Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik a helyes megoldás?

Melyik a helyes megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kiváncsi vagyok a véleményetekre egy olyan témával kapcsolatban, amin már évek óta filózom - gondoltam, baj nem lehet abból, ha kibeszéljük a dolgot :)


Mit gondoltok, egy gyereketre rá kell szólni, nem szabad engedni, hogy picit meghízzon ha hajlamos rá, vagy egyszerűen csak hagyni kell enni?

Melyik a jó megoldás? Sportoltatni kell, akkor is, ha utálja? Akkor is, ha az egyszerűen nem segít?


Azért foglalkoztat engem ennyire, mert belém hat-hét éves koromtól kezdve sulykolták, hogy ne egyek annyit (édesanyám model volt, tudta a fogyók minden csínját-bínját), kollektívan az egész család, de sportolni is vittek. Én már dacból is zabáltam, meg mert imádtam enni. A sport (foci, judo, balett, mindenfélét próbáltam :D) se segített - és aztán, a szülői ráhatásnak köszönhetően, 14 évesen anorexiás lettem, nem hosszú időre (hat-hét hónap volt talán), mert a tesóim kiszedtek belőle. Na mindegy, ezt csak azért mondtam el, mert TUDOM, hogy ha nem szóltak volna rám, hogy ne egyek, ma is túlsúllyal küszködnék, így viszont a kalóriákat számolom, kevés húst eszem, ragaszkodom a napi rutinomhoz sport terén, és gyakran hülyének néznek.


Lehet, hogy nem sokára nekem is gyerekeim lesznek, és nem akarok hibázni ebben.


Ti mit gondoltok? :)


üdv., Szupi - 26/L


2011. aug. 28. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:
miért eszel kevés húst? HA ANYÁD ANNYIRA TUDTA VOLNA A fogyi minden csínnyát bínnyát akkor csirkemellel zabáltatott volna egész nap.
2011. aug. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy gyerek az gyerek annak nem lehet azt mondani hogy ne egyen. Addig élvezze az életet (na meg az ízeket) amíg gyerek utána jön a többi gond is,ráér erre figyelni. Inkább a chips-édesség és ilyeneket kellene korlátozni,ami nem létfontosságú a szervezetnek,meg sportra járatni,de ha éhes,hát egyen. Mikor majd nagyobbacska lesz(15-20 éves) ha zavarja az alakja,úgyis tesz ellene. Én nem lettem korlátozva,anyu egészséges ételeket főzött,igaz hogy dundus voltam kicsit,de nem bántam meg hogy nem lett ez a fajta életmód rám erőltetve akkor. Egyik barátnőm kiskora óta vegetarianizmusra lett nevelve,hát mindenféle hiánya van,meg mindig beteg. Szerintem mindenki maga válassza az étkezési stílusát,ne a szülők döntsék el,hogy milyen életmódot éljen. Szóval én hagynám,ahogy hagytak engem is. Most 16 vagyok,odafigyelek az evésre,én is kalóriákat számolok,fogytam/fogyni szeretnék-ez már az én döntésem,nem a szülők lesznek az okai ha valami rosszul sül el.Örülök hogy egészséges vagyok és voltam,és nem a szüleim hülyesége miatt visz el a nyavalya meg zörögnek a csontjaim.:) Remélem segítettem.
2011. aug. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

az az én privát diétám. azért eszem kevés húst, mert így vagyok jól és más forrás segítségével (tejtermékek pl) juttattok a szervezetembe fehérjét.


de egyébként nem ez volt a kérdés.

2011. aug. 28. 10:33
 4/10 A kérdező kommentje:
a másodiknak köszönöm a választ :)
2011. aug. 28. 10:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Csak akkor kell rászólni, hogy ne egyen amikor már tényleg az elhizás jelei mutatkoznak rajta. Sportoltatni lehet minél többet, mármint úgy, hogy minél több sportot próbáljon ki, de csak olyan 6-8 éves korától elegendő.


De az elsőnek is igaza van. Ha az édesanyád tudná a fogyózás minden rejtelmét, csak csirke+rizst kaptál volna egész életedben.

Amúgy a modellek azok akik pont, hogy nem értenek az egészséges étkezéshez. Tisztelet a kivételnek.

2011. aug. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem ez nem egyszeri döntés kérdése, hogy most azt mondom a gyerekednek, hogy márpedig ne egyél többet holnap meg irány a fitneszterem. Mutatok 2 példát:


1. Nagymamám egyedül nevelte Édesanyámat, és elég nagy szegénység volt akkoriban, így Nagyi több műszakban is dolgozott, hogy elég pénzt keressen. Ebből következőleg nem volt ideje anyukámra, így nem is tudta neki teljesen átadni a helyes életritmust (ezen a téren). Úgy értem, soha nem volt idő arra, hogy lemenjenek a játszótérre futkározni. A másik, hogy ezt az idő- és szeretethiányt nagymamám étellel pótolta ki. Finomakat főzött, és szinte meg volt sértődve, ha anya nem kért belőle. De szabadon rájárhatott a sütire, kenyérre, amikor csak akart. Így anyukámnak mai napig gondjai vannak a súlyával, szinte sosem volt olyan helyzet, hogy több hónapig vékony lett volna.

2. Ezzel szemben minket öcsémmel úgy neveltek a szüleim, hogy már egész pici korunk óta aktív életet éltünk. Hétvégente túrázás, délután focizás, futkározás, közös kutyasétáltatás, szóval csak nagy ritkán volt tévé előtt punnyadás a program. Kis korunkban úgy kaptuk az ételt, hogy anya kitett a tányérunkra valamennyit, és ha mondtuk, hogy kevés, akkor azt válaszolta, hogy ha mindet megeszem és még éhes vagyok, akkor kaphatok repetát. Nagy korunkra is megszoktuk, hogy akármennyire is éhesek vagyunk, először egy normál adagot veszünk és csak akkor szedünk újra, ha tényleg éhesek maradtunk és nem csak a szemünk kívánja. Az étkezések közt nem volt soha nasi, inkább gyümölcsöt kaptunk. Ha nagy ritkán volt édesség, akkor épp csak annyi, hogy mire 4felé osztottuk, már csak az ízéért tudtuk megkóstolni.

Úgyhogy szerintem ez folyamatos nevelés, megszokás kérdése. Ha a gyerek mozgásra van nevelve és egészséges táplálékot kap, kordában tudja tartani a súlyát akkor is, ha egyébként hízásra hajlamos.

2011. aug. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
talán még azt is fontos megemlíteni, hogy amint elfogyott a kaja, anya azonnal főzött újat. Így nem volt az, amit a barátoméknál tapasztalok: az anyukája főz egy nagy lábas valamit és közli, hogy ennek elégnek kell lennie 5 napra, csak akkor főz újra. Így természetesen mindenki megrohamozza a lábast, hogy nehogy a másik "elegye" előle a főtt kaját, mert utána szendvicsen kell élni. Csak lesek, mekkorákat eszik ott az egész család, én is tudok enni, de állítom, ötödét nem szedem ki a tányérra, mint ők szokták :D
2011. aug. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

a gyerek táplálásáért a szülő a felelős. jó esetben van mit enni, de ekkor is fölösleges túletetni.

kontrollálni kell, az látszik egy gyereken is, ha kezd elzsírosodni. ami fölösleges, úgyhogy visszaveszek az energiabeviteléből.

az természetesen az utolsó dolog lenne, hogy magának vesz kaját, pláne valami szemetet. tehát mindenképpen azt szögezném le, hogy a szülőnek a lehető legnagyobb mértékben figyelnie kell a gyerek étkezéseire. beleértve szükség szerint a korlátozást is.

olyat meg nem értek, hogy nem lehet szeretni a sportot.. alternatív: ha nem küzdősportol, akkor harcművészkedik. egyiket biztos hogy szereti.

2011. aug. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 bix ***** válasza:
aczélnál a pont. a gyerek alapvetően sok döntést maga is meghozhat. de sok olyan eset van amikor vissza kell fogni és tudatni kell vele hogy nem ő sz@rta a spanyol viaszt. a szülő felelőssége hogy olyan táplálkozási formákat mutasson ami nem vezet elhízáshoz, mennyire hiteles egy szülő aki szeméttel tömi magát a gyereknek meg zöldséget ad. a másik a mozgás. igazából a tizenéves tiniknek a hormonális aktivitása és a növekedése miatt szinte bármit lehet enni, ha van mellette sport. a sport kiválasztása meg szerintem a legfontosabb. a szüleim soha nem cseszegettek hogy mozogjak, nem egyszer mondtam már nekik így idősebb fejjel hogy kellett volna. lehet hogy rinyáltam volna egy darabig pl kajakozás miatt, de később iszonyat hálás lettem volna érte. gyerek fejjel nem mindig tudod megítélni hogy mit akarsz csinálni. ha nem tudja hogy mit akar mozogni akkor a szülő mondja meg, aztán ha időközben kitalálja hogy merre akar indulni akkor még mindig lehet váltani
2011. szept. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A nevelés fontos

Ne éhezzen, és ne zabáljon a gyerek. Ugyanígy szükséges a mértékletesség a sportban is. Vegyük észre, ha túlment egy határon, és próbáljuk visszaterelni, innen is-onnan is; felügyelve, de közben szabadságot is hagyva ahhoz, hogy később, szülői kontrollálás nélkül is problémamentes, egészséges életet élhessen.

2011. szept. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!