Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ilyenkor is rossz a zsíros,...

Ilyenkor is rossz a zsíros, magas kalóriatartalmú étel?

Figyelt kérdés

Volt már velem olyan, hogy az éjjel alig aludtam, de másnap korán kellett kelnem, hullafáradt voltam, energiám alig volt, ekkor csináltam magamnak bundás kenyeret, amiről tudjuk, hogy sok sok kalória,de mégis laktató. Utána úgy felpörögtem, mintha rendesen kialudtam volna magamat.


Ilyenkor is "bűnözés" ez, amikor tényleg szükséged van az energiára és ilyen táplálékból szerzed? Ilyenkor mennyire káros ez, ha esetleg valaki figyel arra, hogy ne hízzon el? Mennyi hasznosul a táplálékból, mennyi megy át "rosszba"?


Ez még a zabkása megismerése előtt volt, úgyhogy ezt lehetőleg nézzétek el :-) Azt is tudom, hogy egy alkalomtól nem hízom el, de azért érdekel a dolog:) Lehet kicsit bugyuta a kérdés, de remélem érthető.


2012. szept. 3. 17:27
 1/7 Smartguy86 ***** válasza:

Attól, hogy szükséged van az energiára, még nem kell azt pocsék, tápérték nélküli meddő kalóriákkal pótolni! Az ilyen ételek akkor is csak a zsírban hízást táplálják, ha kialvatlan vagy, sőt...


Az alvás is legyen fontos része az életmódodnak, a fáradtság negatívan érinti az anyagcserét, hajlamosabb leszel tartalékolni + így nem lesz erőd a sporthoz sem. Tartsd észben, hogy attól, hogy hullafáradt vagy, még nem fogysz!

2012. szept. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 poiu ***** válasza:
Szerintem a zabkása nem sokkal jobb a bundáskenyérnél :-) A reggelt nem jó gyors szénhidráttal kezdeni, mert ilyenkor vagyunk a legérzékenyebbek rá. Ha a bundákenyérből kihagyod a kenyeret, akkor tökéletes a reggelid (sült tojás - paradicsommal :-)
2012. szept. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Smartguy86 ***** válasza:
A zab sokkal lassabb felszívódású, mint egy fehérkenyér. És még bőségesen tartalmaz fehérjéket is! A lehető legjobb reggeli. Persze nem muszáj mindig azt enni, néha belefér tojás is, vagy tk kenyér/rozskenyér. A diéta nem az unalmas étrendről szól :)
2012. szept. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 poiu ***** válasza:
Az otthon főzött zabpehely valóban nem rossz az 55-60-as glikémiás indexszel (kicsit jobb, mint a kenyér), az instant zabpehely GI-je 80-85, már olyan, mintha kenyeret ennénk.
2012. szept. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Smartguy86 ***** válasza:

Mi az az instant zabpehely? Azok a műzlik? Mert sokszor tévesen hívják a műzlit is zabpehelynek.


Pedig a zabpehely, az ez - illetve ennek a hengerelt és darált változata, amiből a zabkását is készítik:

[link]


A müzlikben mindig van cukor - mert ott az ízhatás miatt az az elsődleges, hogy a cukorélvezet meglegyen. Mint egy drog :) Az aszalt gyümölcsös müzlikeverékek is cukrosabbak ennél. Az ilyen Kellogg's félék meg aztán főleg, elég megnézni a táblázatot az oldalán. De pl. nevetséges módon a Nestlé Fitness pelyhek is cukrosak, pedig azokon ott a karcsú női alak... Na persze :DDD

2012. szept. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"nevetséges módon a Nestlé Fitness pelyhek is cukrosak, pedig azokon ott a karcsú női alak"

Azok mellett én sem tudok elmenni röhögés nélkül xD


(OFF: Múltkor egy kérdésnél olvastam, hogy ha ledaráljuk a zabpelyhet, akkor már az gyors felszívódású ch... Ez tényleg igaz?)

2012. szept. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Smartguy86 ***** válasza:

#6 - Szerintem ez baromság, hogy ha ledarálod, akkor gyorsabb a felszívódása. A gyomorban ugyanúgy szükség van a megfelelő enzím reakciókra.


Ez ilyen tévhit, hogy "turmixójá, kötsög mer abba van a vitaminy". Sokan hiszik, hogy ha turmixolnak valamit, akkor az egészséges. Akkor turmixoljunk hamburgert, hátha az is egészségesebb lesz tőle :D

2012. szept. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!