Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen étrendet ajánlnátok...

Milyen étrendet ajánlnátok egy élsportolónak?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok.kicsi korom óta sportolok versenyszerűen (öttusa) de 1 éve volt egy komolyabb sérülésem és felszaladt 10 kiló.Kb most kezdek visszaállni normálisan az edzésekbe,de nagyon zavar a súlyfelesleg és nem akarom h izommá alakuljon. Sok diétát kipróbáltam,de volt amit edzések mellett nem bírtam tartani vagy nem használt akármennyire is éheztem. 1 hónapja nem eszek semmi kenyeret,se burgonyát,se rizst...csak csirkemellet,salátát,tonhalat,tojást,gyümölcsök közül is csak alma,narancs és néha ananász meg cseresznye és heti kétszer/háromszor egy-egy falat étcsokit is ettem. próbáltam h nem eszem semmi édességet de edzések mellett kibírhatatlan, folyamatosan ideges voltam és feszült ...de amikor már teljesen nem bírtam ettem egy kis kocka étcsokit és teljesen megnyugodtam.

viszont semmit nem fogytam és ez csak fokozza bennem a feszültséget...ha esetleg tudtok vlamit ajánlani akkor azt nagyon megköszönném

(u.i.: nem a mozgással van a gond mert az nálam mindennapos,viszont örülnék ha vlaki tudna ajánlani vlami olyan étrendet amit ennyi edzés mellett be tudok tartani anélkül h rosszul legyek és bírjam az edzéseket is)



2012. jún. 12. 12:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Elsőnek is szerintem azért vagy ennyire ideges mert felvonod magadtól a szénhidrátot, amire szüksége van a szervezetednek ahhoz hogy energiád legyen és nomrálisan működj

reggelinek nyugodtan ehetsz főtt tojást teljes kiőrléűs kenyérrel vagy rozskenyér, tönkölykenyér stb hozzá sajtokat is ehetsz-van zsírszegény is ilyen pl a trappista vagy tolnai sajt, mozzarella sjatok, hozá ehetsz pulyka vagy csirkemellsonkát és zöldségeket

de ha szeretd ehetsz natur zabpelyhet is joghurttal vagy túróvan és hozzá gyümölcs

a zabpelyhet édesítheted pici mézzel, fahéjjal, darált dióval, mákkal, pisztáciával sőt heti 1-2 alkalommal törhetsz bele 1 kocka étcsokit vagy kakaóport és azzal felfőzöd így csokis zabpelyhet fogsz kapni

tízóraira és uzsonnára egyél gyümölcsöt

ebdéhez is nyugdotan egyél pár ek főtt krumplit vagy rizs hozzá zöldségmártás/püré(pl spenótmártás, lecsós szósz zöldborsópüré, lencsepüré, párolt vajbaj, répa, gomba stb) hozzá tonhal, csirkemell/comb, pulykamell, sertéskaraj fokhagymásan, főtt marha, resztelt/sült máj, főtt tojás stb stb vagy savanyúságok saláták, paradicsom, paprika stb vagy ehetsz pl egytálételet is pl darált pulykahússal töltött hagyma/cukkini vagy zöldséges rizseshús vagy főzelékek stb

vacsora hús, hal, főtt tojás, zöldségel, leveseke-zöldségleves, májgombócleves, tojásleves, sertésraguleves,

túró gyümivel vagy zöldséggel, csirkemellsonka, mozzarella sajt, főtt tojás, joghurt

szerintem elég soka sortolsz ahhoz hogy egyél szénhidrátot és, és változatosan táplálkoz

szerintem azért vagy ideges mert semmi széndhirtá csak egy egyhangú étrend és unod és nincs eredménye ezért mégjobban fokozódik benned a düh és ezáltal idegesebb és idegesebb leszel

rosszul sose legyél mindig egyél ha nagyon éhes vagy akkor egy jughurt, gyümölcs, vagy egy répa jól jöhet

de egyél mert kell az erő

amúgy hány centi hány kilo vagy?

mit sportolsz?

2012. jún. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszod!!

öttusázok, 165 cm vagyok és jelenleg 64kiló.. egy éve 52 volt a versenysúlyom és az lenne a cél.

az lenne még a kérdésem h kb mennyi adag legyen mondjuk egy ebéd,vacsora meg reggeli?

igazából a szénhidráttal csak az a bajom h már nem merem lenyelni sem.. így is ahányszor ráveszem magam h mérlegre álljak mindig megbánom mert csak elsírom magam...

sose néztem így ki...sőt mindig tökéletes alakom volt a sport miatt és nem is tudom és nem is akarom elfogadni magam..épp ezért már mindent kipróbáltam,de nem igazán jött össze...és mivel sokat csalódtam ha egy-két hét alatt nem látok változást teljesen lehangol:(

2012. jún. 12. 13:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!