelem céljából!

Hát, talán vigyázzatok a rizzsel :)

2013. márc. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

"teljesen elhagytam a szénhidátot"

Most szólok, hogy ez nem fogyókúra, hanem meggondolatlan, torz táplálkozás.

2013. márc. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szénhidrát van valamennyi zöldségben is. Tehát azzal, hogy valaki nem lisztes ételekkel vagy rizzsel veszi magához semmiféle hiánybetegségben nem fog szenvedni, csak egészségesebben élni.
2013. márc. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen

ma pl reggeli ettem egy kis zabkását, mert már nem bírtam ideges, legyengült és nagyon éhes voltam. de utána már csak húst, tojást, uborkát, répát és almát ettem

2013. márc. 18. 22:29
 9/9 anonim ***** válasza:
A kínaiak amúgy a rizst csak simán vízben megfőzik, a magyaros elkészítésre nem az jellemző.
2013. márc. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!