Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan szálkásodjak/fogyjak...

Hogyan szálkásodjak/fogyjak ha nincs beleszólásom az itthoni kosztba?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok lány, itthon élek a szüleimmel. Sulizok így ők tartanak el, főznek rám. Már 2 hónapja elhatároztam hogy életmódot változtatok, azóta futok heti 4x, 1x Rubint Rékával tornázok. Szálkásodni formásodni szeretnék, fogyni nem akarok sokat de egy 3-4 kiló lemehetne "zsírból" (most egyébként 55-56kg vagyok)


Anyukám leveseket,főzelékeket tésztákat, húsokat főz.

Én szívesen ennék változatosabb és könyebb ételeket. Ha nincs meg a minta értend, akkor hiába futkosok heti 4x 40-50 perceket meg ugeabugrálok Rékára...Persze gyömölcsöt eszek mert egy alma vagy narancs nem ver nagy költségbe de nem tudok magamnak külön kajákat vásárolni amit elkészítek magamnak. Tehát így fölösleges az egész kb... mert nemtudok mást enni a házi koszton kívűl. Persze ilyesmiket betartok hogy nem eszek kenyeret, csokit.



szerintetek akkor mit tehetnék hogy eredményes legyen amit elhatároztam?


2013. márc. 5. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Mintaétrend?

Ki mondta, hogy csak minta étrenddel lehet szálkásodni? A leves amit anyukád főz, az nem hizlalós és a húsokat is megeheted. Vetetsz anyukáddal fagyasztott zöldséget és szépen megfőzöd magadnak, ha főzelék van előkapsz egy zacskós rizst, bedobod a vízbe ráteszed a húst ami a főzelékre van és megeszed azt. Nem értem mi ebben a bonyolult? Vagy inkább az a gondod, hogy nem főz rád anyukád? 18 vagy... magad is megcsinálhatod és ha van egy kis zsebpénzed veszel belőle natúr joghurtot és salátát és elkészíted... te akarsz a tuti nő lenni, de ennyit nem tudsz megtenni magadért? Kétlem, hogy tiltakozna anyukád, ha vetetnél vele zöldséget, gyümölcsöt vagy valamit amire szükséged van hozzá... ez csak kaja, nem egy atombombát akarsz összerakni...

2013. márc. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ilyenkor mi is nagyon sajnáljuk a helyzetet ( bár azért kopogjuk le, vannak nagyobb tragédiák is ) , de ilyenkor nem tudsz mást tenni annál, mint amit te is nyilvánvalóan látsz.


Igen, aki megvan szorítva, annak határoltabbak a lehetőségei, viszont gazdálkodni okosan kell, akár bőségről van szó, akár szerényebb körülményekről.


Nem lehet mindig mindenből kihozni azt, ami képtelenség lenne, viszont mindig mindenből kilehet hozni a maximumot.

2013. márc. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1 válaszolónak : Ha főzelék van ahhoz általába fasírtot csinál anyukám, akkor fasírtal egyem a rizst?! mert nemtudom nekem ez valahogy fura...


Ha csinál húst akkor az általában rántott vagy valamilyen bundás... Ezek a fehérlisztes dolgok meg nem jók.


Nem vagyok tehetetlen, szoktam vele vetetni zöldségeket de max heti 1-2x vesz nekem ilyesmit. Nem vagyunk uy eleresztve anyagilag, hús sinc sminden nap az asztalon csak főzelékek, levesek, tésztafélék amit olcsón elő lehet állítani.

2013. márc. 6. 09:10
 4/4 anonim válasza:

szálkásodás: az izomzatot fedő zsírpárnák leadása. magyarul ha szálkásodni akarsz akkor alapból zsírból akarsz fogyni. izomból senki nem szeretne :).


ha az étkezésen nem nagyon tudsz változtatni, akkor többet kell mozogni. kiszámolod hogy kb naponta mennyi kalória megy be.


aztán ahhoz képest utánakeresel a neten, hogy mennyi a korodnak, magasságodnak, súlyodnak, munkádnak, edzésednek megfelelő kalóriabevitel (kalóriaguru).

ebből már látod, hogy mennyivel viszel be többet, ezt edzéssel tudod lefaragni. ;)

persze ha csak ugrabugrálsz akkor valamit rosszul csinálsz szerintem próbáld meg úgy, hogy érezd, hogy keményen odatetted azt a heti 4x 40-50 percet, mert anélkül tényleg fölösleges az egész.

2017. márc. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!