Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha a nap folyamán plusz...

Ha a nap folyamán plusz cselekvéseket végzek akkor valamelyest több kalóriát égetek el aznap?

Figyelt kérdés

Pl: Sétálás vagy ülés közben behúzom,megfeszítem a hasam. Vagy űlés közben emelgetem a lábam. Vagy ilyen öt perces kis tornák stb stb. Érnek ezek valamit?

Szeretnék melóhelyen is kicsit mozogni,plusz kalóriát égetni,de ha ezek nem jelentenek semmit akkor inkább nem fárasztom magam:)


2011. szept. 27. 14:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
minimális kalóriaégetést jelentenek. de tényleg csak annyit, amiért nem érdemes fáradni.
2011. szept. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

:))))))))

szerintem ez nem számottevő + nem tudom elképzelni(hacsak nem valami fittness-wellness centrumba dolgozol),hogy két beszámoló megírása közben a főnök díjjazná,hogy mondjuk letekersz 10 km-t a szobabicajon, vagy a-hogy írod is,megfeszíted a hasad.


Szerintem ennél lényegesen többet ér,ha reggel felébredés után,mosakodás előtt tekersz egy 20 percet a szobabicajon,meg ugyanezt megcsinálod este lefekvés előtt mondjuk 40 percben,minden nap.

2011. szept. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Futok én minden nap 60percet, csak gondoltam még pluszba mikor nincs lehetőségem normálisan tornázni ilyeneket csinálnék :)
2011. szept. 27. 15:20
 4/15 anonim ***** válasza:
jelentéktelen. kivéve, ha 5 percig 1kezes fekvőt, 1lábas guggolást csinálsz. az azért rövid, de kiba. kemény!
2011. okt. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

az emberi szervezet kétféle képpen raktározza el az energiát

vagy zsír vagy glikogén formájában. A zsír a nehezen hozzáférhető hosszútávú tartalék, a glikogén pedig amiböl egy átlagos felnőtt szervezetében kb 2kiló van könnyen és gyorsan hozzáférhető. Persze a sok hülye egészégtelen fogyókúra könnyen képes lemeriteni a glikogénraktárakat és már lehet is örülni a súlycsökkenésnek.


sajnos megfogadtam hogy egy nap csak ötször írom le milyen mozgástól égetünk zsírt és mára kimeritettem a keretet sorry. számolgassatok csak kalóriát én meg amilyen hülye vagyok bosszantom rajta magam :/

2011. okt. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

acél ne bumpolj léci mer én meg nem nézem mikori a kérdés, ide már felesleges volt ideokoskodnom :D


meg rájöttem hogy amugy is felesleges mert sok elmebeteg képes azt hinni hogy rendben van ha erősen megcsappan a glikogén készletünk mert utánna zsírt fogunk bontani, ilyen fogyókúrás okosságot is hallotam már.

2011. okt. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
erőedzés gliko-ból megy, de az általánosan nagyobb energiaigény nehogy ne hasson a zsíranyagcserére! :)
2011. okt. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem értem hogy mit kell itt egyeseknek nagyzolni. Hogy ők mindent értenek mi meg levagyunk hülyézve mert nem tudjuk a testépítés minden csínnyát bínnyát. Csak hogy nektek gondolom ez a szakmátok,hobbitok. Más a nap 20órájában dolgozik,családot lát el stb stb. Nem lehet mindenki testépítő,és ezért nem kell lenéznetek itt senkit.

Ez az oldal azért van hogy segítsünk egymásnak,gyorsan és egyszerűen,ha ez nem megy akkor ne járjatok ide vagánykodni.

Én sohasem gondoltam a testépítőket,ostobáknak és nagyképűeknek...de itt egyesek nem ezt támasztják alá.


Rendszeresen sportolok,egyhuzamban 1-1,5 órát is,mikor hogy van időm. Én csak arra lettem volna kíváncsi ha a munkahelyemen,ahol értelemszerűen nem tudok futni,bicózni,vagy ell.trénerezni,max néhány percben egy kis lábemelgetés stb,vagy mivel ülőmunkát végzek,az használ e valamit ha megfeszítem a hasfalamat.


Persze tudom,hogy sokkal hasznosabb lenne súlyzózni meg küzdősportolni meg kardiózni,de A MUNKAHELYEN NEM TUDOK! eZT kellene megérteni és nem lenézni!

2011. okt. 5. 12:30
 9/15 anonim ***** válasza:

Bocsi :P


Csak sokmindenről úgy gondolom hogy általános iskolában kellett volna megtanulni, vagy ha valakit érint valami akkor hamar összekaparhatná magának az alapokat az adott témában.

Másrészt viszont általános iskolákban nem azt tanítják amit kellene és a net tele van mindenféle tévinformációkkal.


5-10perc alatt nem indul be a zsírégetés és 20-30 alatt pedig nem számottevő bármit is mozogsz. 40perc-1óráig kell végezni olyan monoton mozgásformát aminél alacsony marad a pulzusszámod,(nem lihegsz közbe) így a leg optimálisabb a zsírégetés.

2011. okt. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

az előző vagyok,

ha 60percet bírsz futni az elég jó, szerintem megfelel a célnak.

2011. okt. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!