Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diéta csirkemell nélkül?

Diéta csirkemell nélkül?

Figyelt kérdés

Sajnos a szüleim nem az egészséges táplálkozás hívei, de nehezebb téma, hogy pénzünk sincs sok kajára. Ez alatt értem, hogy anyám inkább tésztával próbálja megoldani a kaját, virslivel, felvágottakkal néha. Zöldséget, csirkét, halat se túl sokat eszünk. Szerencsére nem eszek sokat, se nem vagyok mértéktelen édességfaló, ezért annyira nem vagyok elhízva 170/63 - de egy öt kilót szeretnék leadni, és edzeni a testem. Eleinte heti 3 futást terveztem (5 km-es edzéstervet kezdenék, hogy felhozzam magam folyamatos fél órára legalább), és heti egy 40 perces erősítő tornát. Ennyire van időm sajnos, ami diákmunkát még vállalok mellette, kitölti az időm, de a kapott pénz se sok (ezért ebből sem tudom finanszírozni a kajám).


Reggelire zabpelyhet terveztem, vagy rendes, nem cukrosabb fajta müzlit (eddig is inkább reggelizőpelyhes voltam). Tízóraira gyümölcsöt, esetleg mellé müzliszeletet, túró rudit ennék. (Gyümölcsre szívesen áldozok zsebpénzből). Ebédet vinnék kis éthordóban, mert szeretném elhagyni a gyorsan bekapott zsömlés szendvicset. Itt áll meg a tudományom, mert ebédre általában anya által főzött főtt kaját eszek, ami mint említettem, nem igazán a saláta - csirke kombó... Nagyon tönkrevágná az egészet, ha azért visszafogott adagban, de az eddig megszokott kaját enném? Estefelé, és uzsira már kefírt, tojást, joghurtot, konzerves halat és fehérjetartalmúbb dolgokat terveztem. Azonban ahogy számolom, a megfelelő fehérjét husi nélkül nem tudom bevinni... Hasznosak lennének a fehérjeporok, ha gyűjtenék rá? Vaterán találtam már 1 kg-os kiszerelést 2000-3000 ft körül. Szombat-vasárnapom kicsit neccesebb, mert barátoméknál vagyok, ott általában van zöldség bőven, reggelire, vacsira azt eszünk, de az ebédet szintén nem tudom kikerülni, mikor tepsis krumplit csinál az anyós.


Nagyon hálás lennék, ha tippeket adnátok, mégis hogy lenne érdemes csinálni... Előre is köszönöm.


2012. jún. 12. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem jó de nyugodtan ehetsz almát is az nem olyan drága és nagyon egészséges!
2012. jún. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szerintem is jó

kígyóubi 100ft, fejeskáposzta 100ft ezeket lrhet nyersen is enni, vagy szenyába vagy salátaként

tészta helyett nem tudnátok petrezselymes krumplit vagy rizst enni? főzelékek ált- olcsóbbak-pl káposzta, tök, spenót, lencse, ban mondjuk főtt tojással

2012. jún. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ami vaterán van fehérje, az ipari szemét kb. Eszedbe ne jusson azt venni. Sajnos a normális fehérjék 5000-6000-töl kezdődnek kilós kiszerelésben.


Nyilván jó ha van pénz minőségi húsra, de ha nincs pénz, akkor nincs mit tenni.

2012. jún. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!