Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg lehet fogyni zsíros...

Tényleg lehet fogyni zsíros ételek mellett?

Figyelt kérdés

Hallom, hogy zsíros kaják pl.: szalonna, kolbász mellett is sokat lehet fogyni, csak a lényeg h ha szénhidrát kevés legyen és fontos napi 30-60perc mozgás.

Tényleg csak a ch számít és a zsírbevitel nem?


2012. júl. 19. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, csak ne edd meg őket.
2012. júl. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%

Ez egy jó nagy HÜLYESÉG!...

Norbi legújabb agymenése...

A "paraszt-diéta" csak azoknak a parasztoknak hatásos, akik hajnaltól késő estig szántanak, vetnek, kapálnak, kaszálnak, marhát ganajoznak, dolgoznak szakadásik (nekik kell a szalonna, zsíros csülök, hogy legyen erejük a sok munkához, de soha nem fognak elhízni, mert naponta 16 órát végeznek kemény fizikai munkát)...


Napi 30-60 perces mozgással az ilyen étkezés EGÉSZSÉGTELEN!!!...


Egyél inkább sok gyümölcsöt, zöldséget, rostos élelmiszereket és felejtsd el a kuruzsló Sóher-házaspárt!...

2012. júl. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem kívántam ezt az életmódot követni...csak érdekelt tényleg igaz-e.
2012. júl. 19. 11:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem igaz természetesen. Aki alkatilag nem vékony, azon látszik, ha ezeket eszi. :D
2012. júl. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Tulajdonképpen ha nem eszel belőlük sokat, mondjuk 1200kcalt naponta akkor biztos hogy fogyni fogsz.
2012. júl. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Olvassatok utána a ketogén diétának, illetve a ketózisnak. Ha sikerül a ketózis állapotába juttatnod a szervezeted, akkor egész biztos, hogy lehet fogyni magas zsírfogyasztás mellett.

Az Atkinsnek is ez az alapja, meg egy csomó másik diétának is.

2012. júl. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 °:Amigo:° ***** válasza:

A ketogén diéta a legjobb, amit eddig kitaláltak. Vannak ugyan hátrányai, de még mindíg jobb, mint a többi eszetlenség.

Semmi köze ahhoz a f@sz norbihoz, már régóta alkalmazzák sportolók és például epilepsziás betegek.

Nagy odafigyelés és önfegyelem kell hozzá, ne hidd hogy könnyű. A szénhidrát bevitel szinte nulla, csak zöldségből áll, a fehérje : zsír arány pedig 1:2 amit nem könnyű tartani. Én próbáltam egészséges zsírforrásokkal kiegészíteni, így minden étkezéshez olajokat és olajos magvakat ettem (lenmagolaj, lazacolaj, kókuszzsír, avokádó, dió, mandula....) Ezen kívül sok tojás (baconnal) kolbász, fasírt, hal, tőkehalmáj.

Nem parasztdiéta, nem is olcsó! Ha valaki olcsó, telített zsírforrásokból akarja fedezni a bevitelét, az egészségügyi kockázatokkal jár és vízvisszatartást eredményez a magas nátriumbevitel miatt.

Egyébként a magas zsírtartalmú ételeknek nagyobb a kalóriasűrűsége, ezért jóval kisebb az ételek térfogata. Éhség mégsem jelentkezik ebben a diétában, mert az inzulinszint soha nem ugrik meg, egyenletesen alacsony marad.

Az acetonszintet (zsírsavak melléktermékei) a vizeletből lehet ellenőrizni tesztcsíkkal. Ez világosan megmutatja, hogy a ketózis beállt -e, ez után már csak a kalóriadeficitre kell figyelni, ami bizony intenzív edzés nélkül szinte lehetetlen.

2012. júl. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a ketogén diétát reklámozta volna, akkor oké, de így egy nagy baromság az egész. Csak a magyar termelőket akarják támogatni ezekkel a reklámokkal, mindig van valami hasonló. Amúgy ha emlékeztek, régen volt a Norbiéknak egy műsoruk amiben a nézők hűtőit vizsgálták át, és akiében találtak vmi ilyen zsíros kaját az rögtön landolt a kukában. Szóval csak maga ellen beszélt, kíváncsi vagyok mikor fognak rájönni.
2012. júl. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 °:Amigo:° ***** válasza:

Nem tudom mit nyilvánult meg az a kis görény, mert nem nézem a szennymédiát :-)

Eddig minden amit kitalált, szakmai szemmel nézve egy oltári baromság illetve félrevezetés.

2012. júl. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!