Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Állitólag fogyókúránál 800kcal...

Állitólag fogyókúránál 800kcal-t ha megeszek az nem annyira sok. Mégis aztmondják hogy ne egyek joghurtot (114kcal) mert hízlal. Akkor most mi van? ha 6ot ennék 1 nap akkor se lépném túl a 800kcal-t. vagy nem csak a kcal számit?

Figyelt kérdés
2009. aug. 21. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igazad van. A 800Kcal meg igen szigorú fogyókúrának számít, én 1400 mellett is fogytam, havi 2 kg-t.
2009. aug. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
1200 szokottt lenni a határ. Alatta biztos fogy az ember.
2009. aug. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Ne menj le 800 kalóriára, mert azzal kikészíted a szervezetedet és amint picit emelsz a kalória bevitelen, rengeteget fogsz hízni, mert a szervezeted ki lesz éhezve.
2009. aug. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
én pl most is natúrjoghurtot eszem túróval és meggyel. isteni. ez olyan dolog amit akarmikor ehetsz. én sem voltam benne biztos, de a "profi testépítő haverom" mondta. és tényleg ne menj le 800 kcal-ra..az anyagcseréd nagyon durván le fog lassulni, és később még a betegségeket is könnyebben elkapod. jah és mindenkép szedj vmi vitamint. és tavaly jól elcsesztem magam... nem szabad kevés evéssel fogyózni. mostmár okosan csinálom. és nem csak a kalória számít, én sem hittem el, de mint mondtam az a barátom sok jó dolgot mondott. pl zöldségből akármennyit ehetsz, ha túl lépnéd a napi "megengdett" kalóriát akkor sem híznál. csirke, joghurt szintén ilyenek. a sütike csokika tészta azz ellenség, de így h elkezdtem sportolni az is belefér (nagyon)néha. szóval este nyugodtan megeheted a joghurtot. jah és ha sósan akarod akkor a legjobb ha paprikát felkockázol, sonkát is bele, plusz fűszerek. Nagyon finom.
2009. aug. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen alapon egyél zöldalmát citrommal és zellerrel. :)

Viccet félretéve sztem a "joghurt hízlal" kategória kizárólag boltok polcain kapható a gyümölcsösökre vonatkozik, rengetegbe nyomják bele a cukrot - ha nem azt, az édesítőszert. Piacon kapsz házi gyümölcsös joghurtot, abban nincs cukor, illetve a natúr joghurtba magad is belekeverheted a gyümölcsöt, nem fog hízlalni. Természetesen nem banánra vagy pl szőlőre gondoltam, és inkább reggel-délelőtt fogyaszd a gyümölcsös formát...

Én a szénhidrát csökkentésétől fogytam rengeteget, ebbe belefér bőven a natúr és a fent említett gyümölcsös joghurt, a fehér kenyér, péksütemények és tészták már kevésbé. Szóval edd a joghurtot nyugodtan, a hiperek polcain kacsintgató feltunningolt műanyagcuccoktól viszont tartózkodj. Nem csak a fogyókúra miatt.

2009. aug. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A fogyókúrához egyénre szabottan kell kiszámítani a kalóriamennyiséget. Egyszerű változata, hogy a súlyodat meg kell szorozni 22-vel és le kell belőle vonni 500-at. A súly x 22 kcal az anyagcserédhez kell. ha ennél 500-al kevesebbet eszel, egészségesen fogysz heti fél kg.-ot és úgy, hogy ezt tulajdonképpen nem is érzed.

Persze, ha fogytál már öt kg-ot újra ki kell számolni a kcal szükségletet.

A sovány joghurt és minden egyéb belefér ebbe a diétába, csak arra kell törekedni, hogy sok zöldséget és rostgazdag ételt egyél.

2009. aug. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ,nagyon sokat tanultam belőle:)

amúgy a kortól nem függ h mennyit egyek?tegnap lettem 15:)

2009. aug. 23. 13:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!