Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitől puffadhatok? Mert tele...

Mitől puffadhatok? Mert tele ettem magam?

Figyelt kérdés
Eddig mindig tele ettem magam. Arra gondoltam, hogy talán ettől. Ha elkezdenék kevesebbet enni, akkor megoldódna? Így össze kötném a kellemeset a hasznossal, tehát kicsit fogynék is.
2011. okt. 19. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem igen! Napokig össze-vissza zabáltam fájt meg puffadt és görcsölt a hasam..amióta kevesebbet eszem sokat javult:)
2011. okt. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha van rajtad felesleg, mindenképp megéri kevesebbet enni. De egyáltalán nem biztos, hogy ettől megoldódna a puffadásos dolog is. Sok mindentől lehet puffadni: ételallergia vagy intolerancia, vagy egyszerűen rosszul párosítod az ételeket, pl. a gyümölcsök egymással nem keverendők, s legalább egy-egy órát kell várni más ételek (főleg a kenyér) és a gyümölcs fogyasztása között is. Bár a paradicsomot hagyományosan zöldségfélének számítjuk, a tulajdonságait, pl. a savasságait tekintve inkább gyümölcs,így rá ugyanezek a szabályok vonatkoznak.

Lehet a puffadás pszichoszomatikus tünet is, pl. a szorongás velejárója.

2011. okt. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor azt hiszem az lehetett a baj, hogy evés után még gyümölcsöt is ettem. Körtét. Sok körtét és almát ettem tegnap.
2011. okt. 20. 08:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom szerint: össze-vissza ettél,ezért a gyomorban erjedt az étel,gáz képződött.Az ételféleségek gyomorból való kiürülésének ideje: gyümölcsök:fél-1óra, szénhidrátok-keményítők:3 óra, fehérjék:5-6 óra.Ha nem kevered ezeket össze, vagy csak nagyon kismértékben, és megvárod, amíg kiürül a gyomorból az előző fajta étel, akkor nem fog erjedni,nem fogsz felpuffadni.Egy két napos próbát megér!!( Szétválasztó étkezés: nézz utána)
2011. okt. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!