Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Edzés közben 140-150-es...

Edzés közben 140-150-es pulzus az normális? Nem nagyon sok az?

Figyelt kérdés
Azt állítják hogy fogyás szempontjából ez jó... De nem tudom hogy mi igaz ebből.
2012. márc. 31. 12:35
 1/4 anonim válasza:
igen, normális. ha az ember sportol, akkor 120 feletti pulzus javasolt, fogyáshoz 140-150 tökéletes. Amúgy épp most voltam egy terheléses EKG-n, ahol adig terhelik a beteget, amíg nem teljesíti a maximális pulzusát. Ez durván az 210-életkor. tehát egy 30 éves ember akkor teljesít maximálisan, ha 180 a pulzusa.
2012. márc. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem akkor 125 a pulzusom amikor ülök egy helyben.

Folyamatosan érzem is a szívverésemet.

Este alvás előtt amikor fekszek az ágyban.

Még a fülemben is érzem a pulzusomat.

Nem lett tőle még semmi bajom:D

Edzésnél meg tök normális a 150, nem sok az.

2012. márc. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs zsírégető pulzus tartomány, ezt már sokszor leírtam itt. A zsírégetés döntő mértékben nem is az edzés alatt történik.
2012. márc. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Linkoln válasza:

Azért ezt cáfolnám.

Sportoló vagyok és elég jártas a témában.

Ha 190es pulzussal hajtod magad nem fog égni a zsír mert ahhoz nincs meg a kémiai lehetősége a szervezetnek illetve gyorsabb energiához nyúl.

Alap esetben a szervezet a zsírégetésből akar energiát szerezni és amíg a terhelés kicsi meg is teszi.

130-150 ig talán ideális de függ a max illetve a minimum pulzusodtól.

Utána is történhet zsírégetés hiszen a stresszhatást próbálja a szervezet semlegesíteni, de maga a zsírégetős pulzustartomány létezik.

Csak nem árt eleget edzeni abban a tartományban mert először a glikogénhez nyúl aszervezet, az gyors energia és kéznél van.

2012. szept. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!