Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez sovány túró vagy átverés?

Ez sovány túró vagy átverés?

Figyelt kérdés
Nem vagyok nagyon otthon a túrók világában, ritkán szoktam enni. Soványat pl még életemben nem ettem. Bementem a helyi boltba és találtam coop sovány túrót. Viszont a zsírtartalma 20%os volt..... lehet rosszul gondolom de a sovány túró lényege pont az kéne hogy legyen hogy ennél kisebb a zsírtartalma, nem?

2012. ápr. 30. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:

a normál túró 20-30%-os zsírtartalmű van light 10%-os is, de az szerintem ehetetlen.

Ha diétázol, ne a zsírtól félj, arra szükséged van,hanem a szénhidráttól. Túrót nyugodtan ehetsz

2012. ápr. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2012. ápr. 30. 11:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Szabvány szerint az étkezési tehéntúró készülhet zsíros (12,2 g/100 g zsírtartalom), félzsíros (7,09 g/100 g zsírtartalom) és sovány (0,5 g/100 g zsírtartalom) kivitelben.

A juhtúró zsírtartalma a tehéntúróénál nagyobb: 21,1 g/100 g zsír.

2012. ápr. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az nem a szárazanyagra való zsírtartalma volt?
2012. ápr. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó sjanos nem értem mit jelent hogy száraz anyagra való zsírtartalma. Így volt írva: 20%m/m - ha jól emlékszem. de semmi más nem volt feltűntetve csak hogy 20% . És 4,4 zsír volt 100gm-ban ha jól emlékszem.
2012. ápr. 30. 14:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy az utolsó írta, úgy van, amit te írsz, az is a szárazanyagra vonatkozik. A 20% ilyen esetben a sovány túróé (ez olyan 4-5% zsírt jelent), de pl a Lidl túró (világoskék) 2,8% zsírtartalmú. (Az Aldis 0,1% de az tényleg az ehetetlen kategória.)
2012. ápr. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!