Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Végre rászántam magam, le...

Végre rászántam magam, le kell fogynom, jótanács?

Figyelt kérdés

Anyuka vagyok, 15 hónapos a babám és születése előtt sem voltam egy csontváz alkatú, 70kgval estem teherbe, most 90 körül vagyok, ami szörnyű, a hasam meegmaradt és midenütt zsír. Eldöntöttem! Ma van az első napom. Reggeli egy szelet piritóst ettem, túrókrémmel. Tízórai egy banán aztán az ebéd paszulyleves 2 dl, ezt főztem, ezt ettem és ezen nem is szeretnék változtatni. Nem akarok különböző diétákba belefogni, mert van férjem, akinek étkezési szükségletei vannak, a lányomról nem is beszélve. Tehát úgy döntöttem, hogy édességből semmit, kenyér csak reggelire, sok víz és azt enném, amit főzök, de kevesebbet és kenyér nélkül. Gyümölcsöt imádom, a klementint és narancsot, almát, ezeket tízóraira és uzsira gondoltam, tehát 5x evés, reggel egy szelet kenyér, tízórai gyümölcs vagy joghurt, ebéd vagy vacsi amit főzök, és gyümölcs. Mit szóltok?

A sportot a gyerek utáni szaladgálással,emelésével és szobabiciklizéssel tölteném ki.


2013. jan. 4. 12:06
 1/10 anonim válasza:
7%
Feküdj le velem egy párszor és égni fog a zsír :D
2013. jan. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs szexben hiány, nyugodj meg kedves! Úgy érzem, nem érted a problémám!
2013. jan. 4. 12:17
 3/10 anonim válasza:
32%
Hát akkor? Csináljátok többet a pároddal kösd össze a kellemest a hasznossal! :D
2013. jan. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kösz a tanácsot! És most egy jótanács tőlem, menj és adj válaszokat a szex kategóriánál, jó?
2013. jan. 4. 12:20
 5/10 anonim válasza:
ott vagyok csak nem értem hogy kerültem ide :D
2013. jan. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mila Anhel válasza:
0%
Attól tartok ez így ebben a formában még mindig sok kalória...Van a neten kalkulátor amibe ha bediktálod az arányaidat kidobja az eredményt hány kalóriát fogyaszthatsz el egy nap.Emellett van kalória táblázat is amely segítségedre lesz ebben.A vacsorát el kell hagyni vagy ha nem megy akkor csak gyümölcs vagy zöldség legyen az.És persze a sport nélkülözhetetlen még akkor is ha a gyerekeid után is rohangálsz,mert a megfelelő és rendszeres test mozgás hozza meg a várt eredményt.Vannak videok amik nagyon jók még a you tube-on is,de ami igen hatásos és nálam bevált az a Norbi kickbox fitness.
2013. jan. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ájájjj, ennek nem örülök! Tehát akkor marad a reggeli, a tízórai,az ebéd is maradhat főttétel és aztán a joghurt uzsinak, a vacsi meg gyümölcs, zöldség??? Ezek főve vagy nyersen?
2013. jan. 4. 12:28
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Imádod a gyümölcsöt? Ha ez tényleg így van van egy jó hírem. :P

De csak akkor fog működni a dolog ha komolyan veszed és elkötelezed magad a dolog mellett.Keress rá a google-ben: 811. Vagy ha tudsz angolul : 30bananasaday.com .


Ha nem megy, vagy tényleg nehéz összekötni a családdal akkor az a legegyszerűbb ha a főétkezésekre főzöl a 811 mellett viszont tényleg minimális zsírral és sóval.Pl babos mexikói saláta valami paradicsomos öntettel, zöldséges barna rizs és hasonló finomságok.Persze így nem lesz maximális az eredmény, de fogyni fogsz és sokkal jobban fogod érezni magad ami a célod, szerintem.Ha tényleg még ez sem megy akkor csinálj azt ebédre amit a családod szeret, de a többi étkezésnél egyél az étrend szerint, ez is hatásos.


Az egy külön bónusz hogy szeretnél és remélhetőleg fogsz is mozogni.Az szinte kötelező. :)


Plusz megjegyzésként hozzáfűzném hogy ha így szeretnél enni akkor felejtsd el a kalóriaszámlálást.

2013. jan. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerencse, hogy nagyjából hasonló táplálkozási igényei vannak a férjednek, és a gyermekednek is.


Amitől Te elhízol és beteg leszel, az rájuk sincs jó hatással, anyagcsere és emésztés kérdése, hogy a férjed mikor kezd majd el gyarapodni, ha azt eszi mint Te.


Tehát nem kell kivételezni velük, az alábbiak rájuk is ugyan úgy vonatkoznak.


Reggel a pirítós teljesen felesleges szénhidrát: Lássuk be - gabona. Keményítő van benne, ami összetett cukor. Tehát cukrot eszünk, és ez reggel sem jó. A gabonák káros összetevői még a lektinek, glutén (!), fitátok. Ezek szinte minden szervünket károsítják, gátolják a hasznos tápanyagok felszívódását.. tehát nem éppen embernek való, tápláló ételről beszélünk.

A túró a borjú növekedését segítő hormonokat tartalmaz, illetve a gabonák által károsított bélfalunkon átjutó fehérjéket, ami autoimmun betegségeket, allergiákat okoz. De a hízást segítő hatást emelném ki most minden tejtermékkel kapcsolatban.


Jó ötlet a kenyér elhagyása (helyette zöldségek, húsok) de következetesen a tejtermékekkel is vigyázni kell!


A bab sok szénhidrátot tartalmaz, ez is fölösleges. Lehet más zöldségeket használni, ne csináljunk rendszert belőle. Ebben is vannak a bélfalunkat károsító, áteresztővé tevő vegyületek. Akárcsak a krumpliban, ami megint csak keményítő forrás hasznos tápanyago nélkül (csak megjegyzem).


Mindannyiótoknak a sok zöldség fogyasztás, igény szerinti húsfogyasztással lenne a legideálisabb. A férjednek táplálóbb étel kell? Vegye maga elé a szalonnát hagymával. Zsírtól -kenyér nélkül- még senki sem lett beteg, elhízott, ugyanakkor tudjuk mennyi energiát ad.


Amit írtam komoly egészségügyi tanács is, bár tudom eltér a megszokott sallangtól "együnk sok teljes őrlésű gabonát, és sok tejterméket" <- bár egészséges embert alig láttam még, aki így evett volna. Inkább elhízottat és beteget.


Úgyhogy jó egészséget és sok sikert kívánok, remélem tudtam segíteni!

2013. jan. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Jótanács:

- Ne zabálj annyit ba$zd meg+

2013. jan. 21. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!