Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A ZABKORPA mennyire hizlal?...

A ZABKORPA mennyire hizlal? Esetleg hanyas kódba tartozhat?

Figyelt kérdés
a zabkorpába is van liszt nem? Hány óráig célszerű enni?

2011. dec. 23. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:

25-ös kód, egyébként élelmi rost, nem igazán tápanyag egy embernek, tehát ha elég rostot eszel semikor sem kell enni. ha kevés rostot eszel, akkor előnyös lehet.

egyébként parasztbutítás (általában) különböző ételek fogyasztását időhöz kötni. esetleg a gyümölcsök fogyasztására lehet ilyesmit meghatározni.

2011. dec. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
lényeg az, hogy mennyire hizlal? Naponta 2-3X is szoktam enni joghurtal összekeverve.
2011. dec. 23. 17:15
 3/6 anonim ***** válasza:

mennyit eszel naponta 2x-3x. joghurt igen erősen emeli az inzulin szintet, remélem legalább natúr joghurtot eszel, nem cukrozott akármit.

hmm.. 100g-ban van durván 350kcal, ezek szerint azért nem csak emészthetetlen rost, hanem egész jó kaja, gondolom akadnak benne vitaminom is.

2011. dec. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én zabkását eszek minden nap, az jobb?

Zabpehelyből készítem.

2011. dec. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A zabkorpában nincsen liszt!!! Az zabkorpa. Ezt nem tudom máshogy megfogalmazni, de megpróbálom.

A liszt az a mag őrleménye. (Rozs, búza, kukorica...akármi) Ez lehet teljes kiőrlésű is, amikor a mag külső része, a pelyva is benne van. Ennek magas a rosttartalma. A korpa legyen akármilyen is, az nem a mag őrleménye, hanem pont csak ezt a pelyvarészt tartalmazza. Tehát a korpa még több rostot tartalmaz, mint a teljes kiőrlésű liszt, de valamivel kevesebb kalóriát. Mivel a rostok az emésztőrendszerben részben elzárják a táplálóanyagokat az emésztőnedvektől, a rostos ételek rosszabbul is hasznosulnak. Persze ez nem azt jelenti, hogy a csoki zabkorpával nem hizlal. A rostok növelik a bélperisztaltikát ezáltal gyorsabban ürül, súrolják a bélfalat így eltávolítják az elhalt hámsejteket. Emiatt kedvező az élettani hatása. Nagy menyiségben viszont hashajtó hatású lehet. Szerintem mértékkel bármilyen napszakban lehet fogyasztani.

2011. dec. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ez gyönyörű volt, köszönjük!
2011. dec. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!