Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyjak le? Hogy kezdjem el?

Hogy fogyjak le? Hogy kezdjem el?

Figyelt kérdés

165 cm vagyok,lány,13 éves 90 kg..

és tudom duci vagyok! és ezt nem is kell megemlíteni mert jól tudom én is!

hogy foggyak le? mostanában tervezgettem hogy fogyókúrába kezdek hogy kezdjem el?

valami edzés terv kéne! meg diéta terv ! ja és nincsen a közelben konditerem ...és léccit ne mondjátok h dagi,duci......!


2011. aug. 24. 13:52
 1/9 A kérdező kommentje:
ja és most sétáltatom a kutyámat,biciklizek,és 20-án sétáltam vagy 1-2 km + még fociztam is :):D
2011. aug. 24. 13:54
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát először is ne kezdj drasztikus fogyókúrába. Hagyd el a nasikat, cukros üdítőket, egyél sok-sok gyümölcsöt, zöldséget és rengeteg vizet igyál. A nagyon olajos és zsíros kajákat is mellőzd, egyél helyette mondjuk csirkemellet. Rengeteg SPORT!!!! sétálhatsz is eleinte, aztán futás, foci, kosár, tenisz, otthon akár tornázhatsz is, bármi csak mozogni, mozogni, mozogni. De ekkora feleslegnél anyukáddal is mindenképp beszéld meg és akár egy orvost is felkereshettek, aki tud segíteni.

(Nem bunkóságból, de a korod és a felesleg miatt se ártana szerintem.)

2011. aug. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Szia!

Szerintem először haladj kis lépésekkel, mondjuk 6után ne egyél semmit! Vagy ha eszel is akkor mondjuk salátát! Szóval semmi szénhidrátot, semmi cukrot!

Próbálj meg leszokni a cukros dolgokról, pl ne colát igyál hanem vizet,mert az köztudottan jobban ontja a szomjat mit bármi más!

Egyél lassabban,mert így hamarabb jön az telítettség érzése és nem fogod teli enni magad!

És legvégül a mozgás:nem tudom hogy vagy vele! Állítólag a futás a leghatékonyabb mozgás mert az minden izmot meg mozgat! Hát én soha nem tudtam futni, mert egyszerűen nem bírom!! :) Szóval ha te is így vagy ezzel akkor ajánlom neked a Schobert Norbi duci tréningjét!

Hidd el kezdetnek tökéletes mert bár ha nem mozogsz rendszeresen ez is atom lefog fárasztani, (én azt hittem 15 perc után hogy meg halok, pedig csak lépkedni kellett! :D) de mégsem olyan húzós mint a Rubint Réka dvd-i!

De ha már tényleg elkezdtél mozogni és már nagyon ügyesen meg tudod csinálni akkor nyugodtan kezdj el tornázni Rékára, mert tényleg nagyon nehéz de egy idő után nagyon fog menni az is!

A lényeg: Higgy magadban! És ne add fel!!!!

Sok sikert! És remélem tudtam neked segíteni!

2011. aug. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
szia, hagyd el az ilyen cukros/tartósítószeres vackokat. nem tudom, lehet e ott a közelben vhol zumbázni, de pl az nagyon jól fogyaszt, és remekül érzed magad közben, miután az egész gyakorlatilag egy órányi party :)
2011. aug. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

lemondtam már a csokiról chipsről kóláról csokiról.stb....

amúgy kóla is alig van itthon vagyis ritkán mert mindenki vizet iszik! ja és a maradék cukrot (ami már hetek óta az asztalomon van)odaadom majd valakinek!

de étrendet tudnátok mondani h mit egyek mennyit?

ja és jöhetnek még válaszok!

2011. aug. 24. 14:14
 6/9 A kérdező kommentje:
van a közelben! barátnőm is egy picit duci volt( nem kövér nem vékony)és ő is zumbával fogyott le!
2011. aug. 24. 14:15
 7/9 anonim ***** válasza:

egy 13 éves fejlődő szervezete akkor ne egyen este 6 után ha már 8kor megy aludni!


elsőnek is hagyd el a cukros üdítőket, chipseket, kekszeket, ropikat, sütiket szóval minden olyan élelmiszert ami mesterséges vagy fehér lisztes, cukros

bő zsírban/olajban készült ételeket(rántott hús, karfiol(a zöldségeket is)krumplit )

törekedj a teljes kiőrlés gabonákra(teljes kiőrlésű lisztből készült kenyerek/zsemlék) natur! müzli( nem müzli a neve hanem zabpehely/zabkorpa, így fogod megtalálni), sovány husok(csirke/pulyka, sovány sertés, és marhahús is van-ezek is kellenek ezekbe sok a vas) csirkemáj, halak, tojás-ami nem szalonnás-kolbászos rántottát értünk alatta hanem főtt tojás

sovány tejtermékek is fontosak(tej, joghurt, kefír, túró, író)

gyümölcsök, zöldségek-minden étkezéshez iktasd be

szüleided megkéne kérned hogy segítsenek(mármint nem ők, mert gondolom ők vesznek neked sok csokit) hanem gyermekorvoshoz/dietetikushoz vigyenek el, ott tudnának segíteni

mozogni biciklizz, sétáltad a kutyusod, otthon dvdre csinálj valami könnyebbb edzést

2011. aug. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon kövér gyerek voltam.

És Cindy Crawford - Szépség és egészség DVD-ivel fogytam le :)

Mostanság Rubint Rékázok inkább, ha már itthoni sport, de az tényleg nagyon nehéz.

A Cindy DVD is húzós, de azt lehet bírni azért, és nem utolsó szempontban tényleg hatásos.

Sok sikert! :)

2011. aug. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Aczél, nem DVD-t ettem :D

Mivel általános iskolás 3. osztályában kezdtem el otthon tornázni, ezért nem fogyóztam egyáltalán.. 9 évesen?:DD

Ugyanúgy ettem, mint azelőtt, vacsora után 1-2 órával tornáztam, aztán utána már nem eszegettem este :)

Ennyi volt :)

2011. aug. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!