Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ahol külön van feltüntetve a...

Ahol külön van feltüntetve a tartalom és a szárazanyagtartalom, ott a kcal értékek mire vannak megadva?

Figyelt kérdés
Konkrétan: az adatok 100 g-ra vannak megadva, a termék 430 g, 200g a szárazanyagtartalom. Akkor 430-cal, vagy 200-zal kell szorozni a kcalt?
2011. nov. 2. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Itt elméletileg az össztartalomra van vonatkoztatva.

Gondolj csak bele, hogy veszel egy olajas halkonzervet például és azt írja rajta, hogy 100 grammra X kcal - t tartalmaz. Igen, csakhogy az összsúlya a konzervnek 220 gramm. Ebben az esetben ők a KONZERV energiatartalmát kell ráírják a dobozra, azonban ez a halat jelenti + az olajat. Amikor te kiöntöd az olajat és csak a szárazanyagot tartod meg, vagyis a halat, akkor az már nem tekinthető maga a konzervnek, mert a konzerv a hal + olajat jelentette és ezeknek , MINDKETTŐNEK, az energiatartalmát.


Nyilván hogyha az olajat kiöntöd és csak a hal marad meg akkor a hal energiatartalmát kell megkeresned ( kalóriatáblázatban ), viszont azt is figyelembe kell venni, hogy mivel a hal a konzervben volt ezért némi olajat magába szívott.


Az előbbi magyarázat csak arra az esetre vonatkozik, amelyben az össztartalom több olyan anyagot tartalmaz, melynek energiatartalma van. Ha azonban csak egyfajta ételről beszélünk + víz ( ilyenek például a babkonzervek ), akkor ott az össztartalom energiaértéke megegyezik a szárazanyag energiaértékével, mivel a víz nem tartalmaz energiát, olaj vagy egyéb ilyesmi pedig nincs.

2011. nov. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kb. így gondoltam én is, de most megerősítettél, köszönöm!
2011. nov. 2. 15:00
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocs hogy kérdezek,de ezzel a kérdéssel kapcsolatos az én kérdésem is de nem akarok már új kérdést kiírni.


Szóval van a babkonzerv. Nettó tömeg 430, töltő tömeg 280. 100g energiatartalma 90kcal. Leöntöm róla a levet.Most akkor egy egész doboz konzerv babban csak 252kcal van? Lével ennyi,vagy lé nélkül?

2011. nov. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha jól értem, akkor lével vagy lénélkül is ennyi, hiszen a lé csak sós víz :) Az enyém is babkonzerv volt, csak az paradicsomos, tehát nálam az egészet kell figyelembe venni :)
2011. nov. 2. 17:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Nade, ha csak magába a babot etted volna meg akkor annak nagyobb a kcal tartalma azonos súlyban mint ha a paradicsomos lével együtt ennéd.

Jajj...olyan bonyolult ez. :) Ezért nem merek babot enni mert most nem tudom hogyan számoljam :/

2011. nov. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát éppen ezért én a teljes súllyal számoltam (mert nyilván annak a 100g-jára van megadva a kcal, hiszen a paradicsomos szószban van cukor, olaj, stb), neked viszont elég a szárazanyagtartalommal, hiszen a benne levő víz nem oszt, nem szoroz. Remélem jól gondolom.
2011. nov. 2. 17:30
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem bonyolult :-)


A fő kérdező már érti és igaza van, a sima babkonzerv esetében ( amiben csak bab, víz és só van ), ott a konzervre feltüntetett kcal- érték számszerűen megegyezik a szárazanyag kcal- értékével, tehát sima bab esetén egyszerűen kiöntöd a vizet, megméred a maradék babmennyiség súlyát és arra vonatkoztatva kiszámítod a kcal- értékét a konzerv DOBOZÁN megadott 100 gramm kcal- érték függvényében.


Oké, akkor mondom : 100 gramm konzerves bab 117 kcal ( ezt most megnéztem én kalóriatáblázatban )

Ha a víz kiöntése után neked maradt pl. 200 gramm babod akkor az 234 kcal lesz :) S így tovább

2011. nov. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

jóóó,köszi!

Akkor holnap chilisbab lesz :D

Vagy fehérbabból valami édes leves,jajj nyamm nyamm. XD

Én sokkal több kcalnak gondoltam ezeket a konzerveket,mert én lével együtt gondoltam.

2011. nov. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akinek bírja a gyomra, annak a bab nagyon jó kaja! Jó minőségű szénhidrát, relatív sok benne a fehérje, és meglepően alacsony a kcal tartalma ahhoz képest, hogy mennyire laktató. Arról nem beszélve, hogy milyen könnyű elkészíteni :) Csak ki kell önteni a konzervből :)
2011. nov. 2. 20:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!