Régen miért nem volt ennyi kövér ember?
Most néztem a Nők a pult mögöttet, tök jó volt, és feltűnt, hogy alig van benne kövér nő.
Az idősebbek vaskosabbak, de ők se kövérek.
Pedig gondolom ettek akkor is kenyeret, és fitneszbe se jártak, meg nem volt ennyi diéta, Update, fogyasztószer, nem hiszem, hogy az átlag nő a hetvenes években aerobikra járt volna, mégis sokkal formásabbak és vékonyabbak, mint a mai nők.
A gyerekek is vékonykák, még a statiszták között sincs kövér.
Én még akkor nem éltem, úgyhogy nem tudom, hogy miért volt ez.
Aki a hetvenes, nyolcvanas években volt fiatal, az tudna válaszolni?
Meg persze az is, aki nem, csak szerintem ezt ők tudják a legjobban.
Köszi!
1, nem volt olyan fejlett a technika (számítógép, autó, stb), nem punnyadtak annyit az emberek, munka volt meg rohangálás.
2, az élelmiszeripar sem volt olyan ördögi, mint mostanság: nem pumpálták tele addiktív és lassan mérrgező anyagokkal az ételeket (cukor, ízfokozók, MSG), ebből kifolyólag nem is volt akkora élvezeti forrás az étel, mint manapság. nem ismerték az érzelmi evés fogalmát ekkoriban.
"nem pumpálták tele addiktív és lassan mérrgező anyagokkal az ételeket (cukor, ízfokozók, MSG)"
Ez mit jelent?
Mik ezek az anyagok, és miben vannak benne?
Jó, tudom, a cukor a sütiben, de gondolom másban is, amiben nem kéne lennie.
Szerintem azert mert nem volt annyi egeszsegtelen kaja es akkoriban inkabb fizikai munkat kellett vegezzenek az emberek .Es nem volt majdnem minden csaladban auto,szamitogep se volt stb.
De ez csak az en velemenyem.
No meg a pesti ember is többet gyalogolt a munkahelyére, mert nem volt minden utcasarkon metró-megálló, meg villamos megálló, mellesleg az után gyakran kellett futni.
A vidékiek is, akinek jobban ment, az inkább kerékpározott és nem gyalogolt. Nem úgy mint ma, hogy beül az autóba, és semmi mozgás. A többség pedig gyalogolt.Rengeteget számít.
Leginkább az MSG-nek, nátrium-glutamát nevű ízfokozónak köszönhetjük. A japán professzor, aki felfedezte is csak 'umaminak', finom íznek keresztelte, mert csak annyit érzel, hogy amelyik ételbe belekerül, valahogy finomabb lesz tőle, és többet kívánsz belőle. Önmagában nincs íze.
Olcsó előállítani, és az egyre romló minőségű ételeket 'nagyon szépen' fel lehet javítani vele.
Megértem, hogy kezdetben így próbálták lekörözni a konkurens cégeket ezzel a 'finom ízzel', de azóta már kiderült róla mennyire veszélyes, és ahelyett, hogy betiltanák, inkább más-más nevet találnak ki neki, hogy esélye se legyen annak, aki próbálná elkerülni.
Többek között agy- és retinakárosító. (Ezért is lehet egyre több szemüveges ember.) Okozhat még migrént, arcpuffadást, fáradékonyságot, koncentráció zavart.
Aki teheti kerülje a meki féle gyorskajákat, figyelje az ételek csomagolását, az E-600-asok pl. mind MSG-t jelentenek. Újabban van pofájuk természetes aroma néven is eladni.
Plusz egy segítő link, sajnos angolul:
Szerintem ez az eddigi legveszélyesebb adalékanyag, érdemes komolyan venni, és nem azt gondolni, hogy ha olyan rossz lenne, már rég betiltanák, hiszen a nagy cégeknek, bankoknak, stb., sosem számított az ember élete.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!