Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lépcsőzni lehet "intervallumos...

Lépcsőzni lehet "intervallumosan" is?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy milyen hatékonyan az intervallum edzés. Már egy ideje napi 3x10 percet lépcsőzöm, és úgy gondoltam, hogy most kipróbálom ezt a másfajta edzést is. Elvileg úgy kellene, hogy 5 perc bemelegítő, majd 30 sec gyors-30 sec lassú (ezt 5x elismételném), és ismét 5 perc levezetés. Ezt a 15 perc edzést megcsinálnám naponta 2-3x. Mit gondoltok?
2011. dec. 17. 17:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

azért csinálod napi 2x-3x, mert összességében 15 perc az semmi. mi anno karate edzésen 1,5 órán át küldtök el folyamatosan az edzőt a pi.csába, persze csak magunkban, és persze szeretetből.

jah, a terved jó.

2011. dec. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Lenne még 1 kérdésem. Azt írják, hogy hetente 3x végezzünk intervallum edzést. De miért (ilyen kevésszer)? Abból lehet valami bajom, hogy én naponta akarom csinálni?

2011. dec. 17. 17:34
 3/13 anonim ***** válasza:

azért ilyen "kevésszer", mert egy intervallum edzés kiba.szott fárasztó és megterhelő. nem azt mondom, hogy a te napi 3x 15 perced is ilyen, hanem hogy egy komoly szinten végzett interval edzés kimeriti a testet.

persze haaa neked mondjuk a nyárra komoly gyilkolós terveid vannak, és az ember által elérhető legkeményebb forma, állóképesség kell, akkor lehet próbálkozni több edzéssel, de nem valószinű, hogy több hónapon át birni fogod a heti mondjuk 4 edzést.

egy edzés mondjuk eleve nem 3x15 perc, a nap folyamán, hanem 1 óra, 1,5 óra, attól függ.. és olyan kemény, hogy más nem is nagyon kell a napra, ezért ajánlanak csak heti 3-at. ha lazábban csinálod, lehet több edzés is, természetesen.

2011. dec. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, rendes vagy!
2011. dec. 17. 21:10
 5/13 anonim ***** válasza:
jah, szivesen (nincs hosszú i betűm, egyébként még irni is tudok).
2011. dec. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
:))
2011. dec. 18. 10:53
 7/13 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem csinálnám, mert tönkreteszed a térded.
2011. dec. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Akkor mit javasolsz?


Ki, a szabadba nem szeretnék menni, mert szégyellem magam, kondiba nincs lehetőségem járni, nincs rá keret, otthoni tornagépem sincs.

2011. dec. 19. 08:19
 9/13 anonim ***** válasza:
állj kézen, az nem terheli a térdet...
2011. dec. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én futógépen szoktam otthon, de mivel az neked nincs, tudom még ajánlani az ugrókötelezést.
2011. dec. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!