Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A dinnye hízlal?

A dinnye hízlal?

Figyelt kérdés
Sok választ kaptam már rá amatőröktől, de egyik sem volt az igazi. Egyik ember szerint igen, másik szerint nem hízlal. Bízom benne, esetleg kaphatnék egy értelmesen megfogalmazott választ! :) Előre is köszi!

2012. júl. 24. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, nem nagyon hízlalhat, mivel nagyrésze víz. Miért hízlalna?
2012. júl. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mivel van benne (gyümölcs)cukor, de szerintem ez nem ugyanaz, mint a kristálycukor, ami mint tudjuk hizlal elég rendesen :-)
2012. júl. 24. 12:15
 3/11 anonim ***** válasza:

Minden hizlal, ha mértéktelenül eszed, vagy aznap már nyolcszor teleetted magad.


De normális kereteken belül a dinnye pont azon ételek közé tartozik, amit ehetsz nyugodtan.

A dinnyének 90%-a víz, egy kis gyümölcscukor nyilván van benne, de abba még senki nem halt bele.

A mérték a lényeg.

Dinnyével amúgy nehéz átlépni, szerintem ahhoz kb. három óriási teljes dinnyét meg kéne enned, hogy az túl soknak minősüljön.

2012. júl. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

"Mivel van benne (gyümölcs)cukor, de szerintem ez nem ugyanaz, mint a kristálycukor, ami mint tudjuk hizlal elég rendesen "

Akkor elárulom, hogy a kristálycukor a gyomorban gyümölcscukorra és szőlőcukorra bomlik. Úgyhogy ha még nem jöttél volna rá, a gyümölcscukor ugyanúgy hizlal mint a kristálycukor.

2012. júl. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

[link]


itt levan írva minden róla.. de egyébként nem hízal... én fogyókúráztam úgy, hogy dinnye volt a reggeli az uzsonna és a vacsora, persze ebédre normálisan ettem és lefogytam egész szépen.ráadásul vízhajtó is, szóval a legjobb gyümölcs az összes közül :)

2012. júl. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az hízlal, ha több energiát viszel be, mint amennyit elégetsz. A cukorral azért kell vigyázni, mert hatással van a vércukor- és inzulinszintre, ami hat az éhségérzetre, és így esetleg többet eszel, mint amennyit terveztél.


Tehát nem lehet ezt ilyen egyszerűen eldönteni, hogy hízlal vagy nem hízlal. Egyedül a tiszta ivóvíz az, ami nem hízlal, minden mástól lehet hízni, ha sokat eszel belőle.


Az élelmiszerek energiatartalmát kell figyelembe venni. Nyilván ha csokit eszel, ami egy energiabomba, úgy könnyebben túlléped a bevitt energiával az elégetett mennyiséget, mintha sárgarépát ennél.


Itt találsz egy táblázatot a dinnye összetételéről. Ez 100 g-ra vonatkozik, értelemszerűen át kell számítani az általad elfogyasztott mennyiségre:

[link]

2012. júl. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100g dinnye 0,5g fehérjét és 6,5 szénhidrátot tartalmaz, tehát kalória tartalma 29 kcal körül mozog (fehérjét és szénhidrátot is 4-el szorozzuk). Mivel fruktózt (többet) tartalmaz, nem kell hozzá inzulin, viszont könnyebben alakul zsírrá. Ellenben rengeteg fontos vitamint, ásványi anyagot, rostot stb. tartalmaz, ami jót tesz a szervezetednek. Amúgy meg ki kell matekozni, belefér-e a napi ch mennyiségedbe, nyilván edzés után nem fog "hízlalni".
2012. júl. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
az tök mindegy, h gyümölcscukor. vagy kristálycukor, mert a tested a gyümölcscukrot tudja hasznosítani, tehát nem hízlal jobban a kristály:)!! más az elégetett anyag és az idő függvénye a két anyagnak.. ennyi a különbség (a szőlőcuk nagyon gyorsan hasznosul)
2012. júl. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem szoabad túlzásba esni, de 300-500 grammot nyugodtan ehetsz belőle, az 90-150 kalória. Az semmi.
2012. júl. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan egyél dinnyét, elég sokat kellene megenni belőle, hogy kárt okozzon a benne lévő cukor. Tele van vízzel, szóval hamarabb megtelik a gyomrod, minthogy átlépnéd a vészes határt.
2012. júl. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!