Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Bulemias vagyok, sajnos mar...

Bulemias vagyok, sajnos mar tobb mit egy eve folyik ez, ramtor a falasi roham es csak zabalok zabalok, tapasztalatok jol jonnenek?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudom mit tegyek, en tisztaba vagyok vele h nem jo es ha eljon hogy nem hanyok 3napja orulok de utana elrontom, van h egymas utanani napokon sokat eszek es meg hashajtozok is neha! Ti szerintetek, mit tudjak csinalni?


Elore is koszonom aki segit! Szuksegem van ra !



2012. júl. 24. 09:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem keress fel minnél hamarabb vmi szakembert, aki tudna segiteni. Régen énis voltam igy, hidd el neméri meg, hulyeség ez az egész. Inkább egyél naponta 4-5x kisebb adagokat, sportolj, mozogj, hidd el jobb lesz, majd meglátod! Ne rontsd el az életed! A hashajtot meg felejts el, tönkreteszi az egész anyagcserefolyamatodat!!!
2012. júl. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 13 évesen lettem bulimiás..már kigyógyultam (úgy ahogy).. már csak néha tör rám. Nekem az segített, hogy elmentem egy táborba, ott nem is lett volna időm semmi "ürítésre", meg a sok bolondozás,nevetés mellett nem is jutott eszembe. Aztán hazaj9ttem kezdődött minden előröl, de beláttam hogy nincs értelme, nem akarok fiatalon meghalni, terveim vannak, amiket el AKAROK érni. Család keresett nekem egy pszichológust, majdnem félévig jártam, de szerintem nem sokat jelentett, átvertem ott ahol tudtam. Azt mondta,hogy szerinte járnom kellene, mert nem lehet könnyen kigyógyulni, de anyum már úgy látta, hogy meggyógyultam, hát ott hagytuk. Aztán még mindig hánytam, proana-miás oldalakon jártam, rengeteg barátságot kötöttem étkezési zavaros lányokkal. Nem csak a fogyásról tudtunk beszélni, hanem mindenről. És jó volt érezni, hogy nem vagyok egyedül, van aki megért. Aztán fejembe vettem, hogy nekem fogszabályzó kell, addig sem kell ennem, ráfoghatom hogy fáj a fogam és nem bírok enni.

Fel is rakták egy hónap múlva, és tudatosult bennem, hogy basszus, most szép egyenes fogam lesz, a hányás csak tönkretenné! Nem szabad. Szépen lassan leszoktam.

Mai napig elő-elő jön a betegség, soha de soha nem leszek elégedett a testemmel. Mostanság szűzteázok. Ha eszek egy csomót, megiszok rá 2-3 bögre szűzteát, hogy kijöjjön belőlem minden. Tudom, még ez se normális, de kell a lelkemnek. Jobb ez mintha a sok hashajtó bogyót enném 20 szemenként (mint anno tettem).

Ami segítheta gyógyulásban:

-Tűzz ki egy célt, amit el akarsz érni. Nekem az az álmom, hogy külföldön animátorkodhassak, vagy idegenvezető legyek; ehhez viszont nem lehetek egy lelki roncs,mert életvidám fiatalokat keresnek. Már csak ezért sem!:)

-Gondolj bele, hogy hogy néznél ki: fogad a savtól lekopna, elromlana, hajad kihullana, bőröd száraz lenne.

-Keressetek egy szakembert. De ha magadban nem tisztázod, hogy gyógyulni akarsz, akkor sz*rt sem ér az a jónéhány alkalom amit a pszichodokival eltöltesz.

-Próbáld elnyomni a zabarohamokat. HELLOOOO! Te erősebb vagy mint a KAJA! NEM?! Mozogj sokat, ne muszájból hanem kedvből! Élvezd!:)

Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, husit... ezektől nem hízol, lehet bármennyit enni, nem hízol meg!

viszont ne egyél édességeket! Én most azt vezettem be, hogy ami a házban van tiltott kaja számomra, összegyűjtöttem egy zacskóba, és elraktam valahova. Csak hogy ne legyen szem előtt. Aztán ha apa kérdezi, hogy mi kell a boltból, megmondom, hogy EGY, azaz EGY darab túrórudi pl. Azt jóízűen elnyammogom, ettől nem hízok meg.

Ennyi:) Rakj rendben a fejedben. Nem könnyű, de ha hiszel magadban, minden sikerül.

semmi sem lehetetlen, csak akarni kell. Még akkor is, ha mások kételkednek bennünk. Ki kell tűzni egy célt, amit el akarunk érni, és megmutatni, hogy képesek vagyunk változtatni.

2012. júl. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a valaszokat!


Koszonom, hogy nem sajnaltad ram a sorokat, ezzel hihetetlen sokat segitetteel, meg elfogom olvasni jo parszor hogy ne felejtsem el milyen igazad is van!!!!!!!!!!!!!


KOSZOONOM NAGYON!!! :)

2012. júl. 24. 16:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyél és utána menj el otthonról egyből, így nem fogsz tudni hashajtózni, mert nem lesz a közelben WC

az összes hashajtót meg ilyen teákat húzd le a WC-n, ne is lásd, dobd ki, égesd el

nézegess rothadó fogú, kiálló csontú és mindenféle szervi betegséggel küzdő emberek fényképét, hátha elrettentő pl

nekem úgy sikerült, hogy pl amit ettem-pl rizs, akkor amikor ettem közben olvasgattam, hogy mire jó stb, és közbe mondogattam magamba, hogy ez jó, ez kell az én szervezetemnek, hogy ne legyek beteg stb, így az idő is elment vele mire megettem, már nem is gondolkodtam nagyon rajta hogy na ezt most kihányjam

gonddolj arra hogy más örülne ha anyukája főzne neki, nem szemetség hogy ő szívét-lelkét kitesz hogy főzzön a gyerekének a munkaból beesve, te meg kihányod?-ennyit érdemel? ennyi a pénzetek hogy folyamatosan kihányd az ételt?

folyamatosan mondogtani kell magadba hogy szükséged van arra az ételre amit megettél, ez legyen hús, hal, tojás, rizs, krumpli, zab, teljes őrlésű kenyér, tészta, gyümölcs, zöldség, magvak, tejtermék, bab, borsó, lencse, és sok víz fonos a folyadék

2012. júl. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!