Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jó az, ha egy 14 éves lány...

Jó az, ha egy 14 éves lány fogyókúrázik?

Figyelt kérdés
már majdnem egy hete nem eszem semmi olyan ételt,amiben sok a kalória.Mindenben a kalóriát nézem.Régebben amilyen kaját imádok,megvettem például és megettem :P most meg már tudok rá nemet mondani.Vagyis részemről muszáj.Nem vagyok kövér.Sőt... de mégis fogyni akarok.Vagyis nem akarok hízni,így inkább fogyni akarok,nehogy véletlenül felszedjek.normális ez? lehet ennek valami káros hatása? :S
2009. ápr. 22. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:

ha odafigyelsz a kajára az már jó!


de ne a kalória legyen a domináns..

figyeld meg a fehérje, szénhidrát és zsír tartalmat (zsírból lehetőleg telítetlenek legyenek)

szénhidrátból is lehető legkevesebb legyen

fehérje pedig minél több.


1 gramm fehérje = 4 kcal

1 gramm szénhidrát = 4kcal

1 gramm zsír = 9kcal


21/F

2009. ápr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%

Lehet. Figyelj, ha nem vagy kövér, sőt inkább egészséges alkatú vagy, akkor ne akarj fogyni, mert nincs értelme. Annak sincs értelme, hogy most így azonnal elkezdesz kalóriákat számolgatni.


Az jó, ha egészségesen akarsz élni, de ne vidd túlzásba az ételek megvonását magadtól. Ha annyi a célod, hogy ne hízz el, sportolj valamit, és figyelj oda, hogy ne egyél sok egészségtelen kaját, sok cukros és zsíros ételt... És ne egyél annyit, amitől már szétdurransz.


Ne félj attól, hogy hízni fogsz, mert akkor tényleg hízni fogsz... Szóval ne fogyókúrázz. Ha mégis híznál, akkor se vidd túlzásba a kalóriák csökkentését.


Az nagyon szép, ha meg tudod állni, hogy ne egyél, az akaraterő és az önmegtartóztatás fontos.


Sok sikert, bármihez is! :)


(17/F)

2009. ápr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm.ehhez fogom tartani magam :]
2009. ápr. 22. 19:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!