Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nem ehetek se fehérlisztet,...

Ha nem ehetek se fehérlisztet, se cukrot akkor mit egyedk kenyér helyett, és mit egyek ha megkívánom az édeséget?

Figyelt kérdés
2012. máj. 23. 08:45
 1/9 Smartguy86 ***** válasza:

Fehérliszt helyett - Rizs, zab, teljes kiőrlésű gabonából készült kenyér


Édesség - mértékkel keveset ehetsz, de csak délelőtt. De ez is hátráltatja a fogyást. Amúgy meg cukor nélkül is lehet desszerteket csinálni, gyümölcsökkel pl, ami édes. Vagy veszel valami ízesített fehérjekiegészítőt (pl: Scitec 100% whey protein professional) és abból aztán akár fagyi is készíthető.

2012. máj. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Teljeskiörlésű tönköly lisztből ehetsz kenyeret, ha gomba diéta, akkor csak sütőporral, élesztő nélkül.

Édességet csinálhatsz pl. kölesből kis mézzel, vagy édesítővel.

2012. máj. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A kenyeret már elmondták, édesség ötlet: natúr joghurt + édesítő + néhány szem eper összeturmixolva, esetleg kevés fahéj is.

Ha ugyanezt fagyigépbe öntöd, akkor fagyit kapsz, csak akkor egy (dupla kézzel) nagy marék eperhez 1-2 "üveg" Actimelt önts.


Ha fogyókúrás céllal "nem ehetsz" fehér lisztet, akkor ne felejtsd el, hogy a teljes kiőrlésűben (meg minden más lisztben) nagyjából ugyanannyi kalória van. (Csak van, ami egészségesebb, mint a másik.)

2012. máj. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

- kakaópor (keserű) + édesítő + tej

- zabkása kenyér helyett: lehet sósan, édesen is, kiváló löketet ad! Szerintem jobb mint a tk kenyér, kevesebb is elég, hosszabb ideig kitart. Ha édesen csinálod: gyümik + fahéj ha akarod + édesítő

- natúr joghurt + édesítő + gyümik ha akarod még fahéj

- túró + gyümi + édesítő

2012. máj. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én most turmixoltam össze 258 gramm epret, raktam bele egy pici vizet, meg persze édesítőt, rohadt jó:D tej sem kell bele. 90.8 kcal.
2012. máj. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
répa(hagyományos kristály)vagy nád és gyümölcs cukrot sem ehetsz? gyakran csak a répa cukrot nem fogyaszthatják az emberek van 1 csomo cukormentes cukrázda pl Budapesten a mechwart ligetnél a horvát utcában
2012. máj. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Smartguy86 ***** válasza:
#6 - A cukor az cukor, diétában csak ez számít. Igaz, hogy a fruktóz pocsékul hasznosul, és nem nyomja meg az inzulint se annyira, de attól még cukor.
2012. máj. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kinguczi:X válasza:
szerintem az eper cukoral eleg jo de cukor hejet tegyel hozza mezet,szinte ugyanojan jo.de nemtom a mez ugyanugy hizlal mint a cukor? mer nem hiszem
2012. jún. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Smartguy86 ***** válasza:

A méz ugyanúgy hizlal, mint a cukor. Nincs különbség, a kalóriatartalma annak is magas, és gyorsan felszívódik.


Részlet a wikipediaról:


A méz összetétele:


70% – 80%-ban glükóz és fruktóz keverék, további szénhidrát más cukor formájában (EZ A LÉNYEG, gyakorlatilag szín tiszta glükózról van szó, olyan, mint a szőlőcukor)

17% víz, a sűrűbbek akár 7-8%-osok is lehetnek

jelentős mennyiségű természetes antioxidánsok mint enzimek

kalcium a legnagyobb mennyiségben ez az ásvány található benne

réz

vas

magnézium

mangán

foszfor

kálium

nátrium

cink

igen kis mennyiségben B1, B2, B3, B5, B6, C vitamin

2012. jún. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!