Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha valaki koplalás után...

Ha valaki koplalás után elkezd normálisan étkezni, akkor elkerülhetetlen a hízás. Nade mennyi ideig tart ez a folyamat (a hízás), amíg visszaáll a lelassult anyagcsere?

Figyelt kérdés
Nem tudom érthető-e.A kérdésem az, hogy mennyi ideig hízik az illető az amúgy súlytartáshoz szükséges kalóriabevitelnél?Egy idő után leáll a hízás?Visszaállhat még a szervezet a normális működésre?
2012. febr. 19. 07:58
 1/2 anonim ***** válasza:

ez valószínűleg függ a koplalás mértékére. mekkora károk keletkeztek, meddig tartott, egyéni érzékenység stb.

pár hónap alatt szoktak felhízni tudtommal.

visszaállni a kiindulási állapotra kicsit nehéz, mert minden egyes gramm izomszövet vesztés végül is a test anyagcseréjét csökkenti, hiszen a nem létező izomsejteknek nem kell tápanyag.

ezeket viszont elég nehéz pótolni.

2012. febr. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tényleg sok mindentől függ.


A saját tapasztalatomat tudom csak megosztani veled. 15 voltam, mikor én is elkövettem azt a marhaságot, hogy másfél hónapig koplaltam (ma már szégyellek is erről beszélni), kb 13 kilót fogytam. Akkor lettem 53 kiló.. rémesen néztem ki, beesett arc, nuulla energia, folyton fáztam, és ennek ellenére egy igazi zsírgombóc voltam. (Ez persze várható, csak akkoriban én ezt nem tudtam)


Aztán észhez tértem, hála a barátaimnak, és szép lassan megtanultam újra normálisan étkezni, feljött 5 kg. Érettségiig tartottam az 58kg-mat. Nem sokkal később pedig rohamos hízásnak indultam, pedig nem változtak az étkezési szokásaim. Nem sokkal később már 78 kg voltam.


Szóval a lényeg, hogy itt akár évek távlatáról is beszélhetünk..

2012. febr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!