Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pulyka-és csirkemell 100...

Pulyka-és csirkemell 100 gr-ra való fehérjetartalma ugyanannyi?

Figyelt kérdés

Én úgy tudtam, hogy a csirkemell az 22-25 gr , a pulykamell 18-20 gr.

Most akkor ugyanannyi vagy különböző?


Melyik netes kalóriatáblázat írja a valóshoz legközelebbi f-szh-zs tartalmakat?



2012. aug. 4. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
A pulykáé egy kicsit több, csak azért eszik mindenki csirkét, mert sokkal olcsóbb és nem annyira száraz.
2012. aug. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csirkemell: 24,7g

Pulykamell 25,9g

Az adatok a Rodler- féle tápanyag táblázatból származnak, amit a dietetikusok is használnak.


Ahány táblázat, annyi adat, de ha olyat választasz, ami alatt ott van, hogy melyik hivatalos tápanyagtáblázatból származnak az adatok, azzal nem nagyon foghatsz mellé.

Pl.: [link]

2012. aug. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szuper!!!


Köszi mindkettőtöknek!:-)


Eddig csak csirkemellet vettem a fenti (téves)adataim miatt, de akkor úgy néz ki, bármelyiket vehetem ha épp akciós!:-)


Köszönöm szépen a segítségeteket!:-)

2012. aug. 5. 17:41
 4/5 anonim ***** válasza:

A pulyka kb. csak akkor éri meg, ha tartod és akkor is lassan térül meg, sok befektetéssel, sok idő, mire megnő:)

Ha a pulyka olcsóbb, mint a csirke, azt fogadd kétkedve, mert irdatlan régi lehet már:d

2012. aug. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom mire érted az előzőt, de csak nagyáruházakban (Tesco, Spar, Lidl) veszek csirke-, (és mostmár pulyka-)mellet...

Sparba minden 2. héten 1200.- kilója, akkor gyors bespájzolok belőle!!


A másik 2 helyen is veszek, ha időközbe valamiért elfogyna, vagy jó árban van...

2012. aug. 5. 19:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!