Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Két banán vacsorára, gáz? Már...

Két banán vacsorára, gáz? Már ugyanis délután is megettem kettőt, és nem akartam vacsizni. De ott figyeltek!

Figyelt kérdés

Mert fogynék, ezért nem eszem nagyon kalóriadús ételeket, vagy ha igen, akkor már nem vacsizom. De a banánról nem tudom eldönteni, hogy mihez képest kalóriadús.

Szendvicset nem ettem.


2009. máj. 27. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
A banán az egyik legkalóriadúsabb gyümölcs, kb 100 kcal van egy darabban. Ha egyet-kettőt megeszel az még nem gáz, de vigyázz vele, mert rengeteg cukrot tartalmaz. Két banán már több kcal mint egy szelet csoki. Négy banán pedig már majdnem egy tábla csokinak felel meg. Ha teheted inkább reggel edd, este inkább egyél meg egy almát vagy valami zöldséget.
2009. máj. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%

Igen, nagyon gáz :(

Azért ne kösd fel magad, de nem csinálnék ilyet többet...

2009. máj. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
:) o. k.
2009. máj. 27. 22:43
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
10dkg banánban van 100 kcal. Szerintem egy banán több mint 10 dkg, de nem akarok hülyeséget mondani.
2009. máj. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
28%

mozogj többet.

a banán nem kimondottan fogyókúrás gyümölcs .

inkább reggel egyél banánt, este jobb a magas víztartalmú gyümölcs : dinnye,eper,málna . most az epret javaslom ,szedd magad akcióban 350.-ft körül szedheted kilóját, és a szedés is fogyaszt !a dinnye még íztelen.

ja és ne nagyon egyél este 6 -után !:)

hajrá

2009. máj. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
vacsi alatt ugye nem a 10 órát értetted?öhm ha fogyi akkor 6kor már befejezed a kajálást,nem este 10kor,és főleg nem banánnal...
2009. máj. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Azért azt a banánnál nagyon kihagyja mindenki, hogy a lebontása több kalóriát éget el, mint amennyi maga a banán:)
2009. máj. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
70%
Kenyeret kerüld,legfeljebb teljes kiörlésűt egyél.Naponta 5x egyél keveset,sok folyadékot fogyassz,az is telít.Én mellette elkezdtem heti3x Rubint Réka Add önmagad tornáját,21 perc,s együtt simán lefogyok pár kilót.Szülés után vagyok,s 5-6 kiló plusszom a hasamon,fenekemen,combomon.Sok sikert! Ja,s a banán tényleg kalória dús,napi max.2-t egyél! Grapfruit,kivi,alma,ananász,eper.Ezeket eheted nyugodtan,s párolt zöldség,párolt húsok,sovány sajtok.Nem kell lemondani az evésről,ez tévhit,a szervezetet ne éheztesd,mert legyengül az immunrendszered.
2009. máj. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Ne azt számold, hogy mennyi kalóriát tartalmaznak az ételek, mert ez egy teljesen másodlagos dolog.

Nézzed a tápanyagtartalmat. Így láthatod, hogy a banán az rengeteg cukrot tartalmaz, így eleve nincsen semmi helye a diétában. Ha már gyümölcsözöl, akkor alma, narancs, grapefruit például...

2009. máj. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Krisz85 ***** válasza:

De ha még ez sem elég. A banánnak írtó magas a GI indexe, vagyis megeszed este, betölti a májad glikogénraktárait, inzulin pedig elszállítja a maradékot, /mozgás hiányában izomglikogén ürülés hiányában, nem az izmokba/ a testzsírraktáraidba. Tehát májglikogén töltés után a maradék megy testzsírba, az emésztés idejével együtt, tehát a banánevés után max 4 órával, míg az emésztés tart, és stabilizálódik a vércukorszint.

Alacsony GI jű gyümölcsöt egyél, ami nem okoz nagy vécukorszint emelkedést, pl ahogy írták alma, az egyik legjobb.

2009. máj. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!